Inteligentny towarzysz biegania!

Choć kalendarzowe lato rozpoczyna się dopiero 22 czerwca, w tym roku już teraz w Polsce pogoda dopisuje. Jest ciepło, słonecznie i przyjemnie! Taka pogoda jest wręcz idealna na sport, zachęca nas do podjęcia wysiłku fizycznego i poprawienia swojej kondycji. Aby bieganie na wolnym powietrzu było bardziej efektywne i dawało więcej radości, warto jest zaopatrzyć się w specjalnego towarzysza – zegarek do biegania. Zegarki te wyglądem przypominają tradycyjne zegarki, jednak oferują o wiele więcej funkcji niż typowy zegarek. Zapraszamy do lektury.

Zegarek do biegania – co to jest?

Nowe technologie są wszechobecne i zapanowały już nie tylko rynek informatyczny, ale także zdrowotny! W ostatnim czasie na rynku bezapelacyjnie rządzą inteligentne zegarki, dzięki którym bez problemu zmierzymy aktywność fizyczną, a także nie stracimy łączności z bliskimi.

Zegarek do biegania – co to jest?Zegarek do biegania nie tylko pokazuje godzinę. W zasadzie pokazywanie godziny to tylko jedna z nielicznych funkcji jakie oferuje. Zegarki sportowe mierzą aktywność fizyczną w ciągu całego dnia, gromadząc wszystkie niezbędne informacje dotyczące treningu, takie jak ilość spalonych kalorii czy kroków. Poza tym, urządzenia te na bieżąco przekazują
indywidualne rady i podpowiedzi dotyczące wykonywanych przez nas ćwiczeń. Niektóre modele, aby skuteczniej zmotywować do działania, przyznają użytkownikowi punkty. Monitorowanie i analiza wszelkich statystyk treningowych oraz podsumowanie aktywności pozwalają lepiej rozwijać swoją formę fizyczną.

Zegarki te potrafią zadbać o użytkownika nie tylko od strony fizycznej. Niektóre z nich współpracują ze smartfonami, dzięki czemu podczas biegania nie musimy tracić łączności ze światem. Możemy sprawdzić połączenia, e-maile, SMS-y i alarmy, a także uzyskać dostęp do terminarza i różnych ciekawych aplikacji. Przyjrzyjmy się kilku ciekawym modelom!

Zegarek Pebble

Po pojawieniu się iPhone’a nic nie pozostało na swoim miejscu. Pebble ma ambicję bycia zegarkiem, który zapoczątkuje podobne zmiany w kategorii inteligentnych zegarków. Co
prawda, przed pojawieniem się na rynku Pebble były już inne tzw. inteligentne zegarki współpracujące ze smartfonami, ale to właśnie wokół hitu z Kickstartera rozgorzała największa medialna gorączka – ponad 85 tys. osób postanowiło go kupić zanim powstał pierwszy fizyczny egzemplarz! Zegarek Pebble działa z iPhone’ami oraz smartfonami z Androidem. Należy ściągnąć odpowiednie aplikacje i urządzenia połączą się ze sobą za pośrednictwem Bluetootha. Kiedy przychodzą powiadomienia ze smartfonu zegarek rozświetla się i/lub delikatnie wibruje. Na ekranie zegarka wyświetlają się informacje o tym, kto do nas dzwoni czy pisze wiadomość SMS. Można również wyświetlać powiadomienia z aplikacji Poczta email, a także skonfigurować powiadomienia z Twittera czy Facebooka. Cena zegarka Pebble szacuje się w granicach 500 zł.

Wynalazek Apple

Wynalazek AppleApple przygotowało trzy linie zegarków: Apple Watch Sport, Apple Watch i Apple Watch Edition, na które składa się aż 38 różnych modeli różniących się od siebie nie tylko wykorzystanymi w produkcji materiałami, rozmiarem i kolorystyką, ale także typem zapięcia. Apple Watch jest obecnie najinteligentniejszym zegarkiem na świecie. Apple Watch współpracuje bezprzewodowo z iPhone’ami 5, 5c, 5s, 6 oraz 6 Plus, informując o połączeniach i nadchodzących wiadomościach. Pozwala on na słuchanie muzyki, ma wbudowane aplikacje typu kalendarz i terminarz spotkań oraz wykorzystuje także aplikacje zewnętrzne. Nowy zegarek Apple jest urządzeniem bardzo osobistym; jedną z jego funkcji jest, na przykład, przekazywanie bicia serca użytkownika, którym można dzielić się z innymi posiadaczami zegarka. Apple wyposażył swoje nowe urządzenie w ekran dotykowy Retina o kwadratowym kształcie, pokryty szafirowym szkłem w celu zabezpieczenia go przed zarysowaniami i pęknięciami. Specjalne pokrętło umieszczone z boku zegarka służy do przewijania i wybierania konkretnych funkcji i aplikacji. Taki system sterowania urządzeniem jest o wiele bardziej ergonomiczny niż posługiwanie się ekranem dotykowym o niewielkich rozmiarach. Ceny zegarków Apple zaczynają się od 349 dolarów.

Inteligentne zegarki do biegania skutecznie motywują do treningów! Jeśli marzysz o takim zegarku albo chcesz zrobić prezent swoim bliskim, nie wahaj się i skorzystaj z najlepszych pożyczek w Polsce! Dzięki naszym pożyczkom możesz sobie kupić rzecz, która Ci się podoba, a następnie zwrócić pieniądze na bardzo dogodnych warunkach 🙂