Rozpoczęcie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Gdzie kupić bilety?

17 listopada rozpocznie się nowy sezon zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Inauguracja turnieju odbędzie się w Wiśle. Czy w tym roku Kamil Stoch po raz kolejny sięgnie po Kryształową Kulę? Jak w tym sezonie wypadnie polska reprezentacja skoczków narciarskich? Ile kosztują bilety wstępu na konkursy w Wiśle i Zakopanem? Zapoznaj się z cennikiem biletów i dowiedz się więcej o formie polskich skoczków.

O Pucharze Świata w skokach narciarskich

Turniej Pucharu Świata w skokach narciarskich to najważniejsza impreza sportowa dla zawodników zajmujących się tą dyscypliną sportową. Rozgrywany jest corocznie pomiędzy listopadem, a marcem od 1979 roku. Organizatorem turnieju Pucharu Świata jest Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).  Zasady Pucharu są proste. Zawodnicy występujący w pojedynczych konkursach w ramach turnieju otrzymują punkty, których ilość jest adekwatna za zajęcie w nim określonego miejsca. Zawodnik, który we wszystkich zawodach zdobył największą liczbę punktów, staje się zwycięzcą turnieju i otrzymuje Kryształową Kulę.  Do generalnej klasyfikacji Pucharu wliczają się także punkty zdobyte w Turnieju Czterech Skoczni. Zawodnikami, którzy najczęściej wygrywali klasyfikację generalną Pucharu Świata w skokach narciarskich jest Adam Małysz oraz Matti Nykanen, jednak dotychczas tylko Adam Małysz odniósł takie zwycięstwo trzy razy z rzędu.

Nadzieje związane z Kamilem Stochem i polską drużyną skoczków

Kamil Stoch zdążył już stać się częścią wspaniałej historii polskich skoków narciarskich. Jako sportowiec porównywany jest do Adama Małysza. Podobnie jak w jego przypadku, od nazwiska Kamila Stocha powstała nazwa zjawiska społecznego – „Stochomanii”, która ma określać skalę popularności i powszechnej sympatii dla skoczka wśród polskich kibiców.

Kamil Stoch osiągnął w karierze sportowca już wiele. Jest dwukrotnym indywidualnym mistrzem olimpijskim z 2014. Kamil Stoch został także mistrzem świata w narciarstwie klasycznym w skokach narciarskich z Predazzo w 2013 roku oraz drużynowym mistrzem świata z Lahti w 2017 roku. W 2013 i 2015 roku wraz z drużyną polskich skoczków dwa razy stawał na trzecim miejscu  podium w Mistrzostwach Świata w skokach narciarskich. Jest także zdobywcą Pucharu Świata w sezonie 2013/2014.

Ostatni sezon był szczególnie pomyślny dla Kamila Stocha, a także dla całej drużyny polskich skoczków. W 2018 roku Kamil Stoch zdobył indywidualny srebrny medal Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, a także stał się zwycięzcą Pucharu Świata sezonu 2017/2018.  Jako drugi zawodnik w historii skoków odniósł zwycięstwa we wszystkich czterech konkursach Turnieju Czterech Skoczni podczas jednej edycji. Drużyna polskich skoczków zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, a także brązowy medal w olimpijskim konkursie drużynowym. Tym bardziej, nadzieje kibiców związane z nadchodzącym sezonem skoków narciarskich są spore.

Inauguracja Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Wiśle i konkurs w Zakopanem

W sezonie 2018/2019 inauguracja zimowego Pucharu Świata po raz drugi w historii zawita do Polski. Już 17 i 18 listopada konkursy organizowane w Wiśle rozpoczną indywidualną i drużynową walkę zawodników o Kryształową Kulę. Kto nie zdoła zobaczyć występów polskich skoczków na inauguracji Pucharu Świata w Wiśle będzie miał okazję zrobić to w Zakopanem, w którym 19 i 20 stycznia 2019 roku odbędą się konkursy Pucharu Świata – indywidualny oraz drużynowy. Ilekroć konkursy w skokach narciarskich organizowane są w Polsce, zarówno występujący w nich zawodnicy jak i kibice mówią o wyjątkowej atmosferze panującej pod polskimi skoczniami. Właśnie dzięki niej konkursy organizowane w Wiśle i Zakopanem przyciągają do tych miast tysiące kibiców z Polski oraz ze świata. Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle oraz konkursy w Zakopanem to wspaniała okazja, aby zobaczyć na żywo swoich ulubionych skoczków, zdobyć autograf od Adama Małysza lub Kamila Stocha, czy kibicować w towarzystwie Prezydenta Polski i Pierwszej Damy. Udział w konkursach w Wiśle i w Zakopanem może też być częścią rodzinnego wypoczynku w górach. Zarówno Wisła , jak i Zakopane to miasta, które posiadają rozbudowane zaplecze gastronomiczne i noclegowe.

Gdzie kupić bilety na zawody w Wiśle i Zakopanem?

Dobra wiadomość dla wszystkich kibiców, którzy wybierają się do Wisły kibicować polskim skoczkom. Trybuny na skoczni w Wiśle zostały powiększone przez co do sprzedaży trafiła większa niż zazwyczaj pula biletów.  Bilety na Inaugurację Pucharu Świata 2018/2019 są jeszcze dostępne. Można je kupić na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/puchar_swiata_w_skokach_narciarskich_wisla_2018-2019. Ceny biletów na konkursy 17 i 18 listopada wahają się od 180 złotych do 999 złotych. Najtańsze są bilety na konkurs kwalifikacyjny, który odbędzie się przed inauguracją Pucharu – 16 listopada. Bilet można kupić już od 69 złotych.

Wydatki związane z udziałem w Inauguracji Pucharu Świata w Wiśle

Koszt biletów to nie jedyny wydatek, które trzeba ponieść biorąc udział w Inauguracji Pucharu Świata 2018/2019 w Wiśle. Czteroosobowa rodzina mieszkająca poza granicami województwa śląskiego musi także uwzględnić koszt transportu, wyżywienia oraz noclegów. Podróż pociągiem w drugiej klasie w obie strony to dla czteroosobowej rodziny koszt w wysokości ok. 400 złotych. Ta sama rodzina, za wyżywienie i dodatkowe przyjemności w postaci grzanego piwa lub wina, hot-dogów na trybunach zapłaci ok. 800 złotych. Koszt noclegów w trakcie turniejów zazwyczaj wzrasta, dlatego czteroosobowa rodzina za trzydniowy pobyt w hotelu zapłaci ok. 1000 zł. Pojedynczy karnet dwudniowy z miejscem siedzącym w sektorze A7 lub A8  kosztuje ok. 600 złotych. Czteroosobowa rodzina wyda więc na bilety ok. 2400 złotych. Jeśli chcesz na żywo poczuć atmosferę kibicowania polskim skoczkom, a także chciałbyś swojej rodzinie zafundować fantastyczny weekend w górach ale brakuje Ci pieniędzy, możesz wspomóc się szybką pożyczką w Monedo Now. Spłatę pożyczki rozłożysz nawet na 25 wygodnych rat.