Twój ogród marzeń

Lato to wyjątkowy czas, który chętnie spędzamy na świeżym powietrzu oddając się przeróżnym aktywnościom i rozrywkom. Spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, przygotowujemy posiłki na wolnym powietrzu, urządzamy grilla, bawimy się z dziećmi przy basenie albo na trampolinie i po prostu odpoczywamy i ładujemy witaminowe akumulatory na resztę roku! Jeśli masz swój ogród, warto jest zastanowić się nad wydzieleniem części działki na strefę wypoczynkowo-rekreacyjną. Jak urządzić ten kącik? W jakie meble, grilla i atrakcje dla dzieci warto jest się zaopatrzyć?

Meble ogrodowe

Ogromny wybór wyposażenia sprawia, że stajemy przed nie lada dylematem. Jakie meble będą najpraktyczniejsze do Twojego ogrodu? Na co należy zwrócić uwagę, aby wybór okazał się trafiony i posłużył na długie lata?

Meble ogrodowe-meble drewnianeNajtańsze są meble plastikowe. Plastikowe krzesła, stoły, ławki czy fotele są łatwe do utrzymania w czystości i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Takie meble są lekkie, możemy je łatwo przenieść z jednego miejsca do drugiego i nie boją się deszczu. Wadą takich mebli jest fakt, że mogą odkształcić się pod wpływem wysokiej temperatury, przez co nie można ich ustawiać w pobliżu grilla ani stawiać na nich gorących naczyń. Droższe, ale za to bardziej stabilne i odporne na zniszczenia są meble metalowe. Są one bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Nie tracą koloru pod wpływem słońca, ani się nie odkształcają. Są też odporne na zniszczenia, gdyż jeśli zostały odpowiednio zakonserwowane, nie są podatne na zarysowania. Jedynym mankamentem jest to, że łatwo nagrzewają się pod wpływem wysokiej temperatury i ochładzają się pod wpływem niskiej; jednak jest na to sposób – można je przykryć poduszkami, które zapewnią komfort ich użytkowania. Bardzo eleganckie są meble drewniane. Drewniane meble są bardzo stylowe, z przysłowiową „duszą” i pięknie prezentują się na tle ogrodu. W zależności od rodzaju drewna, wymagają jednak

Meble ogrodowe-meble technorattanowe

impregnowania przynajmniej co kilka lat. Najbardziej wytrzymałe, ale też najdroższe, są meble produkowane z drewna egzotycznego, np. eukaliptusowego lub teakowego. Nie wymagają one ciągłej konserwacji, gdyż są bogate w substancje oleiste, dzięki czemu stają się bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Meble technorattanowe są doskonałą alternatywą dla mebli drewnianych. Technorattan jest syntetycznym tworzywem zainspirowanym naturalnymi włóknami rattanowymi. Meble z technorattanu nie wymagają konserwacji i są w pełni odporne na wilgoć i promienie ultrafioletowe. Są one też odporne na uszkodzenia mechaniczne, łatwe do utrzymania w czystości i nie ma konieczności ich konserwacji. Na początku, kiedy te meble dopiero wchodziły na rynek, były bardzo drogim elementem wyposażenia aranżacji ogrodowych. Dziś możemy już je nabyć w bardzo atrakcyjnych przedziałach cenowych. Naszym zdaniem, meble technorattanowe są najpraktyczniejsze do postawienia w ogrodzie.

Grill ogrodowy

Grill ogrodowy

Najpopularniejszy i najtańszy jest grill węglowy. Coraz więcej grilli węglowych ma pokrywę, która skraca czas pieczenia i chroni potrawy przed wysuszeniem. Dzięki pokrywie węgiel nie zapala się otwartym płomieniem, ale efektywnie żarzy, co przekłada się na uzyskanie lepszego smaku przyrządzanych potraw oraz jest korzystniejsze dla zdrowia. Niektóre grille węglowe mają też popielnik, który pozwala na czyszczenie ich w trakcie pracy. Jest to przydatne, zwłaszcza gdy pieczenie trwa długo i wymaga dorzucania węgli. W pokrywie zazwyczaj znajduje się też termometr, który ułatwia przyrządzanie potraw. Coraz więcej osób korzysta też z grilla gazowego. Potrawy przygotowywane na grillu gazowym nie różnią się smakiem od grilla węglowego i są zdrowsze. Panuje błędne przekonanie, że tylko dym charakterystyczny dla grilla węglowego jest w stanie zapewnić typowy, kuszący aromat. Jedak nic bardziej mylnego! Korzystając z grilla gazowego, smak ten uzyskasz dzięki wędzarce oraz drewnianym wiórkom. Grille gazowe są większe niż węglowe i potrzebują więcej przestrzeni. Działają one jak piecyki, które większość z nas ma w kuchniach. Grille wysokiej jakości mają elektroniczny zapłon oraz kilka niezależnych palników. Co więcej, w wielu modelach ruszt jest dwupoziomowy, dzięki czemu grillowane potrawy możemy odłożyć na półkę, by nie straciły temperatury przed podaniem. Grille gazowe są o wiele wygodniejsze niż węglowe – aby je rozpalić wystarczy tylko przekręcić pokrętło i wcisnąć przycisk zapalarki. W przeciwieństwie do typowego grilla węglowego, potrawy przyrządzimy na nim niezwykle szybko. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to napełnienie butli gazowej na stacji LPG. Podobny do grilla gazowego jest grill elektryczny. Grille elektryczne to świetny sposób na przyrządzanie posiłków przez cały rok. Urządzenia te zazwyczaj są nieduże i nie zajmują wiele miejsca. Modele można podzielić na grille tradycyjne z płytą bądź rusztem oraz grille typu raclette. Podobnie jak pozostałe typy grilli, mają nóżki, stoliki, półki pod rusztami. Potrawy przygotujesz na nich bardzo szybko; potrzebne jest tylko podłączenie do zasilania. Co więcej, grille elektryczne wcale nie muszą być użytkowane tylko na zewnątrz, dzięki czemu możesz z nich korzystać wewnątrz pomieszczeń także jesienią czy zimą. Obsługa i czyszczenie grilli elektrycznych są równie nieskomplikowane, jak gazowych urządzeń – po grillowaniu wystarczy umyć ruszt.

Atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci-basenik dla dzieciSpraw radość swoim dzieciom i podaruj im basenik dla dzieci! Na rynku dostępne są przeróżne modele, począwszy od klasycznych okrągłych, poprzez prostokątne, a kończąc na modelach nawiązujących kształtem i grafikami do znanych bajek, takich jak Król Lew czy Kubuś Puchatek. Kolorystyka jest dowolna. Warte uwagi są też baseniki z zabudowanym daszkiem lub dodatkowymi ścianami. Są one wykonane z miękkiego, wytrzymałego PVC, dzięki czemu posłużą na długie

Atrakcje dla dzieci-trampolina ogrodowa

lata. Baseniki są w 100% bezpieczne dla dzieci. Ciekawą atrakcją dla trochę starszych dzieci jest trampolina ogrodowa. Chcesz wywołać uśmiech na twarzy Twojego dziecka? Nie ma zabawy, która bardziej relaksuje i bawi, niż beztroskie skakanie na trampolinie. Trampoliny ogrodowe z siatką zabezpieczającą i drabinką to świetny pomysł na zabawę na świeżym powietrzu nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Są atestowane i bezpieczne. Nie lada frajdę sprawi dzieciom dmuchana trampolina z basenem i zjeżdżalnią!

Właśnie zaczął się sierpień, mamy środek lata i prognozy pogody są bardziej obiecujące niż w miesiącu lipcu. Ma być więcej słońca i mniej deszczu. Jest to więc idealny czas, aby postawić na odpoczynek i w pełni cieszyć się urlopem, beztroską i wakacyjną pogodą. Nie czekaj, już teraz skorzystaj z naszych szybkich i wygodnych pożyczek online i w pełni ciesz się wakacjami! Monedo Now – lider na polskim rynku pożyczkowym oferuje pożyczki na raty na bardzo dogodnych warunkach i bez zbędnych formalności. Nie rezygnuj z bezcennych chwil ze swoimi dziećmi, rodziną i przyjaciółmi w ogrodzie tylko ze względu na ograniczone fundusze! Następne lato będzie dopiero za rok, a naszą pożyczkę zwrócisz w wybranym przez siebie terminie.