Domowa siłownia. Przygotuj formę na lato, nie wychodząc z domu!

Okres wiosenny to czas, kiedy każdy z nas chciałby przygotować swoją formę na letni wypoczynek, bez względu na to, czy planujemy wygrzewanie się na plaży w tropikach, czy aktywne wspinanie się po górach. Do przygotowania odpowiedniej formy niezbędne będą nam wizyty na siłowni, jednak nie każdy ma ochotę lub czas na to, by spędzać dodatkowy czas na dojeździe do centrum fitness. Sam karnet na sołownmie również nie należy do najtańszych wydatków. Przy małym nakładzie finansowym możemy przearanżować jedno z pomieszczeń w domu lub garaż na prywatną, domową siłownię, dzięki której możesz szlifować swoją formę w dowolnym momencie bez żadnych opłat, a koszt wyposażenia siłowni na pewno zwróci się w dłuższym okresie.

Jakie sprzęty powinny znaleźć się w domowej siłowni

Na samym początku powinniśmy zastanowić się nad tym, jaką kwotę pieniędzy jesteśmy zdecydowani wydać na wyposażenie naszego pokoju ćwiczeń, a także jak dużo miejsca możemy poświęcić na jego zaaranżowanie. o czym należy pomyśleć na samym początku, to zakup atlasu do ćwiczeń bądź ławki ze sztangą. Jest to podstawowy przyrząd, bez którego nie może obyć się żadna domowa siłownia.

Atlas, czy ławka ze sztangą?

Atlas jest urządzeniem izolowanym, co oznacza, iż ruch który wykonujemy jest jednostajny, powtarzalny według ustalonego schematu. Ćwiczenia na ograniczającym ruchy atlasie skutecznie pomagają w budowaniu rzeźby ciała. Jeżeli ktoś jednak woli większą swobodę ćwiczeń, zdecydowanie powinien zainwestować w ławkę ze sztangami. Obecnie zakres ćwiczeń na ławce jest zadziwiająco szeroki, a my a pośrednictwem tego jednego urządzenia mamy możliwość ćwiczenia wielu partii mięśniowych. Ławka do ćwiczeń zabierze również mniej miejsca, niż cały atlas.

Dodatkowe akcesoria do siłowni

Oprócz tego, niezbędne będą dodatkowe akcesoria, za pomocą których możemy znacznie wzbogacić nasz plan treningowy bez względu na cel, jaki pragniemy osiągnąć. Ławka do ćwiczeń oraz sztangi to podstawa. Warto również dokupić zestaw małych hantli, które pozwolą nam na pracę nad mięśniami takimi jak biceps, triceps, a również plecy i barki. Oprócz typowych przyrządów, zainwestujmy również w skakankę, ekspandery, ściskacze oraz taśmy TRX. Przyda się również kettlebell oraz mata, na której wygodnie nam będzie uprawiać brzuszki.  Dla wielu, powyższy zestaw wystarczy na długie lata.

Ile kosztuje wyposażenie siłowni?

Jak wcześniej wspomniano, koszt wyposażenia siłowni jest w pełni uzależniony od naszych potrzeb oraz tego, jak duże środki finansowe możemy poświęcić na wyposażenie pomieszczenia. Pełne wyposażenie złożone z ławki do ćwiczeń, sztangi, hantelek oraz dodatkowych akcesoriów nie powinno przekroczyć 1000 złotych, co jest dobrym znakiem dla osób, które nie chcą inwestować we własną siłownię większych środków finansowych.

Jak ćwiczyć w domu bez trenera?

Ćwiczenie w domowej siłowni ma ten jeden podstawowy plus, że ćwiczymy sami, nie będąc obiektem spojrzeń innych osób odwiedzających siłownie. Jest to dla niektórych barierą nie do przeskoczenia. Jednak warto również zwrócić uwagę na pewne kwestie, które mogą Cię zniechęcić do wysiłku w swojej domowej siłowni. Tą kwestią jest zdecydowanie brak odpowiedniej motywacji. Chodząc na siłownie mamy świadomość, iż na miejscu spotkamy trenera, który pomoże nam w wykonaniu szeregu sprawdzonych ćwiczeń. Ćwicząc samemu, musimy polegać na innych bodźcach oraz motywatorach, a dodatkowo postarać się wykonywać ćwiczenia poprawnie. Na początku, na pewno istotne będzie, abyś ułożył sobie odpowiedni plan treningowy. Obecnie, do dyspozycji w Internecie jest wiele firm, które są w stanie ułożyć odpowiedni plan treningowy spełniający oczekiwania. Do planu treningowego często dołączony jest „samouczek”, który w obrazowy sposób pokazuje, jak powinno się wykonywać każde ćwiczenie. Dzięki temu, mamy pewność, iż ćwiczenia będą wykonywane poprawnie,  a co ważniejsze, również bezpiecznie.

Jak się przygotować do trenowania?

By odpowiednio przygotować się do trenowania w Twojej domowej siłowni, powinieneś mieć już ułożony odpowiedni plan treningowy. Dobry plan treningowy sprawi, iż w krótkim czasie zobaczysz pierwsze efekty swojej ciężkiej pracy, co bardzo pozytywnie wpłynie na motywację do kontynuowania swoich treningów. Trening powinien zawsze odbywać się przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, dlatego zawsze poinformuj domowników, że udajesz się poćwiczyć. Większość wypadków na siłowni jest spowodowanych zbytnią pewnością siebie i lekkomyślnością, dlatego zawsze ćwicząc, rób to ostrożnie i bez zbędnej brawury. Do treningu na siłowni przyda Ci się również odpowiedni sportowy strój, który umożliwi Ci swobodne ruchy, a także wchłonie wilgoć, którą będziesz generować podczas wysiłku fizycznego. Tak przygotowana siłownia może stać się obiektem Twoich częstych odwiedzin, w celu poprawienia formy, zbudowania odpowiedniej sylwetki oraz trzymania świetnej kondycji przez cały rok.

Pożyczka na wyposażenie siłowni

Własna siłownia to marzenie wielu fanów kulturystyki i zdrowego stylu życia. Jeśli posiadasz miejsce na jej zorganizowanie, to już jesteś w gronie bardzo ograniczonej liczby szczęśliwców. Wyposażenie siłowni to spory wydatek, dlatego rekomendujemy rozbicie go na bezpieczne raty w Monedo Now. Zaaplikuj o ekstra gotówkę na naszej stronie.