Przeprowadzka? Sprawdź ile kosztuje i jakich błędów lepiej uniknąć!

Przeprowadzka to duże wyzwanie – jest czasochłonna i dość kosztowna. Nawet jeśli wydaje Ci się, że samodzielne przewiezienie spakowanych kartonów i mniejszych mebli okaże się tańszym rozwiązaniem – możesz być w dużym błędzie! Ile dokładnie kosztuje przeprowadzka? Na czym można oszczędzić, a w co warto  zainwestować?

Ile zapłacisz za firmę przeprowadzkową?

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zlecenie bezpiecznego przewiezienia prywatnych rzeczy firmie, która zajmuje się przeprowadzkami. Bardzo często w całkowity koszt usługi wlicza się również kartony, które ułatwiają oznaczenie i spakowanie rzeczy, a tym samym zachowanie porządku podczas wyprowadzki.  W takim wypadku, do Ciebie należy wyłącznie zapakowanie przedmiotów i ubrań w kartony, opisanie ich i ustalenie daty odbioru i przewiezienia kartonów w nowe miejsce. Czy taka usługa jest droga?

Wynajem firmy przeprowadzkowej – ile to kosztuje?

Szacunkowy koszt wynajmu ekipy od przeprowadzek pomoże Ci podjąć właściwe decyzje podczas przeprowadzki. Co prawda jest wiele innych, bardzo istotnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zmianie miejsca zamieszkania, ale nic nie może się równać z wiedzą, ile kosztują firmy przeprowadzkowe. Koszt przeprowadzki zależy od wielu ważnych czynników,

w tym:

  • Od dystansu między miejscem, z którego trzeba zabrać i do którego należy przewieźć rzeczy.
  • Od czasu, którego będzie potrzebował samochód dostawczy. Ważne jest np. czy kierowca będzie musiał stać w korkach.
  • Od rodzaju przewożonych rzeczy. Jeśli posiadasz zbyt wiele przedmiotów specjalistycznych, które zwykle bardzo trudno jest spakować i przenieść (antyczne meble, stół bilardowy, fortepian itp.).
  • Wynajmując ekipę musisz nastawić się na dodatkowe opłaty za tzw. „usługi specjalne”.

Co wolisz oszczędzić – pieniądze czy zdrowie?

Jeśli to Twoja pierwsza przeprowadzka, może wydawać CI się, że bez problemu poradzisz sobie samodzielnie z przewiezieniem własnych rzeczy. Oczywiście jeśli nie masz zbyt wielu przedmiotów i mebli (wyprowadzka z wynajmowanego mieszkania) – wynajęcie większego samochodu, lub próba załadunku kilku toreb i kartonów do samochodu osobowego są faktycznie najtańszym wyjściem. Nie popełnij tylko tego błędu co większość osób – wbrew pozorom kilka kursów w jedną i drugą stronę własnym samochodem może okazać się droższe niż wynajęcie większego pojazdu dostawczego lub ekipy od przeprowadzek. Należy pamiętać, że całkowity koszt przeprowadzek obejmuje obsługę wszystkich trudnych zadań i usług, których nie można wykonać samodzielnie w określonych okolicznościach – wnoszenia i znoszenia ciężkich mebli, opcjonalnie rozkręcania ich i przygotowania do transportu.

Przeprowadzasz się?  – Nie popełniaj tych błędów!

Największy błąd, jaki ludzie popełniają podczas przeprowadzki jest pakowanie rzeczy nieprecyzyjnie i chaotycznie. Najlepszym sposobem na zachowanie porządku podczas zmiany miejsca zamieszkania jest rozpoczęcie rozdzielania i pakowania rzeczy z odpowiednim zapasem czasu. Naszym zdaniem warto rozpocząć pakowanie miesiąc lub dwa miesiące wcześniej. To optymalny okres czasu, który pozwoli na przejrzenie wszystkich rzeczy i podjęcie ważnych decyzji – co zabrać, co sprzedać, a co najzwyczajniej w świecie wyrzucić.

Ile dokładnie kosztuje przeprowadzka?

Najdroższy czas na przeprowadzkę to okres od marca do października. Trzeba też liczyć się z wyższą ceną za usługę na początku i na końcu każdego miesiąca, zwłaszcza w weekendy. Jeśli decydujesz się na samodzielną przeprowadzkę musisz doliczyć koszt kartonów i trwałych, odpornych na zniszczenie toreb foliowych. Opakowanie dobrych, 120 litrowych worków kosztuje około 20 złotych (przydadzą się wyłącznie na miękkie rzeczy – ubrania, pościele i tekstylia). Przykładowy zestaw sześciu niewielkich pudeł przeprowadzkowych to wydatek rzędu około 50 złotych. Do tych kosztów, często należy doliczyć drobną rekompensatę – podziękowanie dla znajomych lub sąsiadów, którzy pomogą w wynoszeniu ciężkich rzeczy i koszt paliwa.

Alternatywa dla firmy przeprowadzkowej – niekoniecznie droższa!

Po podsumowaniu tych wszystkich wydatków, nierzadko bardziej opłacalnym wyjściem jest wynajęcie profesjonalnej firmy transportowej, która zajmie się wszystkim kompleksowo. Zazwyczaj pobiera ona stawkę godzinową. Wynajęcie samochodu z pomocą kierowcy waha się w granicach 50 – 70 złotych za godzinę. Jeśli potrzebnych będzie więcej pracowników – cena wzrośnie o około 20 – 30 zł za godzinę. Poza stawką godzinową, do ostatecznej ceny należy doliczyć również stawkę za 1 km (około 1,50 zł). Dodatkowo płaci się za załadunek i rozładunek. Chociaż koszty wydają się na pierwszy rzut oka duże – w porównaniu do samodzielnych prób wyprowadzki (wynajmu auta, zakupu kartonów i poświęcenia czasu na to przedsięwzięcie) jest to dość opłacalne wyjście.

Szybka i bezpieczna pożyczka online na przeprowadzkę

Jak widzisz, usługi przeprowadzkowe nie należą do najtańszych! Aby zorganizować przeprowadzkę możesz potrzebować szybkiej i bezpiecznej chwilówki. Pożyczka w Monedo Now oprócz ekspresowości i bezpieczeństwa, posiada jeszcze jedną, bardzo ważną cechę – jest elastyczna. Raty i sumę pożyczanych pieniędzy całkowicie dostosujesz do Twoich potrzeb i możliwości. Pożyczasz 4 000 zł i chcesz spłacać przez 25 miesięcy? To możliwe! Wystarczy, że wypełnisz wniosek na naszej stronie, a po chwili będziesz cieszyć się elastyczną pożyczką online.