Aktywność fizyczna na wiosnę. Ceny karnetów na basen, siłownie, kursy tańca, zajęcia fitness

Już prawie połowa marca, a to znaczy, ze wiosna już za pasem.  To także ostatnia chwila na zbudowanie formy na lato, a do tego potrzebna jest nie tylko dobra dieta, ale przede wszystkim dodatkowa aktywność fizyczna. Sprawdź ceny karnetów na basen, siłownie, kursy tańca, zajęcia fitness, a także dowiedz się która aktywność fizyczna najszybciej przyniesie Ci upragnione efekty.

Jak się przygotować do aktywności fizycznej na wiosnę?

Zanim rozpoczniesz uprawianie jakiegokolwiek sportu, najpierw musisz zadbać o właściwy strój i ekwipunek. Nawet wybierając się tylko na basen, warto przemyśleć jaki czepek i jaki strój kąpielowy wybierzesz. Istnieje kilka rodzaj czepków. Najpopularniejsze z nich to te silikonowe – bardzo wytrzymałe i łatwo się je wkłada i zdejmuje. Czepek silikonowy jest zdecydowanie lepszym wyborem od czepka z gumy, który nie przepuszcza wody i jest mniej rozciągliwy. Słabszą alternatywą dla czepka silikonowego jest czepek lateksowy – jest cieńszy, więc szybciej się niszczy, a przy tym jest mniej rozciągliwy. Najbardziej wytrzymałym rodzajem czepka jest czepek neoprenowy. Jeśli zamierzasz rozpocząć kurs tańca, zdecydowanie buty będą podczas zajęć Twoim największym sprzymierzeńcem. Profesjonalne, wygodne buty do salsy kosztują ok. 300 zł, do tańca nowoczesnego dostaniesz w sklepach internetowych w tej samej cenie.  Czym charakteryzują się dobre buty do tańca? Jeśli szukasz swoich pierwszych butów do tańca, zdecyduj się na takie, w których tańczy się sambę, cza-czę, rumbę, pasodoble, jive oraz salsę. W takich butach można także ćwiczyć tańce standardowe. Buty do tańca dla kobiet mają odkryte czubki palców i zakryte pięty.  W tańcu ważne są jednak nie tylko buty, ale także strój. Zakup body treningowe to koszt około 80 zł.  Takie body możesz wykorzystać także podczas treningów na siłowni lub podczas fitness.

Czy basen pomaga schudnąć?

Tak. Pływanie pomaga schudnąć pod warunkiem, że Twoje treningi są intensywne. Nie spodziewaj się jednak niesamowitych rezultatów już na samym początku. Aby pływanie na basenie przyniosło Ci zadowalające efekty potrzeba kilku tygodni intensywnej aktywności. Co więcej, tempo chudnięcia zależy od  stylu, którym pływasz. Żabka, kraul, motylek, delfin – każde z tych styli oddziałuje na inne partie mięśni i spala inną ilość kcal. Żabka kształtuje i wzmacnia głównie mięśnie rąk i nóg.  Pływając żabką godzinę jesteś wstanie spalić nawet 500kcal. Pływając kraulem spalisz jednak o wiele więcej, bo ok. 800 kcal. Pływanie kraulem angażuje do intensywnego wysiłku w 75% mięśni, w tym mięśnie barków, ramion, nóg i tułowia. Odchudzanie będzie tym szybsze, im bardziej opanujesz technikę poszczególnych stylów pływania.  Właśnie dlatego, warto na początku naszych treningów pływać z instruktorem.

Ceny karnetów na basen

W większości pływalni obowiązują karnety z limitem minut. Karnet z limitem 600 min. na basen kosztuje ok. 150 zł. W przeliczeniu, jedna godzina pływania kosztuje 15 zł.  Jeśli zdecydujesz się od razu na większy karnet – z limitem 1200 min. – zapłacisz tylko ok. 50 zł, a za jedną godzinę na basenie zapłacisz 10 zł.

Które mięśnie rozwija taniec?

Taniec to nie tylko świetny  sposób na spędzanie wolnego czasu, ale także idealna droga do utrzymania dobrej kondycji fizycznej, a także zdrowia – niezależnie od wieku.  Przede wszystkim, tańczenie poprawia prace serca. Dzięki temu jest wskazany dla osób z grupy zagrożonych chorobami układami krążenia. Taniec to świetna forma rehabilitacji  po zawale. Jednocześnie poprawia oddychanie. Serce to oczywiście niejedyny mięsień, na którego wpływ ma taniec. Gdy poruszasz się w rytm muzyki, w Twoim ciele angażowanych jest wiele mięśni – głównie mięśni nóg orz mięśni brzucha i pleców.  Jeśli cierpisz na bóle kręgosłupa, wiedz, że to właśnie tańcząc i trzymają przy tym wyprostowaną sylwetkę, najszybciej wzmocnisz mięśnie grzbietu.  Liczba kalorii, które można spalić podczas tańca różni się w zależności od intensywności tańczenia.  Tańcząc walca nie spalisz ich raczej za dużo, natomiast tańcząc przez godzinę jive masz szansę pozbyć się ok. 400 kcal.

Ceny karnetów kursów tańca

W każdym dużym mieście, takim jak Kraków, Wrocław, czy Warszawa działa kilka szkół tanecznych. Ceny karnetów na kursy tańca różnią się od siebie w zależności od doświadczenia i kwalifikacji posiadanych przez trenera, a także od stylu tańca, którego chcesz się nauczyć. Za 8 godzin nauki salsy, break dance, hip-hop lub flamenco zapłacisz ok. 240 zł, natomiast nauka tańca towarzyskiego w abonamencie 4x60min.  kosztuje ok.  150 zł.

Jakie zajęcia fitness są najlepsze aby schudnąć?

Ofertę zajęć fitness znajdziesz na każdej siłowni. Wiele propozycji zajęć się pokrywa, co nie zmienia faktu, że łatwo się pogubić w ich różnorodności. Choć każda aktywność fizyczna jest dobra, istnieją programy ćwiczeń, które koncentrują się na spalaniu redukcji tkanki tłuszczowej.

ABT(Abdominal Buttocks and Thigs)

Skrót ABT w bezpośrednim tłumaczeniu na język polski oznacza tyle co: brzuch, pośladki, uda. Program ten został nazwany tak nieprzypadkowo, gdyż złożony jest właśnie z takich ćwiczeń, które wzmacniają wspomniane partie ciała, na których z resztą bardzo często pojawia się cellulit. Podczas trenowania zgodnie z tym programem należy wykonywać poszczególne ćwiczenia w szybkim tempie, a także przeplatając je między sobą tak, aby każde ćwiczenie dotyczyło innej części ciała. ABT przede wszystkim pomaga spalić zbędną tkankę tłuszczową z okolic takich jak brzuch i nogi. Oprócz tego ABT wpływa na ogólną kondycję ciała.

TBC (Total Body Conditioning)

TBC wykorzystuje ćwiczenia wykonywane w programie ABT, a oprócz tego ćwiczy górne partie ciała. Treningi są znacznie bardziej wymagające od uczestników i wykonywane są w szybszym tempie. Program TBC skupia się przede wszystkim na ćwiczeniach wzmacniających i aerobowych. W przeciwieństwie do ABT, w TBC wykorzystywane są dodatkowe sprzęty takie jak hantle. Zajęcia fitness TBC pomagają przede wszystkim zrzucić zbędne kilogramy, a jednocześnie świetnie modelują sylwetkę.

Ceny karnetów na zajęcia fitness

Klienci wielu siłowni mogą korzystać  z zajęć fitness w ramach karnetu na siłownie. Czasem zdarza się jednak, że za uczestnictwo w zajęciach fitness trzeba dodatkowo zapłacić. Karnet na 8 wejść na zajęcia fitness kosztuje ok. 100 zł. Karnet czasowy ważny 2 tygodnie kosztuje podobnie.

Jakie ćwiczenia na siłowni na mięśnie brzucha?

Siłownie w dużych miastach o każdej porze roku przeżywają prawdziwe oblężenie, może z wyjątkiem okresu wakacyjnego. Sezon wiosenny natomiast to czas intensywnych przygotowań formy na lato. Marzeniem wielu amatorów siłowni jest „zrobienie sobie”  tzw. „sześciopaka” uważanego za symbol pozostawania w najwyższej formie fizycznej. Jakie ćwiczenia są najlepsze na mięśnie brzucha, które możesz wykonywać na siłowni?

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Ławka do brzuszków

Rodzajów ławek do ćwiczeń brzucha jest kilka. Są m.in. ławki proste i regulowane, w których możemy regulować kąt nachylenia. Czym on jest większy tym większy poziom trudności i bardziej intensywne ćwiczenie.

Stacjonarna poręcz

Urządzenie posiada poręcze umiejscowione na wysokości ramion. Aby wykonać na poręczach ćwiczenie brzucha należy oprzeć na nich swoje przedramiona i unosić nogi.

Rzymskie krzesło

Choć przypomina trochę ławkę do robienia brzuszków to ją nie jest. Na rzymskim krześle należy położyć się brzuchem do dołu w ten sposób, aby tułów znajdował się poza oparciem – w powietrzu. Ćwiczenie polega na skłonach.

Ćwiczenia na schudnięcie
  1. Spacer, marsz, chód, bieg na bieżni.
  2. Rowerek stacjonarny
  3. ‘Wchodzenie po schodach” na stepperze
  4. Wiosłowanie na ergometrze wioślarskim
  5. „Nordic walking” na orbitreku

Ceny karnetów na siłownie

Ceny karnetów na siłownie w dużych miastach nie są tanie. Nielimitowany wstęp na miesiąc na siłownie w zależności od wykupionego karnetu kosztuje od 70 zł do 150 zł, ale tylko pod warunkiem jeżeli wykupisz abonament roczny.

Pożyczka w Monedo Now

Przygotowując formę na wiosnę, trzeba pamiętać, że wszelkie dodatkowe aktywności fizyczne, takie jak basen, siłownia, kursy tańca, zajęcia fitness pomagają Ci szybciej zrealizować swój cel, natomiast jednocześnie wymagają od Ciebie posiadania określonego budżetu. Kupienie sprzętu, karnetów, odżywek – to wszystko może sprawić, że będziesz potrzebować dodatkowej gotówki. Otrzymasz ją w Monedo Now, zaraz po wypełnieniu formularza znajdującego się na https://www.monedo.pl/now