Idealny prezent dla nastolatka w wieku 18 – 23 lat. Gotowe propozycje

W ostatnim artykule na blogu pisaliśmy o prezentach dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. A jaki prezent kupić na Dzień Dziecka nastolatkowi maturzyście lub studentowi? Poznaj nasze pomysły na prezent dla nastolatka w wieku 18 – 23 lat.

1. Kurs na prawo jazdy kat. B

Egzamin z prawa jazdy i uzyskanie uprawnień do prowadzenia samochodu to ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka, często porównywane z ukończeniem 18 roku życia lub zdaniem matury. Zanim jednak Twoje dziecko zda egzamin na prawo jazdy, musi najpierw pójść na kurs. Kompletny kurs na prawo jazdy kat. B kosztuje ok. 2000 zł, jednak należy pamiętać, że Twojemu dziecku mogą by potrzebne dodatkowe lekcje. Godzina jazdy z instruktorem kosztuje ok. 60 zł.

2. Używany samochód dla nastolatka

Twoje dziecko cały czas prosi Cię o pożyczenie samochodu? Spełnij jego marzenie i kup mu jego pierwsze w życiu auto. Samochód jako prezent na Dzień Dziecka to świetny pomysł dla nastolatka, który jest pełnoletni i posiada prawo jazdy. Świeżo upieczony kierowca nie ma jeszcze dużego doświadczenia w prowadzeniu samochodu. Nawet, jeśli zdał egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem, przez pierwsze lata prowadzenia samochodu będzie musiał nauczyć się jazdy samochodem w praktyce. To zaś oznacza, że w tym czasie, mogą zdarzyć się różne incydenty drogowe, takie jak zarysowanie i wgniecenie karoserii, zniszczenie skrzyni biegów, itp. Właśnie dlatego, zakup nowego auta jest dla początkującego kierowcy wysoce nieopłacalny i ryzykowny. Dobrym pomysłem jednak, jest zakup samochodu używanego w benzynie, z manualną skrzynią biegów – o wartości do 12 tys. złotych. Samochód na prezent dla Twojego dziecka, który wybierzesz musi być przede wszystkim niezawodny i bezpieczny. Przed zakupem auta, koniecznie umów się na jego przegląd i na jazdę próbną. Szczególnie ważne jest dokładne sprawdzenie takich elementów jak silnik, podwozie, układ hamulcowy i układ kierowniczy. Jak sprawdzić samochód używany przed zakupem, dowiesz się z artykułu „Jak kupić używany samochód?”.

3. Podróż po Europie lub wyjazd Work & Travel

Studia powinny być czasem poznawania nowych kultur, zdobywania nowych doświadczeń i poznawania ciekawych ludzi. Tego wszystkiego młoda osoba może doświadczyć na wyjazdach Work & Travel, czyli w trakcie podróży, podczas których studenci z całego świata łączą się w grupy, wspólnie pracują np. w kuchni, a po zakończeniu okresu pracy mają czas na zwiedzanie Stanów Zjednoczonych. Pobyt na Work & Travel pozwala młodej osobie na podszlifowanie języka angielskiego, na poznanie kultury Stanów Zjednoczonych, na zawarcie międzynarodowych znajomości, a także na zdobycie doświadczenia w pracy. Taki wyjazd to doświadczenie, które Twoje dziecko będzie wspominać całe życie i które być może ukształtuje jego patrzenie na świat. Udział w Work & Travel kosztuje ok. 10 000 zł uwzględniając koszt biletu lotniczego.

4. Kurs językowy za granicą

Świat jeszcze nigdy nie był wcześniej tak otwartym miejscem, jakim jest teraz. Coraz większa swoboda w przekraczaniu granic między państwami, a także dostęp do Internetu sprawiła, że komunikacja międzyludzka stała się szybsza i łatwiejsza. Jednak, aby z tego skutecznie korzystać warto znać przynajmniej jeden język obcy. Pomóż Twojemu dziecku przełamać bariery językowe i w prezencie podaruj mu kurs językowy za granicą. Dzięki zajęciom językowym w innym państwie nie tylko szybko opanuje wybrany język obcy, ale także pozna ludzi, którzy być może staną się jego przyjaciółmi na całe życie. Co więcej, podobnie jak w przypadku wyjazdu Work & Travel, Twój nastolatek zyska międzynarodowe doświadczenie, a po powrocie do Polski zyska sporą przewagę nad swoimi rówieśnikami na rozmowach rekrutacyjnych, w szkole lub na studiach. Cena kursu językowego za granicą trwającego tydzień to ok. 4000 zł – 6 000 zł.

Pożyczka na prezent dla nastolatka na Dzień Dziecka

1 czerwca (Dzień Dziecka) lada moment, a Ty cały czas zbierasz pieniądze na wyjątkowy prezent dla Twojego dziecka? Pomoc uzyskasz w Monedo Now. Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://www.monedo.pl/now, wybierzesz kwotę, którą chcesz pożyczyć, a także dobierzesz wielkość raty. Niczego więcej nie potrzebujesz, aby sprawić swojemu dziecku miłą niespodziankę.