Oto 4 najczęstszych błędów podczas remontu

W tym roku Polsce na dobre zagościła już piękna pogoda… Dłuższy dzień i częściej pojawiające się słońce bezlitośnie odkrywają to, na co dotąd nie zwracaliśmy uwagi – brudne ściany, pękający tynk, zniszczoną podłogę lub zmatowiałą ze starości glazurę. Być może trzeba naprawić dach naruszony przez śnieg i mróz albo zawodzi nas instalacja elektryczna. Z takimi zmianami nie warto zwlekać, bo problemy jedynie się pogłębią… Większości osób remonty kojarzą się jednak z dużymi wydatkami i jeszcze większymi problemami. Jak przeżyć remont i nie zwariować? Oto 5 naszych rad na temat błędów, jakich należy bezwarunkowo unikać podczas planowania i wykonywania remontu.

1. Nie rób wszystkiego sam i nie oszczędzaj na siłę

1. Nie rób wszystkiego sam i nie oszczędzaj na siłęDużym błędem popełnianym przez osoby przystępujące do remontu jest zakładanie, że poradzą sobie same. Jeśli nie jesteś fachowcem i nie masz doświadczenia w tej dziedzinie, lepiej zasięgnij pomocy specjalistów. Niektóre rozwiązania będą wymagały dużej wiedzy i doświadczenia, a ich realizowanie na własną rękę może zakończyć się niepowodzeniem… czyli koniecznością dokonania kolejnych przeróbek i w efekcie zwiększeniem kosztów wykonania całego procesu. Nie warto jest też prosić o pomoc członków rodziny, o ile nie mają oni odpowiedniego doświadczenia. Skorzystaj z naszych tanich pożyczek na raty i powierz Twój dom w ręce specjalistów. Czasami nie warto jest starać się oszczędzać na siłę, bo na koniec możemy wydać o wiele więcej!

2. Nie zakładaj, że wszystko pójdzie zgodnie z planem

2. Nie zakładaj, że wszystko pójdzie zgodnie z planemNiektórzy biorą urlop na np. 2 tygodnie i z góry zakładają, że muszą zmieścić się w tym okresie. Albo planują remont przed dużymi wydarzeniami, takimi jak komunia czy ślub. Podobnie, zakładają, że zmieszczą się w budżecie x złotych i nie wydadzą na remont ani grosza więcej. Oczywiście, warto jest mieć plany i jeśli remont przedłuża się w nieskończoność albo końcowa cena jest 5 razy większa niż przypuszczaliśmy, to oznacza, że coś poszło bardzo nie tak. Nie należy jednak z góry zakładać, że wyrobimy się z pracami przez 2 tygodnie czy nie poniesiemy większych kosztów niż np. 3000 zł., gdyż prawdopodobnie tak się nie stanie. Podczas remontu zazwyczaj wynika wiele niezaplanowanych spraw. Jak rozpoczynamy remont, na jaw często wychodzą też inne niedoskonałości i może okazać się, że konieczny będzie większy remont. Konieczne może być również dłuższe poczekanie na sprowadzenie materiałów. Dlatego też nie warto jest planować remontu w krótkim czasie przed ważnymi okolicznościami. Jeśli zacznie się on przedłużać, będziemy się dodatkowo stresować. Remont sam w sobie jest już dużym stresem i nie warto jest dolewać oliwy do ognia.

3. Nie oszczędzaj na planowaniu

Dobry plan to podstawa sukcesu. Jeśli chcesz coś zmienić w swoim domu czy mieszkaniu, na początek zrób dokładny research. Jeżeli posiadasz zdjęcia ulubionych aranżacji znalezione w Internecie czy magazynach, nie wahaj się ich pokazać projektantowi wnętrz. Razem ustalcie, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Lepiej jest od razu wszystko ustalić, aby nie okazało się, że końcowy efekt będzie niezadowalający czy trzeba będzie wykonać dodatkowe przeróbki.

4. Zachowaj spokój

4. Zachowaj spokójNa koniec, pamiętaj, aby nie dać się ponieść emocjom i zawsze zachować spokój. Remont naprawdę potrafi niejednego wyprowadzić z równowagi, dlatego też odpowiednio się do niego przygotuj. Weź pod uwagę, że w trakcie remontu Twoja rodzina może tygodniami albo nawet miesiącami nie mieć dostępu do kuchni, łazienki i innych pomieszczeń. Dlatego też warto jest zawczasu wszystko przygotować i posegregować wszystkie rzeczy. Upewnij się też, że masz wystarczające środki i zapas czasu zanim przystąpisz do prac remontowych. Zachęcamy Cię do skorzystania z naszych szybkich i gwarantowanych pożyczek, dzięki którym nie będzie trzeba przejmować się finansami.

Tagged in: