Przepis na doskonały długi weekend w sierpniu 2019. Radzimy, jak zorganizować wyjazd w sierpniowy długi weekend.

Wakacje to czas wyjazdów i urlopów, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dodatkową okazją na odpoczynek i czas spędzony z rodziną jest długi weekend w sierpniu 2019, który nadejdzie już niedługo. Dlatego warto już dzisiaj zorganizować wspaniały wyjazd w sierpniowy długi weekend. Skorzystaj z pogody, jaką w tym roku zapewnia Ci lato i wybierz się na dłuższą wycieczkę.

Dni wolne od pracy w sierpniu. Kiedy wziąć urlop w sierpniu?

Jak co roku, 15 sierpnia obchodzisz Święto Wojska Polskiego. W roku 2019 dzień ten wypada w czwartek, co stwarza idealną okazję do zorganizowania sobie długiego weekendu w sierpniu. Wystarczy wziąć urlop w piątek – 16 sierpnia. Jest to święto państwowe, dlatego każdy czwartek w sierpniu będzie miał wolny. Dodatkowo słoneczne lato zachęca do dłuższego wypoczynku z dziećmi, które właśnie zakończyły ciężki rok szkolny. Nie zaniedbuj okazji do skorzystania z kilku wolnych dni, nawet jeśli w danym momencie nie masz funduszy. Pożyczka na długi weekend w sierpniu 2019 to możliwość skorzystania z atrakcyjnych ofert i promocji.

Pomysły na spędzenie długiego weekendu w sierpniu

Letni długi weekend w sierpniu stwarza okazję do spotkań z rodziną. Jednak takich dni nie warto marnować na tradycyjnego grilla na działce. Możemy wraz z naszymi przyjaciółmi wybrać się na dłuższą wędrówkę w polskie góry. Jest to okazja do obcowania z naturą oraz odetchnięcia od miastowego smogu. Przyroda pozytywnie nas nastraja, dodaje energii i koi nerwy. Wędrówka po górach może być przyjemna zarówno dla zaawansowanych podróżników jak i początkujących spacerowiczów. Nie zapomnij jednak, że nawet na najprostszym niebieskim szlaku musisz być wyposażony w niezbędny sprzęt, jakim są chociażby dobre i wygodne buty. Nie bój się podejmować wyzwań, aktywnie spędzony czas to samo zdrowie. Nie musisz się także martwić o zaplecze finansowe, gdyż pożyczka na wycieczkę w sierpniu 2019 to świetne rozwiązanie. Długi letni weekend nie zdarza się przecież codziennie. Dobrze wyposażony portfel przyda się także aby uczestniczyć w spływie kajakowym. Trasy kajakowe w Polsce cieszą się dużą popularnością, dlatego najlepiej już dzisiaj zarezerwować sobie miejsce na 4- dniowy spływ kajakowy. Sam możesz wybrać ciekawą trasę i odbyć podróż marzeń.

4 – dniowy spływ kajakowy w Polsce. Organizacja spływu kajakowego od A do Z.

Organizacja spływu kajakowego od A do Z nie jest najłatwiejszym zadaniem, jednak po zapoznaniu się z kilkoma wskazówkami stanie się dużo prostsza i prawdopodobnie zaczniesz wybierać się na kajaki dużo częściej. Długi sierpniowy weekend to okazja na spędzenie czterech dni w towarzystwie przyrody i szumiącej wody oraz oprócz wyciszenia zmysłów, nauczenia się kilku praktycznych umiejętności. Do takiego wyjazdu trzeba się przygotować. Na początek musisz zapoznać się z trasą, którą chciałbyś przepłynąć. W tym celu można wynająć profesjonalnego przewodnika, który nauczy Cię także techniki pływania kajakiem. Nie jest to jednak wszystko. Musisz zadbać o odpowiedni sprzęt. Wynajęty czy kupiony kajak, wiosła, kamizelki ratunkowe to pierwsze co przychodzi Ci do głowy. Jeżeli spodoba Ci się spływ kajakiem, to warto kupić swój własny sprzęt, co bardziej się opłaca. Jeżeli już zdecydujesz się na kupno lub wynajęcie sprzętu i wybierzesz interesującą trasę trzeba zadbać o szczegóły. Po pierwsze transport, co jest bardzo ważne. Będziesz potrzebować dużego samochodu, aby pomieścić wszystkie rzeczy oraz zorganizować przewóz uczestników. Samochód można także wynająć na cztery dni. Oprócz tego warto już wcześniej zarezerwować sobie noclegi na trasie. Od organizatorów spływów kajakowych możesz uzyskać adresy hoteli i schronisk dla turystów. Na spływie kajakowym nie może zabraknąć ekwipunku i wyżywienia. Obiady można zamówić w restauracji pensjonatu, ale na trasie potrzebne są nam produkty wysokoenergetyczne. Spływ kajakowy wymaga od Ciebie sporo wysiłku fizycznego, dlatego zabierz ze sobą plecak pełen przekąsek. Koszty spływu kajakowego zależą od długości czasu, jaki przeznaczysz na wycieczkę.

Pożyczka na wyjazd w sierpniu latem 2019

Z pewnością będziesz potrzebować zastrzyku gotówki na lato, gdyż taki wyjazd wymaga zaplecza finansowego. Opłaty związane z pobytem i przygotowaniami nie muszą być problemem. Pożyczka na wyjazd w sierpniu latem 2019 to dobra okazja do sfinansowania Twoich podróży. Pożyczkę weźmiesz w Monedo Now – i to w niespełna 3 minuty.  Inwestycja w wspomnienia zawsze się zwróci, a na spływie kajakowym nie ma zbędnych rzeczy. Wyjeżdżając na spływ kajakiem zaopatrz się także w mapę i kompas. Może wydać się to niedorzeczna porada w dobie smartfonów i GPS- ów, jednak docenisz te przyrządy, gdy nagle rozładuje Ci się bateria. Wyjeżdżając na tego typu wyprawę możesz także wykupić ubezpieczenie wakacyjne, od wypadków, kradzieży i innych niebezpieczeństw. Nie czując się pewnie w tym temacie zawsze można zapisać się na w pełni zorganizowane spływy kajakowe w Polsce.