/Pożyczka dla firmy

Polskie firmy, podobnie jak przedsiębiorstwa na całym świecie, regularnie starają się o dodatkowe zastrzyki pieniędzy, czy to na przetrwanie chwilowych problemów z płynnością, czy też na rozwój i realizację nowych pomysłów biznesowych. Dzisiaj sprawdzamy, gdzie pożyczki dla firm można znaleźć szybko, w sposób prosty i uczciwy.

Brak płynności to zmora polskich firm

W Polsce blisko połowa firm zmaga się, przynajmniej okresowo, z problemem braku płynności finansowej. Oznacza to, że chociaż według zapisów księgowych przedsiębiorca wychodzi na plus, to nie ma środków na finansowanie swojej bieżącej działalności. Jest to sytuacja szalenie niebezpieczna, która w skrajnych wypadkach może prowadzić nawet do bankructwa. Skąd u przedsiębiorców problemy z płynnością i dlaczego oni potrzebują pożyczek dla firm?

Główna przyczyna braku płynności finansowej przedsiębiorstw

Jedną z głównych przyczyn braku płynności finansowej są nierzetelni klienci czy kontrahenci, którzy nie dokonują płatności za zamówione produkty czy usługi w terminie i spóźniają się z regulowaniem zobowiązań czasem nawet o wiele miesięcy. Co gorsza, problem ten wg. specjalistów ma tzw. charakter kaskadowy. Oznacza to, że jedna firma, która nie płaci w terminie drugiej, może rozpocząć cały łańcuch problemów z płynnością. Bo jeżeli przedsiębiorstwo A nie zapłaci firmie B za dostawę przez kilka miesięcy, to przedsiębiorstwo B może nie mieć środków do uregulowania zobowiązań wobec podwykonawców, co z kolei spowodować może problem z niewypłacalnością u wielu kolejnych firm itd. Gdzie więc mogą szukać pożyczek przedsiębiorcy, którzy mają poważny problem z brakiem płynności finansowej? Głównych rozwiązań takiej sytuacji jest 3:

  • Pożyczka lub kredyt w banku
  • Pomoc finansowa od rodziny lub znajomych
  • Pożyczka dla firmy z instytucji pozabankowej

Czy każde rozwiązanie jest wygodne w każdej sytuacji?

Teoretycznie, każde z rozwiązań ma swoje własne zalety, ale wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli potrzebne są pieniądze na rozwój i firma nie ma żadnych problemów z płynnością finansową to możliwe że najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt na rozwój firmy od banku. Ale czy zawsze to jest najlepsze rozwiązanie. Czytaj niżej żeby dowiedzieć się które z rozwiązań najbardziej pasuje do każdej sytuacji!

Banki chętnie „pomogą” tym, którzy nie potrzebują pomocy

Pierwsze kroki przedsiębiorca skieruje pewnie do banku. Niestety często zostanie tam odprawiony z kwitkiem. Banki owszem, chętnie udzielają kredytów firmom, ale tylko tym, które mają dobrą sytuację finansową. Bank jako silny i bezwzględny rynkowy gracz, którego jedyną misją jest zysk, stara się zminimalizować ryzyko niespłacenia kredytu. Przez to wiele firm, które zasługują na wyciągnięcie do nich pomocnej dłoni, zostanie odrzuconych przez bezduszny system szacowania zdolności kredytowej.

Proces aplikowania o pożyczkę w banku zajmuje znacznie więcej czasu i wymaga podania dużo większej ilości informacji w celu weryfikacji zdolności kredytowej w porównaniu do do tego same procesu w firmie nie będącą bankiem. Również proces weryfikacji naszego wniosku w banku trwa znacznie dłużej. Co może przyczynić się do wydłużenia procesu otrzymania pieniędzy a bardzo często zależy nam na czasie, tym bardziej w sytuacji kiedy od czasu otrzymania pożyczki dla firmy zależy jakość i ilość towaru łub usług które możemy dostarczyć naszym Klientom. Rozumiejąc potrzeby naszych klientów wypłacamy pieniądze nawet w ciągu 15 minut.

Z rodziną ciągle najlepiej wychodzi się na zdjęciach

Przedsiębiorcom zdarza się także szukać pomocy w rodzinie. Wiemy jednak jak to jest. Raz dostaniemy pożyczki dla działalności gospodarczej w rozmiarze nawet 1 czy 2 tysiące złotych, a będzie nam to wypominane całymi latami. Będziemy musieli także przyjąć liczne rady od udostępniających nam środki finansowe, jak powinniśmy prowadzić swój biznes, by nie popadać w problemy z płynnością. Na nic zdadzą się tu tłumaczenia, że cała sytuacja nie wynika z naszej winy, ale z nieuczciwości lub podobnych problemów kontrahentów. Będziemy musieli cierpliwie wysłuchiwać pouczeń.

Także biorąc pożyczkę znajomych możemy się znaleźć w niezbyt komfortowej sytuacji. My postaramy się pożyczyć pieniądze na najkrótszy termin i będziemy czuć się niekomfortowo jeżeli nie będziemy w stanie zwrócić pieniędzy przy każdym spotkaniu ze znajomymi. W razie nieprzewidzianej sytuacji możemy nawet zepsuć sobie relacje z najbliższymi, czego byśmy bardzo nie chcieli.

Pożyczka dla małej firmy od rodziny, chociaż nieoprocentowana, najpewniej spowoduje także, że przez całe lata będziemy zmuszeni posłusznie spełniać wszelkie prośby osoby, która wyciągnęła do nas pomocną dłoń. Często w długiej perspektywie nie będzie to dla nas czasowo opłacalne. Warto także mieć z tyłu głowy, że nie warto wystawiać rodzinnych relacji na szwank, z powodu w sumie niezbyt pokaźnej sumy kilku tysięcy złotych. Gdzie więc udać się po pomoc, jeżeli nie do banku czy rodziny?

Uczciwa pożyczka na ratunek

Dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, podobnie jak dla osób indywidualnych, które znalazły się przejściowo w trudnej sytuacji finansowej, są firmy oferujące pozabankowe szybkie pożyczki dla firm na przejrzystych zasadach i przy ograniczeniu formalności do minimum. W Monedo przedsiębiorca może liczyć na błyskawiczne uruchomienie środków od 3050 zł do nawet 20000 zł. Spłata wyższych kwot takiej pożyczki dla firmy na start może być rozłożona nawet na 2 lata. Przedsiębiorca, który chce skorzystać z tej formy pomocy, może na stronie internetowej poprzez interakywny formularz sprawdzić, jakie będą koszty takiej pożyczki tzn. ile dokładnie będzie musiał oddać. To proste i uczciwe rozwiązanie.

Uczciwa pożyczka nie tylko na ratunek

Co ciekawe, po pożyczki do Monedo udają się nie tylko przedsiębiorcy, którzy mają problem z płynnością finansową. Szybkie pożyczki udzielane bez zbędnych formalności, na przejrzystych zasadach, to także dobry sposób na sfinansowanie rozwoju firmy lub nowego projektu biznesowego.

Wydawać by się mogło, że przedsiębiorstwa, które myślą o rozwoju, mają większe pole manewru – ich kondycja finansowa jest przecież na tyle dobra, że mogą snuć śmiałe plany. Jednak w bankach zderzają się z murem skomplikowanych formalności i czasochłonnych procedur. Fundusze unijne związane są z podpisywaniem rygorystycznych umów, które znacząco ograniczają katalog produktów i usług, które mogą zostać sfinansowane z dotacji. Prywatni inwestorzy próbują natomiast przy każdym zastrzyku kapitału przejąć kontrolę nad wspieraną przez siebie firmą. Zbieranie funduszy wśród internautów, czyli tzw. crowdfunding, jest natomiast w Polsce cały czas niszowy. Ponownie okazuje się więc, że najszybszym i najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy oferowanej przez firmy udzielające szybkich pożyczek dla firm.

Czy pożyczka dla nowych firm jest dostępna w Monedo?

Nawet najlepsze planowanie wydatków biznesu może różnić się z realną sytuacją. W przypadku nowych firm do zdarza się częściej. Co robić w sytuacji kiedy Klient ma 2 tygodni na zapłatę faktury a podwykonawca potrzebuje wpłaty jutro? Taka sytuacja może spowodować niedostatek towaru, który spowoduje niższe ilości sprzedaż od oczekiwanych. Taka sytuacja potrzebuje szybkiej decyzji i szybkich działań. Jednym z rozwiązań takiej sytuacji może być krótkoterminowa pomoc finansowa od rodziny lub znajomych. Ale czasami lepiej uzyskać pieniądze z firmy pozabankowej niżeli pożyczać od rodziny. Pożyczka na raty Monedo jest skutecznym rozwiązaniem dla nowej firmy. Atrakcyjne warunki pożyczki w Monedo pozwolą Twojej firmie:

  • Uniknąć zbędnych formalności, zaświadczeń i papierów
  • Otrzymać decyzje o pożyczce znacznie szybciej niż w żwykłym banku
  • Uzyskać dodatkową płynność finansową
  • Otrzymać pożyczkę aż do 10 tysięcy złotych i spłacać pożyczkę dla firmy w wygodnych ratach w przeciągu 24 miesięcy*

*Przykład reprezentatywny: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 72%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10000 zł, całkowita kwota do zapłaty 16864,06 zł, całkowity koszt kredytu 6864,06 zł (w tym: prowizja 4787,36 zł, odsetki 1976,70 zł, ubezpieczenie 0,00 zł, usługi dodatkowe 0,00 zł), 24 miesięcznych rat w wysokości 702,67 zł. Pożyczka dla firmy od Monedo jest skutecznym i prostym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Sprawdź warunki pożyczki na stronie głównej Monedo i zobacz na ile prosty jest proces aplikacji o pożyczce!