Marzysz o domu nad jeziorem?

Kupno mieszkania w mieście czy budowa domu z dala od miejskiego zgiełku? To pytanie stawia sobie coraz więcej rodzin zastanawiających się nad obraniem miejsca na osiedlenie się na stałe. Zmęczeni życiem w mieście coraz częściej szukają miejsca, w którym będą mogli odpocząć po całodziennej pracy i naładować akumulatory; miejsca, w którym będą mogli pospacerować i odetchnąć na świeżym powietrzu; miejsca, w którym będzie można mieć własny sad, ogród i oddać się takim przyjemnościom jak grillowanie, pływanie łódką po jeziorze, czy opalanie się na słońcu. Rozwiązań jest kilka. Zapraszamy do lektury.

Dom na uboczu

Dom na uboczuDom z dala od centrum, ale najlepiej w niedużej odległości od pracy, w którym możesz wypoczywać po pracy i korzystać z uroków życia, to marzenie większości z nas. Zanim jednak podejmiesz decyzję o przeprowadzce na obrzeża, warto jest zastanowić się, czy będzie to dobra decyzja i przeanalizować wszystkie za i przeciw, tym bardziej, że dom jest o wiele trudniej sprzedać niż mieszkanie. Po pierwsze, nawet jeśli dom znajduje się jedynie kilka kilometrów za miastem, codzienny dojazd do pracy w centrum miasta może być bardzo utrudniony ze względu na korki. O ile latem wszystko przemawia na korzyść domu, kiedy robi się zimno, szaro i buro, malownicze dróżki zamieniają się w błotniste i trudno przejezdne wiejskie drogi. Mieszkanie w bloku w mieście jest pod tym względem wygodniejsze. Mając mieszkanie z reguły nie musisz się także martwić o takie kwestie jak ogrzewanie, sprzątanie klatki schodowej i przyległości budynku, kwestie administracyjne, remonty budynku, itd. Na korzyść domu z dala od centrum niezaprzeczalnie przemawia większa prywatność, swoboda oraz spokój. Jeśli jednak dużo podróżujesz i cały czas jesteś w biegu, dobrze przemyśl tę sprawę. Być może lepszym rozwiązaniem będzie kupno działki rekreacyjnej i postawienie tam niedużego domku, w którym możesz spędzać wszystkie weekendy i dni wolne od pracy. Oto druga propozycja.

Działka rekreacyjna

Działka rekreacyjnaJak podaje „Puls Biznesu” coraz więcej osób decyduje się kupić działkę letniskową z dala od miejskiego zgiełku. Na co dzień mieszkają w mieście, blisko pracy, a odpoczywają w miejscu rekreacyjnym. Ile kosztuje taki luksus? Jak wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Gratka na zlecenie firmy Metrohouse, najdroższe działki rekreacyjne znajdują się w województwach podkarpackim (177 zł/m2) i kujawsko-pomorskim (166 zł/m2) oraz na Śląsku i Dolnym Śląsku (101 zł/m2). Natomiast najmniej zapłacimy za działkę w województwach lubuskim (42 zł/m2) i podlaskim (45 zł/m2). Na sprzedaż takich działek często decydują się ludzie, którzy ze względu na swój wiek nie są już w stanie gospodarować na działce. Zdecydowanie jest to opcja dla osób dysponujących większym budżetem. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto jest pomyśleć nad działką znajdującą się w jak najbliższej odległości od naszej stałej lokalizacji. Jeśli mamy mieszkanie we Wrocławiu, mija się z celem kupowanie działki na Mazurach, bo zapewne będziemy mogli z niej korzystać tylko kilka razy w roku. Natomiast na działkę znajdującą się w odległości 50-100 km możemy wpadać praktycznie w każdy wolny weekend.

Działka rekreacyjnaJeśli interesuje Cię zakup działki budowlanej, warto jest rozpocząć swoje poszukiwania zimą! Zimą do transakcji działkami budowlanymi dochodzi stosunkowo rzadko, a spadki cen mogą zachęcić potencjalnych kupców do poszukiwań. Jak wyjaśnia Maciej Górka z serwisu ogłoszeniowego „Domiporta”, ceny gruntów na początku roku zazwyczaj są w niższej cenie niż w sezonie, który rozpoczyna się w marcu. Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego, nie wahaj się skorzystać z naszych szybkich i niezawodnych pożyczek. Pożyczkę otrzymasz w mgnieniu oka, nie wychodząc z domu, a zwrócisz na bardzo wygodnych warunkach w dogodnym dla Ciebie terminie. Nie pozwól, aby marzenia o domu nad jeziorem na zawsze pozostały jedynie marzeniami!

Tagged in: