Najlepsze samochody używane do 25 000 zł. Czy wystarczy na auto 4×4?

Rynek motoryzacyjny jest w Polsce bardzo duży. Jest to spowodowane z jednej strony wzrastającą zamożnością obywateli, a z drugiej rosnącym rynkiem eksportowym. Chętnie wybieramy samochody używane z uwagi na ich niskie koszty eksploatacji oraz dostępność części bez konieczności wydawania dużych kwot w autoryzowanym serwisie.   Czy możliwe jest kupno dobrego, używanego samochodu do 25 000 zł? Czy posiadając taki budżet będzie Cię stać na auto typu SUV lub z napędem 4×4?

Używane SUV-y do 25000 PLN

Z pewnością liczba entuzjastów SUV-ów, czyli samochodów z nieco większym prześwitem podwozia, rośnie z roku na rok. Ciekawa stylistyka, dobre wyposażenie oraz właściwości jezdne, które pozwalają zboczyć z asfaltowej drogi na bezdroża to argumenty nie do podważenia. Decydując się na zakup tego typu pojazdu na rynku wtórym, nie musisz posiadać dużej gotówki. Kwota 25000 zł za używany SUV z pewnością będzie wystarczająca, aby kupić kilkuletni samochód z przebiegiem do 150 tysięcy kilometrów. Największą popularnością cieszą się zapewne niemieckie, japońskie oraz koreańskie marki. Jeśli uda Ci się znaleźć zadbany egzemplarz, który w większości był wykorzystywany na miejskich drogach, możesz cieszyć się z niego przez długie lata. Nie powinieneś jednak być nader wymagający w kwestii wnętrza. Oczywistym jest klimatyzacja, radio czy podłokietnik. Jednak w takich samochodach niekoniecznie wybiera się elektryczne szyby, lusterka czy skórzaną tapicerkę.

Przykłady pojazdów, na które warto zwrócić uwagę:

  1. Kia Sportage: trzymając się wskazanej kwoty, zwróć uwagę głównie I oraz II generację tego Koreańskiego pojazdu. Stylistyką nie nawiązuje do współczesnych trendów jednak, znaczna liczba egzemplarzy na rynku wtórnym wskazuje na dobrą żywotność i ogólne zadowolenie użytkowników.
  2. Volkswagen Tiguan: I generacja zaprezentowana została w 2007 roku. Samochód był dużym zaskoczeniem za sprawą rezygnacji z historycznego silnika wysokoprężnego o pojemności 1900 cm3, na rzecz wtedy eksperymentalnego 2.0 TDI. Wersja 4motion, oznaczająca napęd 4×4 okazała się świetnym wyborem.
  3. Toyota Rav 4: model ten można uznać za prekursora SUV-ów. Zmiany stylistyczne, jakie ten samochód przeszedł od 1994 roku, są najlepszym dowodem, że atrakcyjny wygląd może iść w parze z bardzo dobrym zapleczem technicznym. Jest to jeden z niewielu modeli aut z napędem 4×4, który był produkowany w wersji trzy- oraz pięciodrzwiowej.

Używane samochody do 25000 PLN

Jeśli jesteś sympatykiem niższego podwozia oraz stylistyki wskazującej na limuzynę, również znajdziesz na rynku ciekawe egzemplarze używanych samochodów, których cena nie przekracza 25000 złotych. W tym przypadku, możesz oczekiwać pojazdów około dziesięcioletnich z dużo lepszym wyposażeniem wnętrza: elektryczne szyby, lusterka, skórzana tapicerka. Decydując się na taki samochód musisz jednak zwrócić uwagę na jednostkę napędową. Wiele z nich zaopatrzone jest w wielolitrażowe silniki, co wpływa na zużycie paliwa. W tym przypadku również dominują samochody z rynku niemieckiego oraz japońskiego.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na:

  1. Volkswagen Passat B5 oraz B6: niegdyś największa limuzyna niemieckiego giganta motoryzacji. Pomimo, że te modele różnią się zdecydowanie stylistyką, zastosowanie technologii 4motion było bardzo dobrym wyborem. Mimo znacznej wagi i nie do końca słusznej, negatywnej opinii na temat dwulitrowej, wysokoprężnej jednostki napędowej, auto to jest godnym rywalem nawet dla współcześnie produkowanych pojazdów.
  2. Volvo V70: II generacja tej skandynawskiej marki nie była wielkim zaskoczeniem. Raczej standardowa stylistyka, wnętrze nawiązujące do kokpitu taniego samolotu mogą dystansować. Odległość jednak zdecydowanie skraca się jeśli rozpocznę jazdę. Mocne silniki benzynowe oraz diesla robią wrażenie, a uzbrojenie ich w napęd na cztery koła jeszcze bardziej go utrwala.
  3. Subaru Legacy: marka uznana za najmniej awaryjną, a jednocześnie za jedną z najbardziej niedocenionych. V generacja tego modelu zdecydowanie jest dowodem na to, że samochód ten należy do najlepszych w klasie średniej. Ciekawa stylistyka oraz jednostki napędowe, których pojemność silnika sięga do 3,6 litra (benzyna), wyposażone w napęd 4×4, dają powód do uśmiechu podczas ruszania ze świateł.

Podsumowując, można stwierdzić bez wątpienia, że napęd 4×4 jest coraz bardziej popularny. Komfort, wrażenia z jazdy i bezpieczeństwo są jego atutami. Aby sprawić sobie podobne przyjemności nie musisz inwestować dużej ilości gotówki. Analizując ogłoszenia na znanych portalach motoryzacyjnych, można wysnuć wniosek, że 25 tysięcy złotych jest kwotą w pełni wystarczającą. Należy jednak pamiętać, że przyjemności kosztują- napęd na cztery osie pociąga za sobą nieco większe spalanie oraz wyższe koszty eksploatacji. Jeśli jednak odpowiednio o niego zadbasz, auto będzie prawdziwym powodem do dumy.

Jak sfinansować samochód za 25 000 zł? Oto skuteczny sposób!

Jeśli zastanawiasz się jak sfinansować zakup samochodu za 25 000 zł, koniecznie odwiedź stronę główną Monedo Now. Znajdziesz tam formularz online, który wypełnisz maksymalnie w trzy minuty. Udzielamy szybkich pożyczek nawet do 20 000 zł. Dużą zaletą nasze pożyczki jest krótki czas oczekiwania na gotówkę oraz elastyczne warunki spłaty.