Muzyczny koniec roku 2018 – wybierz się na koncert!

Czy jesteś fanem dobrej muzyki? Przełom 2018 i 2019 roku w Polsce obfituje w koncerty i inne atrakcje muzyczne. To dobra okazja, aby wraz ze znajomymi lub rodziną zażyć trochę bardziej wymagającej intelektualnie rozrywki i kulturalnie pożegnać stary rok lub powitać nowy.

Jakie koncerty czekają Cię w grudniu 2018?

Chór Alexandrowa – 8 grudnia 2018 we Wrocławiu

Chór Armii Radzieckiej im. A. Aleksandrowa to jedna z najpopularniejszych grup artystycznych wywodząca się jeszcze z byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Chór został założony przez Aleksandra Aleksandrowa na początku XX wieku, a jego pierwszy występ odbył się w 1928 roku. Jego międzynarodowa kariera rozpoczęła się w 1937 roku na Wystawie Światowej w Paryżu, gdzie chór reprezentował sztukę sowiecką. Ważną rolę odegrał w II wojnie światowej, podczas której dał 1500 występów na froncie, motywując żołnierzy do walki. Chór Alexandrowa występował na wszystkich kontynentach świata. Aktualnie, dyrygowany jest pod batutą Gienadija Sacieniuka, który jest równocześnie dyrektorem zespołu. Chór Alexandrowa jest uznawany za jeden z najlepszych chórów męskich na świecie, zaś na jego koncie jest ponad 2000 utworów. Ceny biletów na koncert Chóru Alexandrowa są dostępne od 120 zł do 200 zł.

Najbliższe koncerty Chóru Alexandrowa:

 • 12 – Hala Łuczniczka w Bydgoszczy
 • 12 – Hala Orbita we Wrocławiu
 • 12 – Atlas Arena w Łodzi
 • 12 – Hala Urania w Olsztynie
 • 12 – Arena Poznań w Poznaniu
 • 12 – Hala Widowiskowo – Sportowa w Koszalinie
 • 12 – Netto Arena w Szczecinie

Glenn Miller & Orchestra – 17 grudnia 2018 w Warszawie

Glenn Miller & Orchestra to najpopularniejsza grupa big-bandowa na świecie. W tym roku obchodzi 80 rocznicę istnienia na scenie, a pod koniec roku odwiedzi 7 polskich miast – Zabrzu, Częstochowie, Warszawie, Lublinie, Toruniu, Łodzi i Szczecinie – ze swoim najnowszym programem muzycznym – Jukebox Saturday Night! W historii swojego istnienia orkiestra grała już na wszystkich najważniejszych scenach świata w towarzystwie znamienitych gwiazd, takich jak Frank Sinatra, czy Erik Delaney. Glen Miller & Orchestra zjednała sobie serca widzów przede wszystkim za sprawą błyskotliwych i precyzyjnych brzmień sekcji instrumentów. Ich najpopularniejsze utwory to równocześnie światowe hity, m.in. Everybody Loves My Baby, What a Wonderful World, Moonlight Serenade, Chattanooga Choo Choo, In the Mood, Jukebox Saturday Night, String a Pearls, Pennsylvania 6-500 I Blue Moon. Bilet na koncert w Warszawie można kupić od 135 zł do 150 zł.

Terminarz najbliższych koncertów Glenn Miller & Orchestra

 • 12 – Teatr Wielki w Łodzi
 • 12 – CKK Jordanki w Toruniu
 • 12 – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
 • 12 – Teatr Roma w Warszawie
 • 12 – Filharmonia Częstochowska w Częstochowie
 • 12 – Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
 • 12– Filharmonia Szczecińska w Szczecinie

Ile kosztuje wyjazd na koncert dla 4 osobowej rodziny?

Zarezerwowanie biletów na koncert to nie jedyny koszt, który musisz ponieść, jeśli dojeżdżasz z innego miasta, niż to, w którym koncert się odbywa. Za bilety dla Ciebie i bliskiej osoby zapłacisz ok. 800 złotych. Bilety dla 4 osób na pociąg „w obie strony” będą Cię kosztować ok. 500 złotych. Z kolei, zakwaterowanie w centrum miasta na dwie noce to wydatek kolejnych 400 złotych. Nie możesz też zapomnieć o wyżywieniu i transporcie miejskim – 400 złotych. Budżet, który musisz przygotować to ponad 2000 złotych.

Czy warto brać pożyczkę na koncert?

Jeśli jesteś fanem jakiegoś zespołu lub wokalisty nie przepuścisz żadnej okazji, aby zobaczyć go na żywo. Może jednak zdarzyć się tak, że Twoje muzyczne plany spróbuje pokrzyżować Ci brak gotówki. Nie daj się! Szybką pożyczkę w Monedo Now weźmiesz za pomocą kilku kliknięć myszki – w 100% przez internet – bez wychodzenia z domu.

Końcówka roku jest gorącym okresem nie tylko na scenach muzycznych, ale również wiele dzieje się na stadionach piłkarskich gdzie można zobaczyć mecze Ligi Mistrzów!