Jak zorganizować czas swoim pociechom latem?

Lato to najpiękniejsza pora roku, kiedy to świat ukazuje nam swoje uroki w świetle upalnego słońca. Lato to czas wakacji, urlopu, nadmorskich plaż, górskich wycieczek, wieczornych spacerów… Lato to czas szerokich uśmiechów na twarzach, radości, beztroskiej zabawy… To czas, który służy na oderwanie się od codzienności, obowiązków i porannego wstawania. Dla rodziców to jednak też czas wyzwań, gdyż o ile stosunkowo łatwo jest zaplanować krótkie wakacje, z dłuższymi już może być trochę trudniej. Możliwości jest dużo i trzeba zdecydować, czy chcemy wysłać dziecko na samodzielny wypoczynek, czy lepiej postawić na rodzinne wczasy. A co powiesz na jedno i na drugie?

Letnie kolonie dla dzieci

Letnie kolonie dla dzieciOferta letnich kolonii dla dzieci jest niezwykle różnorodna i bogata, począwszy od kolonii tematycznych, a skończywszy na językowych. Wyjazd na takie kolonie to doskonały sposób na nawiązanie nowych znajomości, być może przyjaźni na długie lata, a także nabycie nowych umiejętności. Praktycznie wszystkie biura podróży mają w swojej ofercie kilkanaście różnych ofert. Możemy wysłać swoje pociechy w góry, na kolonie dla poszukiwaczy skarbów, nad może, na wypoczynek rodem z pirackiej łajby, czy nad jezioro, gdzie spędzą dwa tygodnie nad wodą. Ciekawą propozycją są kolonie taneczne, podczas których zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania. Bardzo dobrze będą się tu czuły osoby, które tańczą już od pewnego czasu, jak i te, które dopiero stawiają pierwsze kroki w swojej przygodzie z tańcem. Dzięki uczestnictwu w takich zajęciach Twoje dziecko rozwinie swoje zainteresowania taneczne, pozna nowe kroki, będzie pracowało pod okiem choreografów oraz instruktorów tańca. Ich zadaniem będzie zaprezentowanie gotowych układów tanecznych, ale również zachęcenie dziecka to tego, by samo próbowało swoich sił w choreografii własnych układów. Kolejną ofertą wartą rozważenia są kolonie konne przeznaczone dla osób szczególnie zainteresowanych jazdą konną. Podobnie jak kursy taneczne, kursy jeździectwa przeznaczone są zarówno dla osób, które już opanowały tajniki jazdy konnej, jak również dla tych, dla których obóz jeździecki będzie okazją do tego, by jazdy konnej nauczyć się od podstaw. Wakacje mogą także być czasem, który Twoje dziecko poświęci na naukę lub doskonalenie języka. Jednak nie w tradycyjny nudny sposób! Na koloniach językowych nauka języka jest połączona z dobrą zabawą – to właśnie taka nauka jest najefektywniejsza i daje najlepsze rezultaty! Kursy językowe prowadzone są przez polskich lektorów lub native speakerów, którzy w prosty i przyjemny sposób pomogą opanować język obcy. Po takim kursie Twoje dziecko nie tylko podszkoli swój język, przełamie barierę językową związaną z komunikowaniem się w obcym języku, ale również pozna kulturę kraju i tradycje, o których z pewnością uczyło się z książek. Poziom nauczania oczywiście jest dostosowany do umiejętności uczestników kursu. Takie kolonie to dla naszego dziecka świetna lekcja samodzielności, szansa na nowe przyjaźnie i niezapomnianą przygodę. Dla nas rodziców, co prawda stanowi obciążenie finansowe (koszt dwutygodniowych kolonii to minimum 1200zł), ale podczas nieobecności dziecka mamy czas tylko na swoje sprawy i możemy np. przeprowadzić długo planowany remont. Jeśli nie masz pieniędzy, aby wysłać dziecko na kolonię, możesz skorzystać z naszych dogodnych pożyczek na wakacje, które otrzymasz w mgnieniu oka, a następnie zwrócisz na bardzo dogodnych warunkach. Więcej informacji o koloniach dla dzieci uzyskasz pod tym adresem.

Obóz młodzieżowy za zagranicą

Obóz młodzieżowy za zagranicąJeśli zdecydujemy, że nasze dziecko jest już na tyle duże, aby móc samodzielnie spędzić dwa tygodnie wakacji, warto jest zastanowić się nad wysłaniem go na obóz zagraniczny. Młodzieżowe obozy zagraniczne to może być wypoczynek w cieniu Złotych Palm Lazurowego Wybrzeża w Cagnes-sur-Mer czy pod prażącym słońcem miejscowości Crikvenica w Chorwacji, położonej nad Adriatykiem. Brzmi rewelacyjnie, prawda? Poza przeżyciem niezapomnianej, egzotycznej przygody, taki wyjazd to niepowtarzalna okazja na to, aby dziecko mogło poznać inny kraj, jego zwyczaje i podszkolić język w najbardziej naturalny z możliwych sposobów – poprzez codzienne komunikowanie się w obcym języku z innymi uczestnikami i lokalnymi mieszkańcami. Być może taki wyjazd zainspiruje Twoje dziecko do podjęcia w przyszłości studiów za granicą?

Wakacje w rodzinnym gronie

W tym przypadku oferta biur podróży jest równie niezwykle bogata. Możemy znaleźć propozycje wyjazdów do nadmorskich kurortów, w czasie których nad dziećmi czuwać będą profesjonalni animatorzy i organizować im czas w ciekawy sposób. W programie znajdują się takie atrakcje jak wspólne zabawy, śpiewanie, tańczenie, różnorodne konkursy, zawody, przedstawienia teatralne, itd. Wszystko to w międzynarodowym towarzystwie, jako że gośćmi takich ośrodków są często rodziny z różnych zakątków Europy czy świata. Spędzając czas z rówieśnikami z innych krajów, dzieci poznają inne kultury i ćwiczą języki obce. Możesz być pewna, że Twoje dzieci na pewno nie będą narzekać na nudę! W tym czasie rodzice mogą być spokojni o ich bezpieczeństwo i relaksować się leżąc na plaży. Zdecydowanym plusem takiego rozwiązania, zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci jest fakt, że nie muszą one rozstawać się z rodzicami na dłuższy czas i pozostają pod ich opieką. Taki wspólny rodzinny wyjazd może być doskonałym wstępem do samodzielnych wyjazdów dziecka w przyszłości.

Wakacje z dziadkami

Wakacje z dziadkamiJeśli masz to szczęście, że Twoi rodzice mieszkają na wsi albo w jakimś ciekawym miejscu, nie wahaj wysłać swojego dziecka na wakacje do dziadków. Przyroda, świeże powietrze, domowe jedzenie, nadzór czujnego babcinego oka i moc zabawy są gwarantowane. Dziadkowie na pewno będą zachwyceni odwiedzinami wnuków, których rzadko widują w roku szkolnym.

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na wspólny rodzinny wypad, czy na kolonie bądź obóz zagraniczny, zawsze warto jest wcześniej zapoznać się z propozycjami wyjazdów opatrzonymi podpisem „last minute” lub „first minute”. W ten sposób możesz upolować nie lada okazje! Nie rezygnuj z wakacji jedynie z powodu problemów finansowych i skorzystaj z naszych tanich i szybkich pożyczek online. Wakacyjny czas spędzony z rodziną czy rówieśnikami będzie dla Twojego dziecka niezapomnianym doświadczeniem, po brzegi wypełnionym dobrą zabawą i pozytywną energią. Po takim wyjeździe dziecko wróci z fantastycznymi wspomnieniami i nowo zawartymi przyjaźniami. Pamiętajcie, że dzieciństwo jest tylko jedne i jeśli Wy, drodzy rodzice, chcecie połączyć obydwie opcje i zafundować swoim dzieciakom zarówno obóz zagraniczny, jak i wczasy z rodzicami, pamiętajcie, że pomóc mogą Wam w tym nasze tanie wakacyjne pożyczki, dzięki którym Wy i Wasze pociechy będziecie mogli w pełni korzystać z uroków tego lata. Nie pozwól, aby Twoje dziecko miało się nudzić i całe wakacje spędziło w domu tylko ze względu na brak funduszy!

Tagged in: