Niezapomniane wakacje tanim kosztem!

W tym roku do Polski już zawitała piękna pogoda. Oficjalnie zaczyna się więc sezon urlopów i wypoczynku… Większość z nas, ciężko pracujących, przez cały rok marzy o wakacjach i odpoczynku. Niektórzy jednak rezygnują z wyjazdu i spędzają wakacje w domu z powodu braku pieniędzy. Co zrobić w sytuacji, kiedy masz pilne wydatki i Twój budżet jest ograniczony? Czy warto jest zrezygnować z wakacji? W jaki sposób zorganizować swoje finanse, aby móc wyjechać na ciekawe wakacje, podczas których zregenerujesz siły i spędzisz czas z rodziną? Zapraszamy do lektury.

Nie rezygnuj z wakacji!

Nie rezygnuj z wakacji!Wakacje są potrzebne. Niezaprzeczalnie. Stres w pracy, nadmierne obciążenie zadaniami i monotonia codziennych obowiązków… to wszystko może bardzo niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu, samopoczuciu oraz wydajności w pracy. Jeśli jesteśmy bardzo zmęczeni, zmniejsza się nasza wydajność, trudniej jest nam skoncentrować się, popełniamy więcej błędów a, w efekcie, praca idzie nam dużo wolniej. Okres wytchnienia od pracy jest więc niezbędny do ponownego naładowania akumulatorów. Nasza psychika i ciało domagają się wypoczynku, aby wzmocnić i zregenerować swoje siły. Psychologowie alarmują, że praca na dużych obrotach i brak odpowiedniego wypoczynku może skutkować chronicznym zmęczeniem i wypaleniem zawodowym. Dlatego też naprawdę nie warto jest rezygnować z wakacji kosztem zaoszczędzenia kilku groszy, gdyż straty, które poniesiemy będą zdecydowanie większe. Chodzi, przede wszystkim, o zmniejszoną wydajność pracy, a także problemy zdrowotne, które mogą nas zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie.

Mądre wakacje

Mądre wakacjePod żadnym pozorem nie rezygnuj z wakacji! Jeśli masz ograniczone fundusze, podpowiemy Ci, co zrobić, aby wyjechać na wczasy Twoich marzeń. Najlepiej odpoczniesz zmieniając środowisko – jeśli zostaniesz w domu, zawsze znajdzie się coś do zrobienia, urlop przejdzie Ci przez palce, a na kolejny przyjdzie poczekać następny rok. Nie popełniaj tego błędu!

Aby móc pojechać na wakacje mając ograniczone fundusze, ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zacząć odkładać pieniądze. Jeśli co miesiąc będziesz odkładać niewielkie sumy (np. 100 czy 200 złotych), nie odczujesz zbytnio tego wydatku i będziesz dysponować pieniędzmi na wyjazd. Wakacje należy również rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, kiedy ceny są najniższe. Dobre oferty mogą trafić się na last minute. Jeśli znajdziesz świetną ofertę wyjazdu za przysłowiowe grosze, nie wahaj się skorzystać z naszych szybkich i dogodnych pożyczek bez formalności. Pieniądze możesz następnie zwrócić na raty w dogodnym dla siebie czasie!

Planuj wcześniej

Wspominaliśmy już o ofertach last minute, a teraz na odwrót – bardzo ciekawe oferty można także znaleźć rezerwując wczasy z dużym wyprzedzeniem. Najdroższym okresem są miesiące wakacyjne – lipiec i sierpień, kiedy wakacje mają również dzieci w wieku szkolnym, studenci oraz nauczyciele. Jeśli pracujesz na etacie albo wykonujesz wolny zawód, nie musisz wyjeżdżać na wakacje, gdy robią to wszyscy! Co powiesz na wakacje w czerwcu albo wrześniu? A może zdecydujesz się na wakacje zimą i polecisz naładować akumulatory na Wyspy Kanaryjskie, gdzie przez cały rok świeci słońce? Jadąc na wakacje masz za zadanie, przede wszystkim, dobrze wypocząć i nikt nie powiedział, że musisz to zrobić w szczycie sezonu! Poza sezonem możemy liczyć na o wiele atrakcyjniejsze ceny, a także spokój…

Pamiętaj także, że jeśli wykonujesz pracę umysłową, najlepsze będą aktywne wakacje, a jeśli pracujesz fizycznie, najlepiej sprawdzi się tzw. pasywny wypoczynek. To chyba byłoby na tyle 🙂 Do zobaczenia na wakacjach!