Gdzie wyjechać na urlop zimowy na narty?

Ferie zimowe już tuż, tuż, a Ty nadal nie wiesz gdzie wyjechać na urlop zimowy na narty? W artykule przedstawiamy trzy popularne destynacje, które najczęściej wybierają Polacy w styczniu i lutym. Piszemy także o tym, kiedy zaczynają się ferie zimowe w Twoim województwie.

Kiedy są ferie zimowe? Kalendarz ferii zimowych 2019

To ostatni moment, aby zdecydować kiedy i gdzie wyjechać na urlop zimowy. Za chwilę, w poszczególnych województwach rozpoczną się ferie zimowe. A to przecież od ich terminów, osoby pracujące w oświacie lub posiadające dzieci najczęściej uzależniają swój urlop. Kiedy są ferie zimowe? Poniżej zamieszczamy krótki przewodnik.

Kalendarz ferii zimowych 2019.

Terminy ferii zimowych 2019 w Polsce:

 • Ferie zimowe 2019 w województwie mazowieckim: 28 stycznia – 10 lutego 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie kujawsko-pomorskim: 14 stycznia – 27 stycznia 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie pomorskim: 11 stycznia – 12 stycznia 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie zachodniopomorskim: 28 stycznia – 10 lutego 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie warmińsko-mazurskim: 21 stycznia – 3 lutego 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie lubuskim: 14 stycznia – 27 stycznia 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie wielkopolskim: 14 stycznia – 27 stycznia 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie łódzkim: 11 lutego – 24 lutego 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie podlaskim: 21 stycznia – 3 lutego 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie lubelskim: 11 lutego – 24 lutego 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie świętokrzyskim: 14 stycznia – 27 stycznia 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie małopolskim: 14 stycznia – 27 stycznia 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie śląskim: 11 lutego – 24 lutego 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie opolskim: 28 stycznia – 10 lutego 2019 roku.
 • Ferie zimowe 2019 w województwie podkarpackim: 11 stycznia – 24 lutego 2019 roku.

Gdzie wyjechać na urlop zimowy za granicę?

Ferie zimowe to dla dużej części Polaków okazja, aby odwiedzić rodzime, górskie miejscowości, takie jak Zakopane, Białka Tatrzańska, Karpacz, Szczyrk, Krynica Zdrój. Wielu Polaków decyduje się też na narciarską aktywność w zagranicznych kurortach. Największą popularnością cieszą się Austria, Włochy, Czechy, Słowacja, Szwajcaria czy Francja. Poniżej, opisujemy trzy destynacje, które polecamy na urlop zimowy za granicą.

Ferie zimowe w Austrii

Jeśli planujesz rodzinny wyjazd na narty, polecamy spędzenie ferii zimowych w Alpach Karynckich w Austrii. Tamtejsze trasy narciarskie są uważane za jedne z najlepszych, a co więcej stoki nie są tam bardzo zatłoczone.

Trasy narciarskie w Alpach Karynckich

 • Gerlitzen Alpe – 26 km tras narciarskich, w tym 10 km tras o średnim poziomie trudności i 16 km tras łatwych.
 • Villacher Alpe – 17 km tras narciarskich, w tym 10 km tras o średnim poziomie trudności i 7 km tras łatwych.
 • Verditz/Afritz – 15 km tras narciarskich, w tym 1 km tras trudnych i aż 14 km tras o łatwym poziomie trudności.
 • Dreiländereck/Arnoldstein – 10 km tras narciarskich, w tym 10 km to trasy trudne, 6 km to trasy średnie, natomiast 3 km to trasy łatwe.

Jeśli na narty wybierasz się ze swoimi dziećmi, które jeszcze nie opanowały do końca techniki jazdy, odwiedź trasy Faaker See idealne dla osób dopiero próbujących swoich sił na nartach lub desce snowboardowej.

Karyntia – nie tylko dla narciarzy

Stolicą regionu tej części Alp jest Karyntia. Miasto oferuje wiele atrakcji nie tylko dla narciarzy. Wszyscy, którzy chcą się zrelaksować, mogą wybrać się do jednego z basenów termalnych Warmbad lub Bad Bleiberg. Co więcej, do późnych godzin wieczornych na turystów czekają puby, restauracje i bacówki, w których można wypić regionalne piwo i zjeść tradycyjne, austriackie dania.

Ferie zimowe we Włoszech

Włochy to mekka narciarzy nie tylko z Polski. Zimą przyjeżdżają do Włoch m.in. Rosjanie, Czesi, Niemcy, a także obywatele innych krajów Europy. Jeśli zastanawiasz się więc nad Włochami, jako Twoją zimową destynacją – bez obaw; ferie zimowe we Włoszech to sprawdzona propozycja.

Pogoda w sezonie zimowym we Włoszech

Włochy przyciągają turystów, przede wszystkim, ze względu na panującą w tym kraju pogodę – brak wiatru, temperaturę niewiele poniżej 0 i przyjemne słońce, które pozwala opalić się w czasie szusowania na nartach lub w trakcie smakowania na leżaku włoskiego drinka bombardino. Sezon narciarski trwa we Włoszech od grudnia, aż do ostatnich dni marca.

Najlepsze trasy narciarskie w Europie

Dla wielu narciarzy, włoskie stoki to najlepsze trasy narciarskie w Europie. Ich znakiem szczególnym jest to, że są szerokie, dzięki czemu nie jest na nich tłoczno i każdy narciarz znajduje swoją przestrzeń. Co więcej, każdy z popularnych regionów narciarskich we Włoszech oferuje na jednym karnecie wstęp na różne trasy narciarskie – zarówno te przeznaczone dla profesjonalistów, jak i dla początkujących. Dzięki temu, Włochy to świetne miejsce zimą na naukę jazdy na nartach lub snowboardzie dla dzieci.

Ferie zimowe na Słowacji

Jeżeli natomiast chcesz bezstresowo pojeździć na nartach, bez stania w długich kolejkach pod wyciągiem, spędź z rodziną ferie zimowe na Słowacji.

Tatrzańska Łomica

Tatrzańska Łomnica to najpopularniejszy ośrodek narciarski na Słowacji, który posiada najwyżej położoną trasę zjazdową dla narciarzy. Trasa z Łomnickiej Przełęczy na sam dół do Tatrzańskiej Łomnicy liczy 6,5 kilometra, w tym 5 km łatwych tras przystosowanych dla rodzin z dziećmi. Na sam szczyt trasy, narciarzy przewozi nowoczesny system gondolowy.

Jasna – Chopok

Świetne warunki do uprawiania sportów zimowych panują także na stokach Chopoka, który znajduje się w centralnej części Słowacji. Jasna – Chopok to 46 km tras zjazdowych, z których każda dostosowana jest do konkretnego poziomu umiejętności narciarskich. Trasy wyposażone są w aż w 30 kolei linowych i szynowych.

Koszt wyjazdu na urlop zimowy na narty

Wysokość kosztu wyjazdu na urlop zimowy na narty jest uzależniony przede wszystkim od tego, gdzie się wybierasz, a także jaki jest obecny poziom Twojego przygotowania do takiego wyjazdu. Jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu sportowego, a także zimowego ubrania, suma pieniędzy, którą wydasz na urlop zimowy może być o wiele większa, niż w sytuacji, gdybyś posiadał już kompletny, narciarski ekwipunek. Załóżmy jednak sytuację, w której czekają Cię wydatki związane tylko z organizacją podróży za granicę. Jeśli wylatujesz na ferie zimowe do Austrii, musisz przede wszystkim liczyć się z wydatkami na bilety lotnicze. W sezonie narciarskim, bilety lotnicze do Austrii dla trzyosobowej rodziny to koszt ok. 5000 zł w obie strony. Z kolei, zakwaterowanie za 7 dni z wliczonymi w cenę pokoju śniadaniami to wydatek ok. 4000 zł. Szczególnie istotne dla narciarzy są ceny karnetów. W Austrii cena 6-dniowego karnetu skipass dla osoby dorosłej to koszt ponad 250 euro, a dla dziecka – 150 euro. Budżet jaki powinna przeznaczyć trzyosobowa rodzina na karnety skipass to kwota równa ok. 3000 zł.

Pożyczka w Monedo Now na ferie zimowe za granicą

Jeśli chcesz wyjechać na ferie zimowe za granicę i poczuć smak zimowego szaleństwa, ale powyższe wyliczenie wprawia Cię w osłupienie i przekracza Twoje możliwości, sięgnij po łatwą pożyczkę online w Monedo Now i rozłóż koszty Twojego wyjazdu na narty na tyle rat, ile potrzebujesz.