Dobry samochód rodzinny. Porównanie cen i modeli

Wyjazd na wakacje z rodziną? Wizyta u przyjaciół czy weekendowa wycieczka za miasto? W każdej z tych sytuacji niezbędny Ci będzie samochód rodzinny. Czym powinien się charakteryzować i na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiego auta? Sprawdź, jaki będzie idealny dla Ciebie samochód rodzinny.

Samochód rodzinny – przestrzeń, komfort, bezpieczeństwo

Dobry samochód rodzinny, musi być przede wszystkim uniwersalny. Powinien zapewniać odpowiednie warunki do podróży na długich i krótkich dystansach. Dotyczy to zarówno możliwości przewozowych, bezpieczeństwa, jak i komfortu jazdy. Auto musi się również dobrze prowadzić, gdy jest mocno obciążone. Jakie są trzy główne elementy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze samochodu rodzinnego?

Bezpieczeństwo jazdy – nie tylko ABS i wspomaganie kierownicy

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy, w przypadku posiadania rodziny nie wolno Ci oszczędzać. Dlatego powinno być ono pierwszą kwestią, którą zweryfikujesz przy wyborze samochodu rodzinnego. Wspomaganie kierownicy i ABS są absolutnym minimum. Upewnij się również, że auto posiada kontrolę trakcji, odpowiednią ilość poduszek powietrznych oraz wszelkiego rodzaju kontrolki bezpieczeństwa. Dzięki temu zapewnisz sobie i swoim bliskim bezpieczną podróż.

Rozmiar bagażnika samochodowego

Odpowiednia ilość miejsca w bagażniku to element decydujący, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju wyjazdy rodzinne. Pomieszczenie bagażu dla czterech lub większej ilości osób plus różne rzeczy dodatkowe, stanowi często nie lada wyzwanie. Przy wyborze samochodu rodzinnego musisz mieć to na uwadze. Ogólna zasada w tej kwestii brzmi – im większy tym lepszy. Możesz jednak od razu zrezygnować ze wszystkich bagażników o pojemności mniejszej, niż 400 litrów (bez składania siedzeń).

Komfort jazdy

Wybierając samochód rodzinny, musisz liczyć się z tym, że komfort ma decydującą rolę. W przeciwnym wypadku – podczas długiej trasy, będziesz zmuszony co chwilę się zatrzymywać i słuchać narzekać swoich latorośli odnośnie niewygodnej jazdy i drętwiejących kończyn. Dla Ciebie komfort jazdy z pewnością również ma znaczenie – dlatego powinieneś zwracać szczególną uwagę na wykończenia siedzeń, odpowiednią ilość miejsca w aucie, aby móc wyprostować nogi, a także sprawne ogrzewanie i klimatyzację.

Porównanie samochodów rodzinnych – cena i jakość

Na rynku dostępnych jest wiele modeli aut, reklamowanych jako samochody rodzinne. Jednak które z nich tak naprawdę nadają się do takiego użytku? W których przypadkach cena jest adekwatna do faktycznej jakości pojazdu? Zapoznaj się z krótkim zestawieniem nowoczesnych samochodów rodzinnych i sprawdź, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy.

Renault Scenic IV

Pod względem bezpieczeństwa samochód rodzinny Renault Scenic IV spełnia wszelkie, światowe standardy. W teście Euro NCAP otrzymał pięć na pięć gwiazdek, co stanowi dowód jego świetnego przystosowania do jazdy z rodziną. Ta wersja modelu Scenic, pomimo znacznych zmian stylistycznych, nadal pozostaje kompaktowym minivanem – dzięki temu, samochód zapewnia dużą ilość miejsca. Zarówno dla pasażerów, kierowcy, jak i pojemności bagażnika, która wynosi aż 572 litry, czyli o 29 więcej, niż poprzednia generacja modelu. Dzięki takiej przestronności i współczesnemu designowi, również komfort jazdy stoi na najwyższym poziomie. Biorąc pod uwagę poprzednie generacje Renault Scenic, dla nikogo nie powinno być to zaskoczeniem. Jeśli zaś chodzi o koszty, ta zazwyczaj plasują się w przedziale 60-80 tys. – co biorąc pod uwagę ogólną jakość pojazdu, wcale nie jest wygórowaną ceną.

Citroen C4 Picasso II

Podobnie do poprzednika, Citroenowi C4 Picasso II nie można nic zarzucić pod względem bezpieczeństwa. Jego ocena w teście Euro NCAP także wynosi pięć na pięć gwiazdek. Niewielką różnicę natomiast zauważymy pod względem przestrzeni – choć ten samochód rodzinny nadal zapewnia stosunkowo dużą ilość miejsca, to jest go jednak mniej, niż w przypadku Scenica. Pojemność bagażnika wynosi 537 litrów – ilość miejsca dla pasażerów i kierowcy zmniejsza się w podobnym stopniu. Jeśli zaś chodzi o komfort jazdy, tutaj Citroen C4 Picasso II wpisuje się doskonale we współczesne standardy. Nowoczesne materiały i kompaktowe wnętrze gwarantują przyjemność z jazdy. Samochód ten jest nieco tańszy od swojego poprzednika, ponieważ jego cena zmieści się w przedziale 40-60 tys.

Nissan Qashqai

Jeśli chodzi o współczesne samochody, bezpieczeństwo zawsze stoi na najwyższym poziomie. Dlatego Nissan Qashqai jest kolejnym autem rodzinnym, które wpisuje się w europejskie standardy i podobnie jak dwaj poprzednicy, w teście Euro NCAP otrzymuje pięć na pięć gwiazdek. Samochód jednak może pochwalić się dużo mniejszą ilością miejsca – zarówno jeśli chodzi o miejsca siedzące, jak i bagażnik, którego pojemność wynosi zaledwie 410 litrów. W kwestii komfortu natomiast, Nissan Qashqai oferuje nieco większy standard od swoich poprzedników. Układ kierowniczy i wyciszenie kabiny współgrają ze sobą doskonale. Cena najnowszej generacji pojazdu waha się w przedziale 70-90 tys.

Volvo XC60

Nie powinno Cię zaskoczyć, że samochód rodzinny Volvo XC60 w teście Euro NCAP otrzymuje pięć na pięć gwiazdek, udowadniając tym samym spełnienie wszelkich europejskich standardów bezpieczeństwa. Ten konkretny model można jednak uznać za szczególny pod tym względem, ponieważ marka Volvo przykłada dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa. Przestronność auta jest zadowalająca – bagażnik o pojemności 505 litrów i kompaktowe rozplanowanie kabiny zapewniają komfortowe warunki jazdy. Samochód prowadzi się bardzo dobrze, podczas jazdy nie odczujesz bujania lub innych, podobnych mankamentów. Cena najnowszej generacji Volvo XC60 waha się w dość szerokim przedziale 50-90 tys.

Szybka pożyczka na samochód rodzinny

Wydatek na zakup samochodu rodzinnego nie należy traktować w kategorii zachcianki. Trzeba go raczej potraktować jako  inwestycję w komfort i bezpieczeństwo rodziny. Jeśli posiadasz więcej niż dwójkę dzieci, taki samochód wydaje się być niezbędny. Pożyczkę na samochód weźmiesz bez problemu w Monedo Now. Biorąc tą pożyczkę nie musisz się o nic martwić – prosto i wygodnie ją spłacisz. Wszystko dlatego, ponieważ to Ty, aplikując o ekstra pieniądze, decydujesz o dokładnej kwocie pożyczki i wysokości miesięcznej raty. W ten sposób, dostosowujesz warunki pożyczki do Twoich potrzeb.