Co robić w Święto Niepodległości? 10 najlepszych pomysłów!

Święto NiepodległościW 2016 roku mamy okazję do skorzystania aż z 8 długich weekendów, co – przy odpowiednio zaplanowanym urlopie – pozwala nam wygospodarować 27 wolnych od pracy dni. Przedostatnią szansą na cieszenie się dłuższym wolnym jest Święto Niepodległości. Podpowiadamy, co zrobić z wolnym czasem w sytuacji, gdy udało nam się otrzymać upragniony urlop oraz gdy szef nie zgodził się na kolejny długi weekend w tym roku.

5 pomysłów na spędzenie czasu w Święto Niepodległości, gdy nie uda nam się skorzystać z długiego weekendu

Brak wolnego po Święcie Niepodległości wcale nie musi oznaczać kolejnego nudnego dnia. Wszystko zależy od tego, co lubimy robić i jak zaplanujemy swój czas. Przedstawiamy 5 sposobów na zabicie nudy w dzień wolny od pracy.

 1. Świętowanie imienin Marcina
  Każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę o imieniu Marcin. A ponieważ Święto Niepodległości pokrywa się z imieninami Marcinów, dlatego warto zrobić swojemu znajomemu przyjęcie-niespodziankę lub dać się zaprosić przez solenizanta na wspólne świętowanie.
 2. Jesienny spacer lub wypad za miasto
  Dla osób aktywnych, które nie wyobrażają sobie dnia bez odrobiny ruchu, nawet w Święto Niepodległości, proponujemy długi rodzinny spacer połączony ze zbieraniem skarbów jesieni – takich, jak kasztany, żołędzie i piękne, kolorowe liście, z których będzie można zrobić ozdoby do domu – lub wyjazd za miasto na rowerach.
 3. Wypad do kina na premierę „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”
  Każdy upieczony kinomaniak z utęsknieniem wypatruje premiery kolejnej części Pitbulla, która w tym roku przypada właśnie na Święto Niepodległości. Warto już wcześniej zarezerwować sobie miejsca, ponieważ sale kinowe z pewnością będą tego dnia pękały w szwach.
 4. Całodzienne lenistwo
  Dla tych, którzy od dawna marzą o tym, żeby odespać wczesne stawanie od pracy, Święto Niepodległości będzie doskonałą okazją na całodzienne lenistwo. Spanie do 12:00, śniadanie w łóżku, pizza na obiad i maraton z ulubionym serialem? Czemu nie!
 5. Oglądanie obchodów Święta Niepodległości w telewizji
  Jeśli jednak jesteśmy patriotami, ale pogoda za oknem nie przekonuje nas do wyjścia na defiladę, możemy obejrzeć coroczną transmisję z obchodów Święta Niepodległości w TV. Do tego uroczysty obiad dla całej rodziny, przegląd fotografii i wspominanie dziadków, którzy bronili przed laty naszego kraju.

5 pomysłów na spędzenie czasu w Święto Niepodległości, gdy mamy upragniony długi weekend

Jeżeli jednak udało nam się wynegocjować dłuższe wolne, z pewnością nie powinniśmy marnować tego czasu na siedzenie w domu, porządki ani codzienne rutynowe czynności. Wyjedźmy, zmieńmy klimat lub towarzystwo! Dokąd? W jedno z proponowanych przez nas 5 miejsc.

 1. PoznanWycieczka do Poznania
  Długi weekend z okazji Święta Niepodległości to doskonała okazja na odwiedzenie stolicy wielkopolski. Oprócz tego, że możemy wziąć udział w uroczystej paradzie Świętego Marcina, koncertach oraz innych wydarzeniach, to również czekają na nas doskonałe rogale Świętomarcińskie i fantastyczne potrawy z gęsiny. Poznań jest chyba miastem, które najbardziej radośnie świętuje Dzień Niepodległości. Warto to przeżyć samemu.
 2. Wycieczka do Warszawy
  Najważniejsze obchody Święta Niepodległości odbywają się w stolicy. Jeśli choć raz w życiu chcemy zobaczyć je na własne oczy, a nie tylko z perspektywy kanapowej, warto wybrać się do Warszawy. Kolejne dwa dni możemy spędzić na zwiedzaniu zabytków, muzeów i robieniu pamiątkowych fotografii.
 3. Wyjazd w góry
  Jesień w górach prezentuje się najpiękniej. Kolorowe drzewa, promyki słońca przedzierające się przez lasy, górzyste tereny i drewniane chatki. Jeśli nie czujemy obowiązku uczestnictwa w uroczystym marszu, spędźmy Święto Niepodległości i kolejne dni długiego weekendu na górskich wędrówkach, trenując swoją kondycję i szukając wytchnienia dla duszy.
 4. Wyjazd nad morze
  Jeśli miejskie i górskie klimaty nie są dla nas, ale lubimy morską bryzę, zawsze możemy Święto Niepodległości połączone z długim weekendem spędzić nad Bałtykiem. Nasz organizm będzie nam za to na pewno wdzięczny, ponieważ to teraz stężenie jodu jest najwyższe.
 5. Wjazd do rodziny
  Jeśli nie mamy pomysłu na wyjazdowy długi weekend połączony ze Świętem Niepodległości, albo nie przepadamy za Poznaniem, Warszawą, górami lub morzem, zawsze możemy wyjechać do rodziny i spędzić wspólnie te kilka dni. To będzie doskonały czas na długie rozmowy, przygotowywanie jesiennych przetworów, a może nawet planowanie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Opcji na spędzenie wolnego czasu w Święto Niepodległości jest wiele. To od nas zależy, co tego dnia będziemy robić i czy uda nam się go połączyć z dłuższym wolnym.