Jak ciekawie spędzić wakacje w 2017?

Wakacje za progiem i na pewno nie chcesz spędzić ich w domu. Jeśli nie masz jeszcze urlopowych planów, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

Odpoczywaj w ruchu

Jeśli cały rok pracujesz za biurkiem postaw na aktywne wakacje. Nie musi to być od razu szkoła przetrwania, niewykluczone, że twoja kondycja nie pozwoliłaby ci jej przetrwać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by spędzić wakacje na rowerze, kajaku lub wędrówce pieszej. Jeśli planujesz zagraniczne wakacje, możesz zaszaleć jeszcze bardziej. Może to dobry moment na kurs nurkowania lub pływania na desce? Cokolwiek wybierzesz, na pewno będziesz się dobrze bawić. Odmiana od codziennej monotonii i bezruchu sprawi, że do pracy wrócisz w pełni sił.

Daj sobie prawo do „nicnierobienia”

Jesteś pracownikiem fizycznym i nic nie sprawiłoby ci większej frajdy niż lenistwo? Co prawda nie jest to polecany sposób spędzania urlopu, ale jeśli tego właśnie potrzebujesz, to czemu nie? Wybierz odpowiednie miejsce i w drogę. Niestety polskie plaże mogą nie zaspokoić twoich potrzeb. I to nie dlatego, że są brzydkie, bo nie są. Nie są też źle przygotowane na przyjęcie turystów. Niestety pogoda w Polsce potrafi być kapryśna. Chcesz błogiego lenistwa na plaży postaw na basen Morza Śródziemnego. Nie jest daleko, podróż nie trwa długo, a gwarancja słońca niemal stuprocentowa. Słuchaj szumu fal, rozkoszuj się palmami i egzotyczną kuchnią. Po ciężkim roku należy ci się taki relaks.

Nadrabiaj zaległości

Pojedź dalej niż zwykleIle razy powtarzałeś sobie, że kiedyś zobaczysz, odwiedzisz, pojedziesz, polecisz… Ile razy mówiłeś: „Może za rok?” Ile razy zmieniałeś plany, dostosowywałeś się do planów bliskich ci osób? Może właśnie nadeszła pora na odrobinę egoizmu? Jedź tam, gdzie zawsze chciałeś pojechać, zobacz to, co zawsze chciałeś zobaczyć. Nieważne, czy będą to zabytki starożytnej Grecji czy lodowce norweskie, ważne, że zrobisz to dla siebie. Przy okazji może uda się nadrobić zaległości w czytaniu książek i oglądaniu filmów? Jak długa jest twoja lista filmów, które może kiedyś…?

Zrób sobie na złość

Nie, to nie żart. Zawsze jeździsz w góry, bo nie lubisz morza? A skąd wiesz, że nie lubisz, skoro nie chcesz tam pojechać? Co roku wybierasz się nad wodę, bo kochasz pływać i nie dajesz się namówić na wyjazd do puszczy, bo co można robić w lesie? Pojedź i sprawdź! Zaplanuj urlop tak, by choć przez tydzień pobyć w miejscu, którego rzekomo nie lubisz, być może miło się rozczarujesz. Ten punkt możesz pominąć, jeśli ostatni raz odwiedziłeś nielubiane miejsce mniej niż dziesięć lat temu.

Pojedź dalej niż zwykle

Nie musisz spędzać urlopu w Polsce. Niewiele trzeba, by przekroczyć granicę. Jeśli chcesz jechać do kraju leżącego w granicach Unii Europejskiej, nie potrzebujesz nawet paszportu, wystarczy dowód osobisty. Za wakacje za granicą nie zapłacisz dużo drożej niż w Polsce. Jeśli dobrze to rozegrasz, nawet zaoszczędzisz. Sprawdź w internecie, gdzie można tanio przenocować i dobrze oraz niedrogo zjeść. Warto sprawdzić też, jakie atrakcje na miejscu są darmowe, a za jakie trzeba zapłacić. Sprawdź, jak działa lokalna komunikacja, kiedy czynne są muzea i inne ciekawe miejsca. Przygotuj się wcześniej. Improwizacja za granicą nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Nie bój się zaszaleć

Urlop to najlepszy czas, by spełniać marzenia. Zarezerwuj sobie określony budżet i… natychmiast zwiększ go o połowę! A potem dorzuć jeszcze co najmniej dwadzieścia procent na niespodziewane wydatki. Nie odmawiaj sobie tego wszystkiego, na czym oszczędzałeś cały rok. Nie kalkuluj, czy warto i czy to się opłaca. Przecież właśnie po to oszczędzałeś, żeby na urlopie żyć jak król.