Dieta dla Singla – jak mądrze kupować jedzenie dla jednej osoby, aby nie przepłacić?

Bycie singlem daje sporo korzyści. Jedną z nich jest jedzenie tego, na co tylko ma się ochotę. Każdy singiel, robiąc zakupy żywnościowe, powinien dokładnie zaplanować ten rodzaj wydatków. W ten sposób, można sporo zaoszczędzić. Jeśli chcesz poznać idealną dietę dla singla i nauczyć się jak mądrze kupować jedzenie dla jednej osoby, koniecznie przeczytaj ten artykuł. 

Szukasz sposobu na oszczędności? Rób zakupy w dużych sklepach i kupuj produkty o większych pojemnościach.

Na pierwszy rzut oka, wskazówka ta wydaje się nielogiczna. Jest taka tylko pozornie. Zauważ, że produkty o większej pojemności kosztują mniej! Dla przykładu; 400 gramów ryżu może kosztować nawet 4 złote. Kilogram tego samego ryżu będzie kosztował tyle samo lub nawet mniej. Fakt faktem, że kilogram ryżu nie jest posortowany w torebkach i trudniej się go gotuje, ale przecież tutaj mowa o oszczędnościach, a nie wygodzie. Oszczędzanie pieniędzy na zakupach żywnościowych to jednak nie tylko kupowanie produktów o większych pojemnościach. także robienie zakupów w większych sklepach – np. supermarketach. Często sprzedają one towary po promocyjnych cenach. Przy kasie, może się okazać, że  ¾  Twoich zakupów to produkty przecenione, po dużej zniżce. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych (to nie żart!).Spróbuj i odkryj, że oszczędzanie na jedzeniu wcale nie musi być trudne.

Śledź gazetki i rób zakupy wieczorem. Ja korzystać z atrakcyjnych przecen i cotygodniowych promocji w supermarketach?

Gdy myślisz o oszczędzaniu pieniędzy, pierwsza myśl, która przychodzi Ci na myśl to szukanie korzystnych promocji i atrakcyjnych przecen. Czy warto jednak oszczędzać na jedzeniu? Oczywiście, że warto! Jeśli podejdziesz do oszczędzania mądrze, nie musi się ono odbywać kosztem jakości jedzenia.  Wystarczy, że zaczniesz robić zakupy żywnościowe wieczorami, gdy supermarkety organizują promocje i przeceny na świeże produkty. Najczęściej, takie promocje dotyczącą mięsa. Warto również śledzić standardowe promocje, które oferuje każdy większy sklep: Biedronka, Tesco, Lidl, Kaufland i wiele innych. Wszystkie mają inną filozofię prowadzenia sklepu, ale jedną wspólną zagrywkę. Oferują promocję żywnościowe tylko po to, aby zwiększyć sprzedaż i koniec końców zysk. Wystawiają na promocji wszystkie produkty, które Ty możesz kupić w okazyjnej cenie. Nie ma w tym żadnego haczyka. Wystarczy tylko śledzić gazetki oraz akcje promocyjne, aby nic nie przegapić i zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy.

Gotowanie dla jednej osoby. Poznaj kilka podstawowych zasad!

Jeśli gotujesz tylko dla siebie nie musisz przejmować się gustami innych. Możesz więc przygotowywać to na co tylko masz ochotę. Ograniczeniem jest jedynie twoja wyobraźnia. To doskonała okazja do eksperymentowania z łączeniem produktów i smakami. Efekt swoich działań możesz sfotografować i dodać chociażby do naszej bazy przepisów by podzielić się swoimi odkryciami z innymi. To świetna motywacja do włożenia wysiłku w gotowanie, gdy po całym dniu pracy nie chce się nic. By gotować szybko, zdrowo i ekonomicznie, pamiętaj o kilku zasadach,

Zasady gotowania dla jednej osoby

  • Staraj się nie wyrzucać resztek jedzenia – jeśli ugotujesz więcej, nie musisz od razu pozbywać się resztek. Być może mogą one posłużyć jako składnik potrawy jednogarnkowej, bądź zabierzesz je następnego dnia do pracy.
  • Wykorzystuj przepisy na potrawy jednogarnkowe – będziesz mieć mniej gotowania. Jednocześnie, zaoszczędzisz sporo czasu. Dania jednogarnkowe są smaczne i pożywne.
  • Gotuj na min. 3 dni – dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale także czas.
  • Zamieniaj stare na nowe – bądź kreatywny. Jeśli zostanie Ci resztka jedzenia, pomyśl, czy na jej bazie nie może powstać nowe danie.

Które produkty żywnościowe warto kupować? Wskazówki kulinarne.

Jeśli będziesz kierował się wcześniejszymi radami, możesz jeść tak naprawdę wszystko, a i tak będziesz oszczędzał. Niemniej jednak są produkty, które są wyjątkowo tanie i smaczne, a niektóre połączenia dadzą Ci wybitne doznania kulinarne, nie obciążając znacznie portfela. Wszystkie produkty zbożowe są bardzo tanie i bardzo odżywcze. Weźmy na ten przykład makaron. Opakowanie makaronu w supermarkecie może kosztować nawet 1,20 zł za paczkę 400/500 gramów! Jest to piorunująco niska liczba, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że większość osób spokojnie naje się porcją 100/150 gramów. Oczywiście sam makaron to zły pomysł i raczej sposób na zrobienie sobie krzywdy w postaci złych nawyków z jedzeniem, więc z czymś trzeba go zjeść. Gotowe sosy czy tworzenie własnych – są to bardzo tanie rozwiązania, które przy odrobinie czasu, mogą kosztować mniej niż złotówkę. Sos śmietanowy czy pomidorowy stworzony z własnych lub sklepowych pomidorów to idealny dodatek do makaronu, a przy okazji kosztujący grosze. Tak samo jest z dodatkami warzywnymi czy nawet mięsnymi. W połączeniu z akcją promocyjną danego sklepu możesz stworzyć spaghetti bolognese za nie więcej niż 4 złote, a najeść się do syta!

Pożyczka na zakupy. Podratuj swój budżet ekstra gotówką z Monedo Now!

Mądre oszczędzanie na jedzeniu może podreperować Twój budżet, nie rujnując przy tym Twojego zdrowia. Jedzenie wcale nie musi być drogie, a te tanie, wcale nie musi być niezdrowe. Jeśli jednak znajdujesz się w sytuacji, w której nie masz wystarczającej ilości gotówki na „życie” do końca miesiąca, możesz podratować się szybką pożyczką w Monedo Now, którą możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia, w którym wyślesz wniosek online.