Mecze Reprezentacji Polski jesienią 2018

Rywalizacja drużyn narodowych o puchar w Lidze Narodów trwa w najlepsze! W turnieju uczestniczy m.in. Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej, która „odradza się” pod przewodnictwem trenera Jerzego Brzęczka  po nieudanym występie na Mundialu 2018 w Rosji. Do tej pory Polska zagrała w ramach tych rozgrywek jeden mecz z reprezentacją Włoch, z którą zremisowała 1:1. Przed naszą reprezentacją kolejne mecze. Czy Polskę stać na miejsce na podium? Zapoznaj się z harmonogramem meczów i przygotuj się na solidne kibicowanie.

Kilka słów o Lidze Narodów

Jest to pierwsza edycja Ligi Narodów w dotychczasowej historii Piłki Nożnej. Powstała na miejsce Pucharu Federacji, którego turnieje nie będą już rozgrywane. W Lidze Narodów rywalizują wszystkie drużyny piłkarskie należące do UEFA, czyli 55 europejskich reprezentacji narodowych.  Są one podzielone między cztery główne dywizje, z których każda składa się z czterech grup. Do każdej z nich trafia 3 do 4 drużyn piłkarskich. Spotkania turniejowe odbywają się od września do listopada 2018, natomiast finał Ligi Narodów odbędzie się w 2019. W finale zagrają drużyny, które zdobyły najwięcej punktów w swoich dywizjach.

Sytuacja Reprezentacji Polski w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej znalazła się w Grupie C razem z Portugalią i Włochami.  Zarówno Polacy i Włosi zdobyły dotychczas po jednym punkcie. Portugalia stoi na czele grupy z 3 punktami. PZPN i trener kadry Jerzy Brzęczek podkreślają, że mecze w ramach Ligi Narodów stanowią generalną próbę przed meczami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Europy 2020, które są priorytetem dla polskiej reprezentacji. Kibice mogą być jednak pewni, że po nieudanym występie na Mundialu w Rosji, polska reprezentacja będzie chciała w meczach Ligi Narodów udowodnić swoim kibicom, że jest w dobrej formie i jest gotowa, aby stanąć w szranki z innymi europejskimi drużynami.

Kiedy czekają nas kolejne spotkania?

Kiedy czekają nas kolejne spotkania?Harmonogram najbliższych meczów Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej

Mecze Polski w Lidze Narodów

11.10 – Polska – Portugalia (Liga Narodów, Chorzów)

14.10 – Polska – Włochy (Liga Narodów, Chorzów)

20.11 – Portugalia – Polska (Liga Narodów)

Mecze towarzyskie z udziałem Polski

15.11 – Polska – Czechy (mecz towarzyski, Gdańsk)

Przed nami jeszcze trzy mecze Reprezentacji Polski w Lidze Narodów. Czy odbędą się kolejne, dowiemy się, gdy będzie wiadomo, które drużyny awansują do dalszej części rozgrywek. Najbliższy mecz gramy jutro (11.10) z drużyną Portugalii. Zapowiada się emocjonująca rozgrywka, w szczególności dlatego, że ostatni mecz z tą reprezentacją, Polacy zagrali na Mistrzostwach Europy we Francji w 2016 roku i to właśnie przegrana z Portugalczykami po rzutach karnych wyeliminowała naszą reprezentację z gry w półfinałach tego turnieju. Jutrzejszy mecz jest więc dla naszych piłkarzy nie tylko grą o awans do dalszej fazy turnieju, ale także grą o honor. Na korzyść reprezentacji Polski może wyjść to, że Portugalczycy będą grać w dużym osłabieniu. Na jutrzejszym meczu zabraknie głównej gwiazdy i kapitana reprezentacji Portugalii – Cristiano Ronaldo. Jego nieobecność ma związek ze skandalem dotyczącym jego osoby. Do czasu wyjaśnienia sprawy, Ronaldo nie będzie powoływany do gry w narodowej reprezentacji.

Jak zdobyć bilety na mecze Reprezentacji Polski?

Udział reprezentacji Polski  to nie tylko spore wydarzenie dla polskich piłkarzy. To także nie lada gratka dla polskich kibiców. Mecze Ligi Narodów oraz zaplanowany na jesień mecz towarzyski to ostatnie mecze Polaków w tym roku. Co więcej,  reprezentacja Polski stanie w nich w szranki z rywalami z najwyższej półki i to na własnym terenie – w Chorzowie i Gdańsku. Jeśli jesteś kibicem reprezentacji Polski i chcesz poczuć atmosferę rozgrywek na żywo to niepowtarzalna okazja, aby kupić bilet na jeden z nich. Bilety są do kupienia na stronie laczynaspilka.pl oraz PZPN. Ich ceny wahają się od 70 zł do 180 złotych.  Bilety na mecz dla czterech osób to koszt od ok. 400 do ok. 800 złotych. Jeśli nie chcesz przegapić takiego widowiska, a nie masz wystarczających środków na zakup biletów przez Internet, weź pożyczkę w Monedo. Pamiętaj, że jeśli nie mieszkasz w mieście, w którym odbędzie się wybrany przez Ciebie mecz, oprócz środków na bilety dla Ciebie i Twoich bliskich, będziesz potrzebować dodatkowej gotówki na noclegi i wyżywienie. Na nocleg dla czteroosobowej rodziny w hotelu o zwykłym standardzie wydasz ok. 350 zł. , natomiast za obiad dla tej samej ilości osób zapłacisz między 200 zł., a 300 złotych.  Nie możesz zapomnieć także o koszcie biletów na  dojazd w obie strony pociągiem – ok. 400 złotych.  Szybka pożyczka w Monedo załatwi sprawę. Pieniądze przelejemy na Twoje konto nawet w 15 minut, zaraz po akceptacji Twojego wniosku, zaś pożyczoną kwotę będziesz mógł rozłożyć nawet na 25 rat. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.monedo.pl/now