Studniówka maturzysty. Ile tak naprawdę będzie Cię kosztować bal maturalny?

Klasa maturalna wiążę się z wieloma sprzecznymi emocjami, które przeplatają się wzajemnie w zależności od etapu roku szkolnego. Z jednej strony już tuż tuż matura, a z drugiej niezwykłe przeżycie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Mowa oczywiście o studniówce maturzysty. Jak odpowiednio się przygotować, ile będzie kosztować bal maturalny i co jest najważniejsze, aby ten szczególny wieczór Twoje dziecko przeżyło dobrze? Na te pytania z chęcią odpowie Ci nasz artykuł! Zapraszamy do czytania.

Jaki jest koszt studniówki?

Ciągle rosnące koszty studniówkowego balu potrafią przyprawić o zawrót głowy nie tylko samych zainteresowanych, ale też ich rodziców. Jeśli Twoje dziecko wybiera się na studniówkę musisz wiedzieć, że samo wynajęcie sali to koszt od kilkuset do nawet tysiąca złotych! Wszystko zależy od tego w jakim miejscu szkoła Twojego dziecka zdecyduje się urządzić ten niezapomniany wieczór. Na cenę sali składa się prowadzący DJ, posiłki serwowane podczas zabawy, obsługa szatni, catering, a także pozostałe wydatki wliczone w cenę. Choć kwota, którą przyjdzie Ci zapłacić, może wydawać się wygórowana, musisz pamiętać, że jest jeden z najpiękniejszych wieczorów w życiu Twojego dziecka. Wszystkie elementy współgrające ze sobą podczas balu studniówkowego sprawiają, że samo wydarzenie staje się niesamowitym przeżyciem, które Twoje dziecko wspomni po latach z sentymentem.

Koszty kreacji studniówkowych

Twoje dziecko weźmie udział w balu maturalnym? Świetnie! W takim razie, musisz poznać koszty kreacji studniówkowych.

Suknia na studniówkę

Suknia na studniówkę to jeden z droższych wydatków, z jakimi musisz się liczyć, ale w rzeczywistości wcale nie musi tak być. Ceny sukienek studniówkowych wahają się od stu złotych do nawet tysiąca! Czasem jednak zdarza się tak, że wymarzona suknia dla Twojej córki czeka już na nią w szafie. Jeśli jednak musisz szukać od nowa czegoś idealnie dopasowanego do okazji i oddającego Jej charakter to warto kierować się obecnie panującymi trendami. Warto też postawić na kreację, która nie krępuje ruchów, ale też nie odsłania za wiele!  Mimo tego, że na balu maturalnym każdy uczestnik jest pełnoletni, nie należy szukać zbyt skąpych ubrań. W tak ważnym dniu, dobrze jeśli Twoja córka zaprezentuje się z jak najlepszej, eleganckiej strony.

Buty na studniówkę

Buty na studniówkę stanowią także ważny dodatek. Przede wszystkim powinny być dopasowane kolorystycznie do sukienki lub do garnituru, a także niezwykle wygodne. Chyba nie chcesz, aby Twoje dziecko najważniejszy wieczór w swoim szkolnym życiu przesiedziało przy stole z powodu obtarć? Wiele dziewczyn zabiera ze sobą drugą parę obuwia na przebranie. Eleganckie szpilki świetnie sprawdzą się do zdjęć i podczas tańczenia poloneza, jednak przy późniejszej zabawie mogą być nieco uwierające. Koniecznie rozważ zapakowanie dodatkowej pary balerinek lub lakierków dla Twojego dziecka!

Garnitur na studniówkę

Garnitur na studniówkę, w którym wystąpisz Ty lub Twój towarzysz również nie musi kosztować kroci! Mężczyźni mają tą przewagę nad płcią piękną, że garnitur zazwyczaj służy im na wiele okazji. Jeśli jednak w męskiej szafie nie znajduje się żaden stosowny frak, umożliwiający elegancką prezencję, to można się w niego zaopatrzyć w niewielkiej cenie. Promocje, tańsze sklepy i inne super okazje umożliwiają zakup pięknego garnituru w kwocie mniejszej niż 300 złotych! Oczywiste jest jednak, że musisz pamiętać o takich dodatkach dla Twojego syna jak koszula, czy krawat (bądź mucha) dobrany pod kolor sukienki!

Alkohol na studniówce

Choć powszechnie wiadomo, że na bal studniówkowy nie wolno wnosić żadnych własnych napojów wyskokowych. Zazwyczaj cena alkoholu na studniówce, czyli szampana, zawarta jest w opłacie za salę.

Opłata za osobę towarzyszącą

Kolejnym ważnym elementem jest pytanie czy płacić za osobę towarzyszącą dziecka? Zabawa z najlepszym przyjacielem, chłopakiem bądź znajomym, będącym spoza szkoły to sama przyjemność. Choć kwestia opłacenia dodatkowego miejsca najczęściej rozwiązuje się przez dojście do wspólnego porozumienia to musisz siedzieć, że Twoje dziecko – jako osoba zapraszająca- powinno „wziąć te koszty na siebie”.

Szybka pożyczka online na bal studniówkowy

Jeśli Twoje dziecko nie posiada własnych oszczędności, oczywistym jest, że to Ty będziesz musiał wesprzeć je w opłaceniu wszystkich organizacyjnych kwestii związanych z uczestnictwem w balu studniówkowym. Prawdopodobnie, staniesz przed koniecznością opłacenia także udziału w balu maturalnym osoby towarzyszącej. W związku z tym, możesz potrzebować szybkiej pożyczki online na bal studniówkowy w Monedo Now. To dobre rozwiązanie, ponieważ biorąc pożyczkę online w Monedo Now, sam dobierasz jej wielkość, a także ilość rat. Co więcej, pożyczka w Monedo Now jest bardzo bezpieczna. Warunki jej wzięcia pozostają takie same przez cały okres trwania pożyczki.

Przede wszystkim, dobra zabawa!

Idąc na studniówkę, jedyne o czym tak naprawdę musisz pamiętać to o dobrej zabawie. To jest wieczór Twojego dziecka. Ostatnie szaleństwo przed nadchodzącą maturą. Pozwól dziecku na prawdziwą dorosłą imprezę. Jeśli rodzice również zaproszeni są na bal studniówkowy, śmiej się i baw się z nim w najlepsze. Niebawem, Twoje dziecko stanie przed egzaminem życia i wyborem swojej drogi zawodowej, a na razie… Poloneza czas zacząć!