Jak poprawić stan swojego kręgosłupa?

Jak poprawić stan swojego kręgosłupa?

Kręgosłup to podpora całego naszego ciała oraz ważny element narządu ruchu. Stanowi oś tułowia i dźwiga całą górną część ciała. Od prawidłowego stanu kręgosłupa zależy w ogromnym stopniu nasze samopoczucie i prawidłowe funkcjonowanie wielu ważnych układów. Jednocześnie skomplikowana budowa kręgosłupa sprawia, że jest podatny na przeciążenia i uszkodzenia. W codziennym pośpiechu często zapominamy o dbaniu o tej niezwykle ważnej części naszego ciała i narażamy ją na tortury, poprzez siedzenie godzinami w jednej pozycji, garbienie się czy podnoszenie ciężkich przedmiotów nie zachowując odpowiedniej pozycji. Warto jest dbać o swój kręgosłup, aby jak najdłużej był w doskonałej formie i pozwalał nam normalnie funkcjonować. Dzisiaj przedstawimy Ci kilka tanich gadżetów, za pomocą których możesz polepszyć kondycję swojego kręgosłupa już dziś!

Oto lista polecanych przez nas produktów:

  • Pajączek do pleców II generacji 3w1

Pajączek do pleców II generacji 3w1Korektor wadliwej postawy ramieniowo-brzuszny zalecany jest w profilaktyce i leczeniu wad postawy u dzieci, młodzieży i dorosłych. Pajączek II generacji umożliwia jednoczesną korekcję 3 wad postawy. W porównaniu do poprzedniego modelu, nowością jest korekcja wystającego brzucha. Schorzenie to często wywoływane jest przez np. noszenie na jednym ramieniu ciężkich plecaków lub toreb. Istnieje także możliwość skoncentrowania się na jednej wadzie postawy z wyłączeniem pozostałych. Pajączek działa na zasadzie wydawania sygnału dzwiękowego. Lekkie zgarbienie, „puszczenie” brzucha, czy skrzywienie jednego z barków lub łopatek wywołuje dźwięk ostrzegawczy. Pajączek dostępny jest w rozmiarach S, M i L, w zależności od obwodu w talii, a jego koszt wynosi ok. 60 zł.

  • Poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna

Wyprofilowana poduszka ortopedyczna to strzał w dziesiątkę dla osób, które zmagają się z problemami kręgosłupa! Specjalna termoformująca pianka z „pamięcią kształtu” doskonale dopasowuje się do anatomicznych kształtów dając przy tym doskonałe podparcie kręgosłupa lędźwiowego i wymuszając jego prawidłowe ułożenie w czasie siedzenia. Poduszki ortopedyczne umożliwiają prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu, zapewniając skuteczne podparcie głowy oraz odcinka szyi i ramiom. Są zalecane dla osób skarżących się na bóle pleców, a także zmagających się z bezsennością czy chrapaniem. Poduszkę ortopedyczną kupimy już za kilkadziesiąt zł., choć za lepsze modele np. wykonane z włókna bambusowego przyjdzie nam zapłacić ok. 100 zł.

  • Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń

Warto jest zaopatrzyć się w uniwersalną matę do ćwiczeń, na której będzie można wykonywać ćwiczenia zalecone przez ortopedę. Chodzi o specjalną matę z wypełnieniem piankowym z pianki neoprenowej z antypoślizgową powierzchnią, dzięki której będziesz mógł cieszyć się pełnym komfortem ćwiczeń w domowym zaciszu. Większość mat jest zwijana w rolkę, przez co nie zajmują dużo miejsca w domu. Ceny mat zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

W dobie rozwoju cywilizacyjnego z problemami z kręgosłupem zmaga się coraz więcej młodych osób. Pamiętaj, że kręgosłup jest filarem całego organizmu! Jeśli bolą Cię plecy, drętwieją Ci ręce i nogi czy kręci Ci się w głowie, nie zwlekaj i już dziś wybierz się do lekarza ortopedy, który pomoże zdiagnozować Twój problem i zaleci Ci odpowiedni zestaw ćwiczeń! Nie lekceważ tego problemu, gdyż z czasem może być coraz gorzej. Zachęcamy Cię też do zaopatrzenia się w zaproponowane przez nas gadżety, dzięki którym już dziś możesz zacząć pracować nad swoim kręgosłupem i polepszyć swoje zdrowie. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz liczyć na pomoc Monedo Now. Oferujemy szybkie pożyczki na bardzo dogodnych warunkach, które zwrócisz w odpowiednim dla Ciebie czasie.

Tagged in: