Obchodzenie imienin w Polsce

Imieniny to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego lub błogosławionego, będącego patronem imienia katolika, które zostało mu nadane w dniu Chrztu Świętego. Polacy o wiele częściej składają życzenia imieninowe niż urodzinowe. Organizujemy przyjęcie, zapraszamy naszych bliskich i razem świętujemy ten wyjątkowy dzień w roku. Jeśli ktoś z Twoich bliskich niedługo obchodzi imieniny i jeszcze nie wiesz, jaki prezent wybrać dla tej osoby, przeczytaj nasze propozycje!

Dlaczego imieniny są tak popularne w Polsce?

imieniny są tak popularneObchodzenie imienin w Polsce jest czymś bardzo istotnym, związanym z tradycją chrześcijańską. Imieniny są dniami poświęconymi kultowi poszczególnych świętych i przypadają na dzień śmierci danego świętego. Znanym przykładem jest tutaj Święty Mikołaj, którego data śmierci przypada na 6 grudnia 342 roku. Niektóre imiona, na przykład Jan, są wpisane w kalendarzu po kilkanaście razy, gdyż było kilkudziesięciu świętych o tym imieniu.

W dniu imienin czcimy nie tylko swoje święto, ale przede wszystkim święto naszego patrona. Urządzamy wtedy spotkania dla rodziny, znajomych i razem z naszymi najbliższymi cieszymy się tym szczególnym świętem obchodzonym raz do roku. Życzenia złożone w domu, pracy czy szkole są bardzo miłe, a prezent od bliskiej osoby wyjątkowy, gdyż wyraża pamięć i uczucia.

Czy ktoś z Twoich bliskich niedługo obchodzi imieniny i jeszcze nie wiesz, jaki prezent wybierzesz dla tej osoby? Nie martw się i przeczytaj nasze propozycje!

Prezent imieninowy – nic praktycznego, tylko wyjątkowego

Prezent imieninowy ma przede wszystkim znaczenie symboliczne. Jako że w kalendarzu można bez problemu sprawdzić, kiedy przypadają imieniny danej osoby, każdy ma dostęp do tych informacji, w przeciwieństwie do urodzin. Imieniny jest to jeden dzień w roku, w którym możemy przekonać się dla kogo jesteśmy ważni i kto pamięta o naszym święcie. Dlatego, najlepiej na początku roku, zaznacz w kalendarzu imieniny najbliższych osób, aby o nich nie zapomnieć!
KwiatyKwiaty
Róże, tulipany, goździki, irysy, eustemy… Kwiaty bardzo często mówią więcej, niż słowa. Bukiet świeżych kwiatów to wspaniały pomysł na prezent imieninowy, który rozpromieni twarz każdej osoby i ożywi wnętrze domu. Kwiaty możesz zamówić na stronie internetowej i doręczyć za pomocą poczty kwiatowej. Cięte kwiaty na dłużej zachowają swoją świeżość i zapach, jeśli dosypiesz do wody w wazonie ok. pół łyżeczki cukru albo wrzucisz do środka miedzianą monetę. A może zamiast bukietu kwiatów zdecydujesz się na podarowanie żywego kwiatu w doniczce? Taki podarunek przez długi czas będzie przypominał miłe chwile i nie pozwoli zapomnieć o tym, kto go podarował. Drzewko bonsai jest bardzo oryginalną rośliną doniczkową.

Kosmetyki

Zestaw kosmetyków to również idealny pomysł na prezent. Kto z nas nie lubi używać kosmetyków, które upiększają, poprawiają kondycję skóry, nawilżają, natłuszczają, ujędrniają, wyszczuplają? Uważaj tylko, aby nie popełnić faux paux i np. nie kupić szamponu osobie, której włosy mają tendencję do przetłumaczenia się albo specyfiku na porost włosów komuś z problemem łysienia!

Biżuteria

podarunek na imeninyŁańcuszek, bransoletka, kolczyki, pierścionek, breloczek do kluczu, itd. – wszystko to idealnie nadaje się na prezent i będzie długo przypominać o osobie, która dała prezent.

Wyjazd na weekend

Co powiesz na wykupienie wyjazdu na weekend w fajnym hotelu nad morzem, w górach, w mieście albo innym interesującym miejscu? W ten sposób podarujesz bliskiej osobie relaks, odpoczynek i miłe, niezapomniane chwile.

Kiedy przychodzimy na świat, dostajemy wtedy od naszych rodziców imię, które mamy do końca życia. Imieniny to piękna, polska tradycja, którą warto pielęgnować, dlatego nie pozwól, aby kłopoty finansowe uniemożliwiły Ci zakup prezentu imieninowego. Pamiętaj, że nie musi to być nic wyszukanego, gdyż najważniejsze są intencje i pamięć. Monedo Now oferuje teraz bardzo szybkie i wygodne chwilówki online, z których możesz skorzystać będąc w potrzebie. A może w tym miesiącu przypadają Twoje imieniny i zabrakło Ci pieniędzy, aby wyprawić skromne przyjęcie? W takich okolicznościach również możesz liczyć na pomoc Monedo Now. Zapoznaj się z ofertą Monedo Now i świętuj imieniny razem ze swoimi najbliższymi!