Wakacje do 5000zł dla dwóch osób. Najlepsze miejsca na urlop za mniej niż 5000zł.

Wraz z początkiem czerwca rozpoczyna się sezon urlopowy. Polacy coraz chętniej i liczniej wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek nie tylko do zagranicznych kurortów, ale również nad polskie morze lub, znacznie cieplejsze od Bałtyku, jeziora. Żeby spędzić ciekawy i pełen atrakcji urlop, niezależnie od miejsca, nie trzeba mieć wysokiego budżetu. Podpowiadamy, gdzie pojechać na wakacje dla dwóch osób do 5000 zł!

Wakacje za granicą do 5000 zł

Mając do dyspozycji 5000 zł i chcąc wyjechać na wakacje za granicę, można przebierać w ofertach biur podróży. Za tę kwotę dostępne są zarówno najbardziej popularne kierunki, jak Hiszpania, Grecja lub Włochy, jak również te mniej popularne, ale bardzo atrakcyjne, np. Bułgaria, Albania lub Chorwacja.

Wakacje w Hiszpanii do 5000 zł

Od wielu lat niesłabnącym powodzeniem cieszą się wycieczki do Hiszpanii, szczególnie w jej południowe rejony oraz na wyspy – Majorkę, Teneryfę, Gran Canarię i Fuerteventurę. Hiszpania słynie z pysznej kuchni, pięknych plaż, ciepłych wód Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego oraz wielu ciekawych zabytków, będących pozostałościami starożytnych kultur. Najsłynniejsze kurorty, takie jak Barcelona, Sewilla, Walencja czy Kartagena oferują bardzo bogate zaplecze turystyczne – komfortowe hotele, baseny, prywatne plaże oraz strefę Wellness & SPA. Będąc w południowych rejonach Hiszpanii nie można nie zobaczyć Placu Hiszpańskiego, który znajduje się w Sewilli. Jego monumentalna architektura łączy w sobie kilka różnych stylów, a całość otoczona jest kanałem, dzięki czemu można podziwiać tę budowlę z łodzi. Inne warte uwagi zabytki Hiszpanii to Casa Batlló i Świątynia Pokutna Świętej Rodziny w Barcelonie, andaluzyjska Alhambra i Wielki Meczet w Kordobie. Wycieczka do Hiszpanii to koszt około 3-5 tys. za 2 osoby.

Wakacje w Albanii do 4000 zł

Równie dużą popularnością jak Hiszpania, cieszy się Albania – kraj położony na Bałkanach, który ma wiele do zaoferowania odwiedzającym go turystom. To raj dla miłośników gór – jest ich sporo i nie są tak popularne jak nadmorskie kurorty, dlatego zarówno w sezonie, jak i poza nim, turyści odnajdują tam ciszę i spokój, które pozwalają bez przeszkód eksplorować przyrodę. Miejscowości nadmorskie są równie piękne, ale zdecydowanie bardziej zatłoczone. Albania jest niewielkim państwem, ale pełnym zabytków, które warto zobaczyć, m.in. miasto Berat i Gijrokastra lub Park Archeologiczny Butrint. Koszt wycieczki do Albanii dla 2 osób to około 4 tys. zł.

Zastanawiasz się, jak sfinansować podróż do jednego z tych krajów? Pożyczka na wakacje do 5000 zł to atrakcyjne rozwiązanie – baw się na wakacjach, a pieniądze zwrócisz po powrocie.

Wakacje w Polsce do 5000 zł

Równie atrakcyjnie można spędzić wakacje w Polsce, w jednym z kurortów nadmorskich, takich jak Mielno, Jastarnia, Kołobrzeg lub Trójmiasto. W porównaniu do wyjazdów zagranicznych, wakacje w Polsce są tańsze, dlatego wystarczy pożyczka na wakacje do 3000 zł, aby dobrze się bawić i poznać ojczysty kraj.

Chcąc wyjechać na wakacje nad morze, warto wziąć pod uwagę noclegi w małych miejscowościach, położonych blisko popularnych kurortów, np. Sarbinowo koło Mielna, Dąbki koło Darłowa lub Chałupy, położone w okolicy Jastarni. Na tych, którzy poszukują kontaktu z przyrodą, czekają Bieszczady, z kilkoma rezerwatami, góralską kulturą i szlakami górskimi, dostosowanymi do wymagań turystów o każdym stopniu zaawansowania. W tym rejonie nie brak miejscowości, oferujących tani nocleg, w granicach 30 zł za dobę dla jednej osoby oraz smaczną, polską kuchnię. Na łono natury zapraszają również Mazury – w tym regionie ofertę dla siebie znajdą miłośnicy sportów wodnych, szczególnie żeglowania.

Jak widać, opcji na udane wakacje w Polsce jest wiele. Nie trzeba zgromadzić kilkunastu tysięcy, aby dobrze się bawić – niewielka pożyczka na wyjazd wakacyjny daje możliwość skorzystania bez wyrzeczeń z uroków pięknej pogody

Pożyczka na wakacje do 5000 zł

Może zdarzyć się, że nasze wakacyjne plany pokrzyżuje jakieś zdarzenie losowe, niezaplanowany wydatek lub konieczność spłaty jakiegoś zobowiązania. W takich sytuacjach, możesz skorzystać z szybkiej pożyczki na stronie https://www.monedo.pl/now. Pożyczając w Monedo Now zyskujesz dużą wolność. Taką pożyczkę możesz wziąć na dowolny cel, a co więcej samodzielnie dobrać wysokość raty. Wejdź na Monedo Now i wypełnij formularz. Zajmie Ci to nie więcej niż 3 minuty!