Jak zmienić 7 dni urlopu między Wielkanocą, a Majówką w wielką podróż?

Lada moment Święta Wielkanocne i Majówka – jeden z najprzyjemniejszych okresów w ciągu roku. A w 2019 szczególnie przyjemny, ponieważ Wielkanoc i Majówka wypadają bardzo blisko siebie. Wystarczy wziąć 7 dni urlopu, aby zamienić je w okazję na wielką podroż. Sprawdź, jak!

Kiedy wypadają Święta Wielkanocne 2019?

Wielkanoc to święta ruchome, dlatego pytanie oto, kiedy wypada Wielkanoc jest uzasadnione praktycznie co roku. Jeśli nie znasz dokładnej daty, podpowiadamy – właściwe Święta Wielkanocne 2019 rozpoczynają się 14 kwietnia w Niedziele Palmową. Niedługo potem rozpoczyna się Triduum Paschalne – Wielki Czwartek – 18 kwietnia, Wielki Piątek – 19 kwietnia i Wielka Sobota – 20 kwietnia. Dniem wolnym od pracy jest Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia oraz Poniedziałek Wielkanocny (śmigus – dyngus) – 22 kwietnia 2019 roku.

Weekend majowy – w który dzień tygodnia?

Weekend majowy 2019 rozpoczyna się dokładnie 6 dni po 22 kwietnia – w środę 1 maja, czyli w Święto Pracy. 3 maja – Święto Narodowe 3 maja wypada zaś w piątek. Zarówno 1 maja, jak i 3 maja to dni wolne od pracy.

Kiedy wziąć 7 dni urlopu między Wielkanocą, a Majówką?

Wystarczy, że weźmiesz 7 dni wolnego w pracy, a będziesz cieszyć się ponad 2 tygodniami urlopu. Jak to możliwe?

  • 20 kwietnia 2019 – weekend – Wielka Sobota
  • 21 kwietnia 2019 – niedziela wielkanocna – dzień wolny od pracy
  • 22 kwietnia 2019 – poniedziałek wielkanocny – dzień wolny od pracy
  • 23 kwietnia 2019 – 26 kwietnia 2019 – 4 dni urlopu w pracy
  • 27 kwietnia i 28 kwietnia 2019 – weekend – sobota i niedziela
  • 29 kwietnia 2019 – 30 kwietnia 2019 – 2 dni urlopu w pracy
  • 2 maja 2019 – 1 dzień urlopu w pracy

RAZEM: 7 dni urlopu i okazja na 16 dni wolnych od pracy pod rząd.

Gdzie wyjechać na urlop na przełomie kwietnia i maja last minute?

Wielkanoc i Majówka nadejdą dosłownie za chwilkę, więc czasu na planowanie jak spędzić 16 dni urlopu pozostało raczej niewiele. Właśnie dlatego, spieszymy z podpowiedzią. Oto nasze propozycje wielkiej majówki last minute

Weekend majowy – Gruzja

Gruzja to państwo, gdzie nie dość, że przeżyjesz niesamowitą przygodę, to jeszcze zrobisz to naprawdę tanio. Opcji, aby ją przeżyć jest w tym państwie naprawdę bardzo wiele. Po pierwsze, możesz odwiedzić Kachetię – region, który na całym świecie jest znany z doskonałych win. Będąc w tym regionie, obowiązkowo musisz spróbować choć kilku z nich, a także zwiedzić lokalne winnice, aby przekonać się jak wytwarza się takie trunki. Jeśli od picia wybornego alkoholu, wolisz zapierający dech w piersiach trekking, przyjedź do regionu Swaneti, w którym możesz pójść przepięknym szlakiem aż do najwyżej położonej wioski w Gruzji – Uszguli, która znajduje się ponad 2 200 m n.p.m. Na miejscu, zobaczysz magiczną średniowieczną osadę z ruinami pałacu królowej Tamary, a także górujący nad nią szczyt Szchara (ponad 5 tys. m n.p.m.). Możesz także zwiedzić inne piękne miasta Gruzji, takie jak Tbilisi – jej stolicę z pomnikiem

Św. Jerzego na Placu Wolności i Mostem Pokoju, a także Kutaisi z doskonałą czaczą i Jaskinią Prometeusza, którą można przepłynąć łodzią.

Weekend majowy – Włochy – Neapol

Jako że Rzym opisany jest na wszystkie możliwe sposoby w przewodnikach turystycznych, my polecamy Ci zwiedzić Neapol – miasto wybitnych dzieł sztuki, nad którym czuwa uśpiony wulkan Wezuwiusz. Będąc w Neapolu, będziesz mieć okazję podziwiać jeden z największych placów we Włoszech – Piazza del Plebiscito oraz przepiękny Pałac Królewski z fasadą ozdobioną posągami władców tego regionu. Nie możesz też pominąć Castel Nuovo – miejskiego ratusza, który jest jedną z wizytówek miasta. W Neapolu warto się „zgubić”. Oczywiście niedosłownie. Warto jednak np. przez godzinę pochodzić wąskimi ulicami miasta, aby poczuć prawdziwą atmosferę Neapolu. A po spacerze trzeba koniecznie spróbować najsłynniejszej neapolitańskiej pizzy – margherity oraz dania rybnego – paranzy.

Pożyczka na długi weekend majowy

Jeśli masz ochotę na wykorzystanie kilku dni urlopu, aby spędzić długi weekend majowy marzeń, to ostatni moment, aby zdecydować się na jakiś konkretny kierunek. A jeśli zwlekasz tak długo z rezerwacją wycieczki lub hotelu na długi weekend majowy, bo nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, to niewielki problem, jeśli skorzystasz z Monedo Now. W aplikacji Monedo weźmiesz pożyczkę na wakacje w maju. Wybierz tylko kwotę, którą chcesz pożyczyć i ilość miesięcy, w ciągu których bez trudu spłacisz swoją pożyczkę. Zrób to na www.monedo.pl/now.