Najbardziej oczekiwane gry na konsole i PC w 2020

Ten rok będzie obfitował w premiery wartych uwagi gier z każdego możliwego gatunku. Emocjonujące gry typu strzelanki czy jednak bardziej klimatyczne przygodówki? Jakich pozycji szczególnie wypatrywać i na co szykować swoje fundusze? Oto najbardziej wyczekiwane gry roku 2020.

Doom Eternal

Data premiery: 20.03.2020

Gra przeznaczona na PC, Xbox, PS4, Nintendo Switch. Gra owiana legendą pośród tytułów z gatunku FPS. Na rynku zadebiutowała w roku 1993. Teraz powraca w wielkim stylu. Niezwykle wciągająca, pełna tajemnic, intrygująca propozycja na wiosenne wieczory. Każdy kto liczy na ostre zmagania z bandą złowrogich demonów, zdecydowanie będzie zadowolony.

Half Life Alyx

Data premiery: marzec 2020

Gra przeznaczona na PC – VR. Na kolejną część serii fani musieli naprawdę długo czekać. Half Life Alyx ma szansę na bycie przełomową grą . Akcja gry dzieje się w wirtualnej rzeczywistości. Dlatego też niezbędnym elementem stają się okulary VR. Jest to zupełnie nowa furtka, która wynosi akcję gry na zupełnie nowy poziom. Poczucie imersji w grze to najwyższa jakość rozrywki jaką może dać gra.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Quarantine

Data premiery: I kwartał 2020

Gra przeznaczona na PC, Xbox One, PS4. Najnowsza pozycja od kultowego pisarza Toma Clancy’go może okazać się jedną z najlepszych pozycji tego roku. Tym razem coś zupełnie innego niż dotychczas. Co prawda, będzie to typowa strzelanka, jednak nie zabraknie w niej elementów survivalu i horroru. Dodatkowo, gra nastawiona jest na kooperację, co może okazać się dużym atutem dla osób lubiących grać w towarzystwie. Gra przeznaczona jest dla trójki graczy, którzy wspólnymi siłami muszą unicestwić tajemniczego, a także zabójczego pasożyta.

Resident Evil 3 Remake

Data premiery: 03.04.2020

Gra przeznaczona na PC, Xbox One, PS4. Po niewątpliwym sukcesie drugiej części Resident Evil, kwestią czasu było pojawienie się nowej gry. Jak można sądzić po pierwszych dostępnych materiałach, Resident Evil 3 będzie wręcz niebywały i olśniewający. Remake trzeciej części najpopularniejszego survival horroru zapowiada pewny sukces firmy Capcom. Z pewnością, będzie to jedna z najważniejszych pozycji tego oku.

Final Fantasy VII: Remake

Data premiery: 10.04.2020

Gra przeznaczona na PS4. Pomimo, że wciąż wiele osób ma uprzedzenia związane z remake’ami to w tym przypadku tytuł zdecydowanie zasługuje na lekkie odświeżenie tematu. Final Fantasy to jedna z napopularniejszych gier z gatunku jRPG w historii gier. W nowej odsłonie, walka będzie jeszcze bardziej dynamiczna. Dodatkowo, oprawa wizualna została upiększona i jest bardziej realistyczna. Jednym z celów twórców było zachowanie ducha oryginału.

Cyberpunk 2077

Data premiery: 17.09.2020

Gra przeznaczona na PC, Xbox One, PS4. Trzymająca w ogromnym napięciu fabuła gry, w której główna postać odtwarzana jest przez Keanu Reevesa. Stworzony w grze, rozległy i otwarty świat jest de facto dystropijną wizją przyszłości. Gra charakteryzuje się dużą swobodą działania podczas wykonywania niezwykle zróżnicowanych zadań. Fani gry czekają już z niecierpliwością, a sama gra ma szansę na tytuł „gry roku”.

Call of Duty: Black Ops 5

Data premiery: 25.10.2020

Gra przeznaczona na PC, Xbox One. Call of Duty: Black Ops 5 – tak najprawdopodobniej będzie się nazywała kolejna część niezwykle popularnej serii. Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych części fabuły, przygotowaniem i realizacją gry zajmuje się studio Treyarch. Oprócz daty premiery oraz studia są to jedyne potwierdzone i pewne informacje. Poza nimi, jeszcze nie są znane szczegóły na temat samej produkcji gry.

Halo Infinite

Data premiery: IV kwartał 2020

Gra przeznaczona na PC, Xbox One. Jest to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych i najbardziej wyczekiwanych gier dedykowanych Xbox One* (*wcześniej Xbox 360). Akcja gry Halo Infinite umożliwia wcielenie się w postać superżołnierza, który znany jest pod pseudonimem Master Chief. Do jego głównych zadań należy skuteczne i bezpieczne doprowadzenie do upadku rządów pełnych terroru, jakie panują w galaktyce. Problemy są skutkiem przegranej wojny. Klasycznie jest to gra z gatunku pierwszoosobowej gry akcji.

Szybka pożyczka na nowości wśród gier i na nową konsolę

Rok 2020 będzie pełen premier nowych gier. Niezależnie od oczekiwań i upodobań każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Gry i ich fabuły nasycone są pełną zwrotów akcją i często wymagającymi sprytu i pomysłu zadaniami. Ten rok jest niezwykły nie tylko pod względem ilości premier nowych gier, ale również spodziewanymi premierami nowych konsol: PlayStation 5 jak również Xbox Scarlett. Każdy wytrawny gracz musi mieć choć jedną z nich. Jeśli Ty też planujesz kupno nowego sprzętu gamingowego, możesz potrzebować szybkiej pożyczki. Weź ją w Monedo Now.