Prezent na zakończenie studiów

Co prawda wakacje to nie czas zakończenia roku szkolnego, ale część studentów kończy studia we wrześniu. Powodów może być wiele: nie zdążyli obronić się w maju albo czerwcu, mieli poprawkę, która przesunęła im obronę pracy dyplomowej, albo np. uczestniczyli w wymianie studenckiej Erasmus. Jeśli ktoś z Twojej rodziny albo znajomych kończy studia we wrześniu, warto pomyśleć o prezencie, aby uczcić ten niezwykle ważny moment!

Zakończenie studiów

Zakończenie studiówW Polsce nie ma takiej tradycji świętowania zakończenia studiów, jak, na przykład, w Stanach Zjednoczonych, gdzie zakończenia studiów obchodzone są bardzo hucznie. Przyjeżdża rodzina absolwenta, często z drugiego końca kraju albo nawet z innego kontynentu, uniwersytety prześcigają się w zapraszaniu znanych gości, a na zwieńczenie dnia organizowana jest uroczysta kolacja. Zakończenie nauki na uczelni jest bowiem uważane za jedno z najważniejszych osiągnięć w życiu młodego człowieka.

Pomimo tego, że uczelnie w Polsce nie organizują zakończenia roku, a ukończenie studiów ogranicza się jedynie do odebrania papierowego dyplomu z dziekanatu, nie należy rezygnować z tego, aby odpowiednio uczcić takie osiągnięcie i pogratulować osobie, która obroniła pracę dyplomową i uzyskała dyplom uczelni wyższej. Można zorganizować kolację w gronie najbliższych osób albo sprawić absolwentowi prezent. Podpowiemy jaki.

Jak świętować?

Zakończenie studiów to przełomowy moment w życiu każdego człowieka – kończą się studia i zaczyna się praca. Ważne jest, aby ta chwila (i prezent), pozostały w pamięci na długo. Prezent na zakończenie studiów można porównać do prezentu ślubnego, który powinien być wyjątkowy.

Proponujemy oryginalne i niezapomniane pomysły.

  • Wykupienie wczasówJak świętować?

Jednej osobie może być trudno pokryć koszty, ale jeśli cała rodzina złoży się na taki prezent, to nie będzie to duży wydatek na jedną osobę. Jeśli wszystko zaplanujemy z wyprzedzeniem i wczasy wykupimy odpowiednio wcześnie, to może uda nam się skorzystać z fajnej promocji. Nie musimy też kupować 14-dniowej podróży dookoła świata albo do Polinezji Francuskiej. Tygodniowe wczasy we Włoszech, Hiszpanii, czy nad polskim morzem, będą pięknym gestem, który świeżo upieczony absolwent zapamięta na całe życie.

  • Album ze zdjęciami

Najlepsze prezenty są prezentami prosto z serca… Wywołaj zdjęcia zrobione podczas okresu studiów i przygotuj albumik. Przy zdjęciach możesz dopisać komentarze albo zabawne anegdotki. Będzie to wspaniała pamiątka na całe życie, którą będzie można pokazać dzieciom, a może nawet wnukom. Im ciekawsze, bardziej szalone i śmieszne zdjęcia, tym lepiej 🙂

  • Biżuteria

Złoty albo srebrny łańcuszek, bransoletka, a może pierścionek? Wszystko to idealnie nadaje się na prezent na zakończenie studiów i wejście w dorosłe życie. Biżuterię będzie można zakładać do pracy i przez długie lata będzie ona przywoływać miłe wspomnienia. W przypadku mężczyzn, bardzo dobrze sprawdzają się też srebrne albo posrebrzane breloczki do kluczy. Na taką okazję świetne są również wyroby z bursztynu.Jak świętować?

 

W zależności od zasobów portfela i stopnia spokrewnienia z osobą, która we wrześniu skończy studia, wybierz najlepszy, Twoim zdaniem, prezent na tę okazję. Ważne jest, aby to było coś, co ta osoba zapamięta na długo, a nie czekoladki, które zje w pół godziny, a papierki wyrzuci do kosza na śmieci. Zakończenie studiów to bowiem jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka i warto postarać się, aby prezent był godny zapamiętania.

Jeśli zdecydujesz kupić prezent, na który Cię nie stać w miesiącu wrześniu, gdyż np. Twoje dzieci idą do szkoły i szkolne wydatki pochłonęły wszystkie zaskórniaki, może zdecydujesz się na skorzystanie z oferty Kredito24? Kredito24 oferuje pożyczki od ręki na wszystkie okazje!