Dzień Singla 2020. Czy bycie singlem się opłaca?

Dzień Singla 2020 staje się w Polsce coraz popularniejszy. Jest to święto, które przywędrowało do nas z Włoch i poświęcone jest osobom, które jeszcze nie znalazły swojej połówki lub w ogóle nie mają zamiaru jej szukać. Dzień Singla to odpowiedź na hucznie świętowane i przepełnione miłością Walentynki.

Dzień Singla w 2020 roku. Kiedy wypada?

Dzień Singla jest dniem, który ma na celu uświadomienie społeczeństwa, że życie w związku nie jest jedynym sposobem na osiągniecie sukcesu oraz szczęścia. Kiedy jest obchodzony? Dzień Singla świętowany jest 15 lutego, czyli dokładnie jeden dzień po Święcie Zakochanych. W Polsce dzień ten po raz pierwszy został obchodzony w 2005 roku. Czy to oznacza, że czas ten wypada spędzić samotnie? Oczywiście, że nie! Według luźnych szacunków w Polsce żyje ponad 5 milionów singli. Oznacza, to, że mogą oni cieszyć się wolnością oraz życiem bez zobowiązań we własnym towarzystwie. Bycie singlem nie musi więc kojarzyć się z samotnością. Dlaczego więc niektórzy decydują się pozostać singlami?

Jakie są zalety bycia singlem?

Zarówno przebywanie w związku, jak i pozostawanie singlem ma swoje wady i zalety. Dlaczego więc wiele osób postanawia nie wiązać się z drugą osobą? Zauważa się, że osoby, które są singlami mają bogatsze życie towarzyskie. Małżeństwa natomiast mniej chętnie spotykają się z innymi, gdyż wolą przebywać w swoim towarzystwie. Co więcej, osoby samotne mają mnóstwo czasu, którego nie spędzają na rozmowach telefonicznych z ukochanym lub randkach. Mogą go przeznaczyć dla siebie oraz rozwój swoich zainteresowań. Single chętniej inwestują też w swoją karierę. Wiele osób ceni niezależność, którą daje pozostawanie samemu. Singiel nie musi cały czas iść na kompromis – robi to, na co ma ochotę, bez uwzględniania opinii innych. Co więcej, nie musi obawiać się bolesnego rozstania, drogiego rozwodu lub toksycznego związku.

Bycie singlem z ekonomicznego punktu widzenia

Czy bycie singlem opłaca się pod względem ekonomicznym? Osoby samotne zazwyczaj mają pełną kontrolę nad tym, co znajduje się w ich lodówce. Natomiast, gdy zamówią pizzę lub wybiorą się do restauracji płacą mniej, niż gdyby zrobili to we dwójkę. Co więcej, single nie wydają dużych ilości pieniędzy na święta oraz rocznice – a nawet najprostszy bukiet kwiatów, czy bilety do kina potrafią pociągnąć za sobą niemałe wydatki. Badania pokazują też, że więcej niż połowa singlów zadowolona jest ze swoich zarobków. Jeżeli chodzi o osoby, które nie mają drugiej połówki lub rodziny to częściej osiągają oni sukces w życiu zawodowych, ponieważ nie muszą dzielić swojego czasu pomiędzy drugie osoby. Mogą więc w pełni poświęcić się karierze, co przekłada się na wyższe zarobki i bardziej komfortowy styl życia.

Bycie singlem, a wzięcie kredytu. Gdy singiel chce zamieszkać na swoim….

Dawniej uważano, że wzięcie kredytu hipotecznego przez singla jest niemal niemożliwe. Z pomocą, jednak przychodzi nowy program rządowy Mieszkanie dla Młodych. Umożliwia on uzyskanie pomocnych dopłat do kredytu, niezależnie od stanu cywilnego. Młody singiel może więc bez problemu dostać kredyt, który pomoże mu kupić lub zbudować swój wymarzony dom. Zazwyczaj wymagana jest jedynie umowa o pracę oraz odpowiednia wysokość zarobków. Warto pamiętać, że zdolność kredytowa zależy nie tylko od dochodów, ale i od kosztów życia. W tym wypadku osoby żyjące bez drugiej połówki wydają na życie dużo mniej, co zwiększa ich szansę na uzyskanie pożądanego kredytu. Zaletą singlów, jeśli chodzi o zakup mieszkania jest również elastyczność. Zarobki singli w naszym kraju systematycznie wzrastają, dużo łatwiej jest im też znaleźć lepszą formę zatrudnienia oraz uzyskać awans. Kredyt dla singli jest więc rozwiązaniem jak najbardziej osiągalnym i często spotykanym.

Bycie singlem a ubezpieczenie samochodu

Nierzadko zdarza się, że singiel zobowiązany jest wydawać więcej na ubezpieczenie samochodu. Często jednak wiąże się to z wiekiem, a nie ze stanem cywilnym. Wśród kawalerów znajduje się najwięcej młodych kierowców, dlatego otrzymują oni jedne z najdroższych ofert OC, zawyżając średnią cenę dla całej grupy singlów. Nierzadko słyszy się jednak o przykładach osób samotnych, które ukończyły już 35 lat oraz mogą pochwalić się historią bezszkodowej jazdy. Nie są oni postrzegani jako niedoświadczeni kierowcy, którzy mogą stwarzać potencjalnego ryzyko na drodze, więc ich opłaty za ubezpieczenie są znacznie niższe. Wiele firm ubezpieczeniowych bierze pod uwagę również zawód wykonywany przez kierowców. Niektóre profesje – na przykład kierowca zawodowy może płacić bardzo małe stawki za swoje ubezpieczenie. Jak widać wysokość ubezpieczenia za samochód nie jest uzależniona od tego, czy znajdujemy się w związku. Każda osoba, również singiel może zaoszczędzić na OC również wtedy, gdy kupi auto z małą pojemnością silnika oraz zdecyduje się na nowsze auto albo wręcz przeciwnie – klasyka.

Dzień singla to nowe święto, które zyskuje coraz większa popularność nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Osoby, które nie tkwią w żadnym związku chcą tego dnia manifestować swoją wolność oraz niezależność. Czy więc nie warto 15 lutego złożyć życzenia naszym znajomym- singlom, albo samemu celebrować swoją wolność?

Szybka pożyczka dla singla. To możliwe!

Mimo, że dobrze zarabiający single nie powinni mieć żadnego problemu z uzyskaniem kredytu, proces akceptacji wniosku przez bank może trwać bardzo długo. O wiele szybszym i pewniejszym rozwiązaniem jest  bezpieczna pożyczka online w Monedo Now. Rozpatrując wnioski o szybką pożyczkę, zespół naszych Ekspertów kieruje się alternatywnymi sposobami weryfikacji Klientów, od tych wykorzystywanych przez banki, dzięki czemu pożyczkę otrzymasz od nas ekspresowo!