Szybkie pożyczki są lekarstwem na kłopoty

Szybkie pożyczki mogą być bardzo kuszące ze względu na ich szeroką dostępność, szybką wypłatę i łatwą procedurę, ograniczającą biurokrację do minimum. Dzięki pożyczkom możesz pokryć niespodziewane wydatki, zaspokoić swoje bieżące potrzeby oraz realizować swoje marzenia. Nowe firmy pożyczkowe wyrastają jak grzyby po deszczu, ale nie wszystkie są uczciwe. Aby pożyczka nie stała się kłopotliwym ciężarem, musisz pamiętać o kilku zasadach!

Polegaj na sprawdzonych i uczciwych firmach

Szybkie pożyczkiObecnie na rynku działa bardzo wiele firm oferujących pożyczki na niezwykle atrakcyjnych zasadach. Zamieszczają one ogłoszenia w Internecie, gazetach, a nawet w radiu czy telewizji, aby dotrzeć do jak najszerszego grona potencjalnych klientów. Wśród nich jest też niestety wiele tzw. firm-krzaków, czyli firm, które kombinują i nie są do końca uczciwe wobec swoich klientów. Kiedy szybko potrzebujemy gotówki, jesteśmy bardziej podatni na działania oszustów. W pośpiechu i stanie podenerwowania, możemy często nie zauważyć pewnych sygnałów ostrzegawczych i podpisać bardzo niekorzystne umowy. Takie błędy mogą Cię słono kosztować!
Zaimo.pl to uczciwy partner w interesach, oferujący przejrzyste i uczciwe umowy kredytowe, jak i gwarantujący stabilność i wypłacalność firmy.

Nie pozwól się oszukać!

Przed zaciągnięciem pożyczki, sprawdź czy dana firma pożyczkowa naprawdę istnieje. Unikaj firm, które przed udzieleniem pożyczki na wstępie żądają już opłat wstępnych, przedpłat czy prowizji. Policz także, jaki będzie rzeczywisty koszt pożyczki. Firma, od której pożyczasz pieniądze ma obowiązek dokładnie poinformować Cię, ile wyniesie kwota końcowa, którą będziesz musiał oddać. Przed podpisaniem umowy, dokładnie ją przeczytaj. Jeśli jej nie rozumiesz, nie podpisuj i najpierw wyjaśnij wszystkie swoje wątpliwości. Pracownicy firmy pożyczkowej mają obowiązek udzielić odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, nawet te które pozornie wydają się absurdalne. Na pozór proste umowy, mogą być naszpikowane haczykami i kruczkami, takimi jak manipulowanie z oprocentowaniem. Na przykład, oprocentowanie 20% nie zawsze oznacza, że pożyczasz 500 zł i oddajesz 600 zł. Sprawdź, czy chodzi o procent w skali roku, miesiąca, a może nawet tygodnia…
Nieuczciwe firmy pożyczkowe poszukują najróżniejszych sposobów, aby wyciągnąć z naiwnego pożyczkobiorcy ostatni grosz. Nie pozwól się oszukać!

Nieprzewidziane sytuacje

Szybkie pożyczki bardzo dobrze sprawdzają się w nieprzewidzianych sytuacjach. Jeśli zabraknie Ci pieniędzy na najpotrzebniejsze wydatki, takie jak zakup leków, jedzenia, biletu na transport, naprawa komputera, opłacenie rachunków, wizyty u lekarza czy dentysty, itd. Jeśli planujemy wyjechać na wakacje i pojawia się okazja bardzo korzystnego wyjazdu „last minute”, w takiej sytuacji również opłaca się zaciągnąć pożyczkę. Zbliżają się święta, a może planujesz wesele, albo Twoje dziecko przystąpi w tym roku do Pierwszej Komunii Św.? Nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na ten cel? Nie wahaj się i zaciągnij pożyczkę! Kalkulacja jest prosta: W tego typu sytuacjach więcej stracisz, narazisz się na duże nieprzyjemności czy kłopoty, albo będziesz później słono żałować, jeśli nie dokonasz owego zakupu na czas.

Życie ponad stan

Pożyczki należy zaciągać rozsądnie. Pamiętaj, że pożyczka nie jest bezzwrotna, za jakiś czas będziesz musiał ją oddać, a na dodatek z procentem. Trzeba dokładnie sprawdzić, ile wyniesie ten procent, ale zawsze to będzie przynajmniej odrobinę więcej niż kwota, którą pożyczymy. Jeśli co miesiąc brakuje Ci pieniędzy, ledwo wiążesz koniec z końcem, nie jest dobrym pomysłem zaciąganie pożyczki na zakup nowych butów za 500 zł czy luksusowego samochodu, gdyż prawdopodobnie będziesz mieć duży problem z jej oddaniem. Łatwo jest wpaść w błędne koło, kiedy to trzeba zaciągać kolejne pożyczki, aby spłacić te wcześniejsze… a bardzo trudno jest potem z niego wyjść. Dlatego bardzo ważne jest, aby rozsądnie zarządzać swoimi pieniędzmi i nie dopuścić do sytuacji, w której pożyczki obrócą się przeciwko Tobie – zamiast ułatwiać Ci życie, bardzo je skomplikują i narażą Cię na duży stres.

Kiedy opłaca się wziąć pożyczkę?

Pomijając sytuacje kryzysowe, takie jak nieprzewidziane wydatki, czy ważne uroczystości, w których więcej stracimy niż zyskamy nie uregulowawszy należności na czas, są także inne sytuacje, w których opłaca się zaciągnąć pożyczkę. Takie sytuacje można określić jako inwestowanie w siebie. Jeśli zarabiasz minimalną krajową, masz na utrzymaniu rodzinę, a problemy finansowe spędzają Ci sen z powiek, spełnianie kaprysów, takich jak zakup torebki za 1000 zł czy wyjazd na luksusowe wakacje, nie rozwiąże Twoich problemów, a jeszcze bardziej je pogłębi! Opłaca się natomiast podnosić swoje kwalifikacje, gdyż przyniesie to wymierne korzyści w przyszłości. Jeśli masz trochę wolnego czasu, zapisz się na kurs komputerowy, a może zainteresuje Cię nauka języka hiszpańskiego, albo rozważysz pójście na studia podyplomowe? Rozwijając nowe umiejętności, zwiększysz swoje szanse na awans zawodowy, znalezienie lepszej pracy i wyższe zarobki.

Biurokracja

Portal Zaimo.pl został wielokrotnie wyróżniony za najlepszą ofertę kredytową na rynku, nie tylko ze względu na bardzo niskie oprocentowanie, dogodne terminy spłat, ale również biurokrację sprowadzoną do minimum. U nas otrzymasz pożyczki do 10 000 zł nie wychodząc z domu. Oferujemy szybkie pożyczki pozabankowe 100% online, które są dostępne bezpośrednio w Internecie. Musisz jedynie wypełnić krótki formularz, a środki natychmiast zostaną przelane na Twoje konto. Dowiedz się więcej o pożyczkach pozabankowych Zaimo! Dzięki szybkim pożyczkom możesz łatwiej rozwiązać swoje problemy, pokryć bieżące wydatki, a także zaoszczędzić cenny czas. Pamiętaj, że czas to pieniądz, a godziny, które przeznaczyłbyś na uzyskanie pożyczki w innym miejscu, możesz wykorzystać w o wiele lepszy sposób! Jeśli nie zdążysz kupić biletu „last minute” do Tunezji za 500 zł, taka okazja może się nie powtórzyć i chcąc wyjechać na wakacje w późniejszym terminie, będziesz musiał zapłacić o wiele wyższą cenę.

Podsumowując, zanim zaufasz firmie pożyczkowej, musisz ją dokładnie sprawdzić i z lupą przyjrzeć się jej ofercie. Oferta, która pozornie może wydawać się bardzo korzystna, w rezultacie może okazać się tanim chwytem marketingowym albo zwykłym haczykiem! Pod żadnym pozorem nie podpisuj umów, które nie są dla Ciebie jasne! Bardzo ważne jest także, aby z głową zarządzać swoimi finansami i korzystać z pożyczek w sytuacjach, w których naprawdę ich potrzebujemy. Żyjąc ponad stan, bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę i stać się niewypłacalnym