5 destynacji wakacyjnych, w których aktywnie odpoczniesz!

Aktywny wypoczynek niesie ze sobą wiele zalet – pozwala nie tylko wiele zobaczyć i spędzić czas
aktywnie tak, jak Twoje ciało lubi najbardziej, ale umożliwia również samorozwój i sprawdzanie
siebie w nowych sytuacjach. Dodatkowo, aktywne podróżowanie sprawia, że poznajesz
prawdziwą kulturę i sposób życia ludzi, żyjących w danym regionie – podczas hotelowych
wakacji all inclusive ciężko mówić o tym, że faktycznie doświadcza się klimatu danego miejsca.
Wybierając jedną z poniższych propozycji na spędzenie aktywnych wakacji z pewnością
odkryjesz te miejsca i samego siebie na nowo!

Aktywny wypoczynek w górach.

Góry pozwolą Ci  zmierzyć się ze swoim charakterem i wzmocnić  pewność siebie. W nich wszyscy są równi i zmagają się z tymi samymi problemami – chęcią powrotu, poddania się, zmęczeniem. Każdy również podziwia piękno natury z górskich szczytów, bijąc pokłony dla dzikiej przyrody. W górach człowiek przestaje być najważniejszą istotą, która zawładnęła światem, a staje się jedynie niewielkim elementem pośród monstrualnych wzgórz. Właśnie takich emocji możesz doświadczyć, wybierając się do jednego z poniższych miejsc.

1. Słowenia – Jezioro Bled.

To polodowcowe jezioro wzbudza zachwyt wśród turystów ze względu na nieskazitelny błękity wody i otoczenie górskich krajobrazów. Najpopularniejszym miejscem nad jeziorem, które jednocześnie jest celem pieszych wędrówek jest punkt widokowy Oistricka, znajdująca się ponad 600 metrów nad poziomem morza. To tam znajduje się słynna ławeczka, na której możesz usiąść i podziwiać widok, rozciągający się na całe jezioro i otaczające go pasma Alp. Zmierzając wyżej napotkasz Małą Osojnicę i odpowiednio wyżej Wielką Osojnice – im wyżej, tym piękniejsze widoki na Ciebie czekają. Będąc w okolicach jeziora konieczne warto odwiedzić niewielki Kościół, znajdujący się niemal na środku jego wód. Stanowi on wizytówkę nie tylko jeziora Bled, ale także całej Słowenii, przyciągając corocznie tysiące turystów, chcących poczuć niespotykany klimat tego miejsca.

2. Wyspy Owcze – Dania.

Ten wulkaniczny archipelag zachwyca niespotykanym nigdzie indziej krajobrazem, który skłania do głębokich refleksji nad małością ludzkiego losu podczas wędrówki. Jeśli chcesz się przekonać czy samotna wędrówka i pokonywanie trudności, rzucanych przez naturę jest dla Ciebie, to nie ma na to lepszego miejsca niż Wyspy Owcze. Mieszka tam niespełna 50 tysięcy ludzi, co sprawia, że Wyspy wydają się być opuszczone i jeszcze bardziej tajemnicze. Dodatkowo wyjątkowość tego miejsca manifestuje się tym, że nie sposób znaleźć tam naturalnie występujące zalesienie – jedyne drzewa, jakie tam spotkasz to te, które zasadzili ludzie. Jednak nie mogą one długo przetrwać i szybko kończą swój żywot.

3. Pireneje w Andorze.

Często nazywa się je rajem przyrody – tę nazwę zawdzięczają z pewnością temu, że jedynie 8% tamtejszego terenu jest zamieszkane i zagospodarowane przez ludzi. Pozostałe tereny zajmują góry, lasy i jeziora, w których istnienie człowiek nie ingeruje. Podczas pieszych wędrówek w górach napotkasz tam prawdziwe Pomniki Przyrody – należy do nich z pewnością poetycko nazwany Matterhornem Andory szczyt, którego wysokości, to prawie 2800 metrów nad poziomem morza. Podczas wędrówek w Pirenejach zwracaj uwagę na oznaczenia szlaków, które często są mylne. Koniecznie miej ze sobą mapę i podziwiaj widoki – nie zawiedziesz się.

Aktywny wypoczynek nad morzem lub oceanem.

Morza i oceany, to świetna opcja dla Ciebie, jeśli lubisz cieszyć się bezkresem wód i naturalną granicą między lądem a morzem. Powiew morskiej bryzy podczas wędrówki czy jazdy na rowerze wywierają wrażenie nawet na najbardziej sceptycznych podróżnikach. Możliwość zatrzymania się w każdej chwili po to, aby obejrzeć zachód słońca, posłuchać szumu fal czy zjeść świeżą rybę w porcie rybacki sprawiają, że tego rodzaju wypoczynek nabiera wręcz poetyckiego klimatu, którym warto się cieszyć i chłonąć go całym sobą. Jeśli chcesz go zażyć, to warto zwiedzić poniższe miejsca.

1. Trekking na Maderze.

Madera zaskakuje wszystkich przede wszystkim swoją różnorodnością – możesz na niej spotkać pustynne szlaki, wiodące pośród jezior a z drugiej strony wyspy podziwiać skaliste klify, o które rozbijają się fale. Wędrówka przez pasma górskie, oblewane wodami Oceanu Atlantyckiego sprawia, że Twoje myśli stają się lekkie, a Ty mimo wysiłku czujesz, że odpoczywasz. Szum fal wpływa kojąco na układ nerwowy a widoki zapierają dech w piersiach. Trekking wymaga dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Jeśli zdecydujesz się właśnie tak spędzić swoje aktywne wakacje, to pamiętaj także o zabraniu odpowiedniego prowiantu na podróż – w trakcie wędrówki przez długi czas możesz nikogo nie spotkać, a co za tym idzie na Twojej drodze nie pojawi się żaden przydrożny sklepik.

2. Rowerem przez Sardynię.

Sardynia, to wyspa, znajdująca się na Morzu Śródziemnym – składa się z pasm górskich, wyżyn i górskich masywów. Przyciąga błękitem wody i pięknem krajobrazów. Wybrzeże wyspy jest dość mocno skaliste, z kolei na plaży możesz spotkać drobny, przyjemny piasek. Jest także doskonałą destynacją do rowerowej podróży ze względu na to, że znajduje się na niej duża ilość utwardzonych terenów wokół morza. Pozwala to na swobodne poruszanie się na rowerze po masywach górskich i jednoczesne cieszenie się urokami morza, znajdującego się w niewielkiej odległości. Dzięki temu możesz cieszyć się przyjemną morską bryzą mimo mocnych promieni słońca i dużego wysiłku fizycznego. Dodatkowo, możesz w każdej chwili zatrzymać się na poboczu i podziwiać morskie krajobrazy, wsłuchując się w dźwięk fal, uderzających z lubością o skały.

Pożyczka na wakacje

Nawet jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki, nie oznacza to, że musisz rezygnować z planów na wakacje. Szybką i bezpieczną pożyczkę na wyjazd wakacyjny weźmiesz na stronie Monedo Now. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz aplikacyjny, w którym wybierzesz kwotę pożyczki i wysokość miesięcznej raty.  Skorzystaj z szybkiej pożyczki bez BIK na wakacje.