Gdzie wyjechać na szybkie wakacje?

Marzysz o urlopie, jednak nie możesz pozwolić sobie na dłuższe wakacje? W czasie weekendowego wyjazdu w Polsce z powodzeniem naładujesz akumulatory i z pozytywną energią wrócisz do pracy. Chcesz zrelaksować się w SPA, pozwiedzać, a może aktywnie spędzić czas, na przykład uprawiając sporty ekstremalne? Przedstawiamy najlepsze pomysły na szybkie wakacje.

Relaks w gospodarstwie agroturystycznym

Weekend na wsi to propozycja dla miłośników spędzania urlopu w otoczeniu dzikiej przyrody, niezakłóconej obecnością człowieka. Właściciele gospodarstw agroturystycznych proponują wiele atrakcji – oprócz lekcji jazdy konnej istnieje też możliwość zorganizowania grilla czy kuligu zimą, zrelaksowania się w domowej saunie, skorzystania z jacuzzi, a często także prywatnej plaży nad jeziorem. Oprócz tego goście mogą skosztować tradycyjnych potraw charakterystycznych dla danego regionu kraju – lokalne specjały są przygotowywane z ekologicznych składników. Największym atutem gospodarstw agroturystycznych jest z całą pewnością cena – koszt 2-dniowego wyjazdu nie nadwyręży domowego budżetu, będzie to zatem idealna propozycja dla osób, którym marzy się zorganizowanie taniego urlopu.

Sporty ekstremalne

Lubisz adrenalinę i nie wyobrażasz sobie urlopu spędzonego nad hotelowym basenem? Jeśli pociągają Cię sporty ekstremalne, w Polsce znajdziesz wiele możliwości realizowania swoich pasji. Hel przyciąga miłośników kitesurfingu – znajduje się tutaj wiele szkół organizujących kursy dla początkujących adeptów ścigania się z falami. Na Półwyspie Helskim występują również idealne warunki do uprawiania tego sportu – optymalna siła wiatru, szerokie plaże i słońce.

Z kolei warmińsko-mazurskie lasy to idealne tereny dla fanów off-roadu, czyli ekstremalnych wypraw samochodami terenowymi. Przejażdżki po nieutwardzonych traktach szutrowych, piaskowych czy błotnistych dostarczą dużo adrenaliny. Turyści chętnie korzystają z tras w okolicach Giżycka, Jonkowa, Wadąga, często też wybierają trakty ciągnące się od Węgorzewa do słynnych Stańczyków.

Sanus per aquam

Odpoczynek w SPA to kolejna propozycja szybkiego, weekendowego wyjazdu, a ośrodki oferujące zabiegi lecznicze i rytuały wellness znajdują się na terenie całego kraju. Turyści chcący połączyć relaks z dbaniem o zdrowie powinni rozważyć wyjazd do miejscowości typowo uzdrowiskowej, w której można skorzystać np. z dobroczynnych właściwości borowiny, wód mineralnych, a także pooddychać czystym powietrzem. Komfortowo wyposażone obiekty oferują gościom nie tylko szeroki wachlarz zabiegów, ale także odpoczynek w kompleksowo wyposażonych pokojach, posiadających wszelkie udogodnienia. Odpoczynek w SPA to znakomity pomysł na spędzenie weekendu – świetna propozycja dla par, a także seniorów.

Jura Krakowsko-Częstochowska, czyli wędrówki i zwiedzanie

Makroregion położony w południowej części kraju przyciąga turystów malowniczym ukształtowaniem terenu, a także licznymi atrakcjami i zabytkami, np. dawnymi zamkami warownymi na Szlaku Orlich Gniazd. Warto również odwiedzić Ojcowski Park Narodowy z zamkiem w Pieskowej Skale i Ojcowie. Na tym terenie znajdują się słynne skalne ostańce – Maczuga Herkulesa, Igła Deotymy czy Skamieniały Wędrowiec. Warto także odwiedzić Pustynię Błędowską, na której można zobaczyć pochodzące z czasów II wojny światowej bunkry i schrony. Weekend spędzony na eksplorowaniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej to propozycja dla każdego – rodzin z dziećmi, a także par. Kilkudniowy wyjazd nie będzie też dużym obciążeniem dla portfela – w okolicy można znaleźć niedrogie noclegi.

Możliwości wyjazdu na szybkie wakacje jest wiele – wystarczą dobre chęci oraz odrobina wyobraźni.