Domowe sposoby na koszmarny trądzik

Nieestetyczne krosty, zaskórniki, czy ropne wykwity są prawdziwą zmorą nie tylko u nastolatków. Coraz więcej osób dorosłych również ma poważne problemy z trądzikiem. O ile u tej pierwszej grupy przyczyna trądziku jest dość oczywista i wiąże się z gwałtownym wzrostem wydzielania hormonów płciowych, o tyle u dorosłych leczenie trądziku jest trudniejsze, gdyż może mieć różne przyczyny, takie jak stres, predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne czy niektóre leki (np. antydepresyjne).

koszmarny trądzikBez względu na to, jaka jest przyczyna trądziku, nie należy bagatelizować problemu i koniecznie trzeba zacząć z nim walczyć. Sama woda i mydło na pewno nie wystarczą i w zależności od podłoża i stanu pacjenta, konieczna może być wizyta u dermatologa. Nieleczony trądzik pogłębia się, osłabia kondycje cery, a blizny które po nim pozostaną, mogą być bardzo trudne do usunięcia. My podpowiemy, jak można walczyć z trądzikiem w domu wykorzystując warzywa i owoce.

Domowe sposoby na trądzik

Dzisiaj omówimy bezpłatne metody walczenia z trądzikiem, które można wykonać w domowym zaciszu i bez nakładu finansowego (jedyny koszt, to kupno kilku owoców i warzyw). Są to naturalne sposoby, które pomogą całkowicie zlikwidować problem z pryszczami albo widocznie go zredukować. Rezultaty zależą od rodzaju trądziku i jego przyczyn; w najtrudniejszych przypadkach konieczna będzie wizyta u dermatologa).

Czosnek

Czosnek i cytrynaCzosnek, absolutny lider w świecie leczniczych roślin, jest naturalnym antybiotykiem, zwalcza infekcje, hamuje rozwój bakterii i jest niezwykle pomocny również w zwalczaniu trądziku. Należy zgnieć główkę czosnku i nałożyć ją na twarz, omijając okolice oczu. Czosnek zacznie działać po około 10-15 minutach. Po tym czasie zmyj maseczkę i osusz twarz ręczniczkiem.

Cytryna i pomarańcz

Kolejnym skutecznym sposobem walki z pryszczami jest nałożenie na twarz maski z cytryny lub pomarańczy – owoców znanych dzięki swoim właściwościom leczniczym i wartościom odżywczym. Wystarczy zmieszać równe ilości soku ze świeżej cytryny i oleju z orzechów ziemnych, a następnie nałożyć mieszankę na twarz.

Można także zmieszać po równo oleju z orzechów ziemnych i soku ze świeżej cytryny i nałożyć na trądzik, a następnie zmyć po 10-15 minutach.

Trzecim sposobem walki z trądzikiem przy wykorzystaniu cytryny jest zmieszanie jednej miarki wody różanej z taką samą ilością soku z cytryny. Papkę nakładamy na pryszcze i pozostawiamy na skórze przez około 20-30 minut, a następnie zmywamy letnią wodą.

Twarz z trądzikiem możemy także przemywać mieszanką z przegotowanego mleka zmieszanego z sokiem ze świeżej cytryny.

Z kolei, pomarańczową maseczkę otrzymamy ucierając skórkę pomarańczową i mieszając ją z odrobiną wody.

Domowe sposoby na trądzikMieszanki z ww. warzyw i owoców są bardzo skuteczne w leczeniu pryszczów, zaskórników, krost, czyraków i innych skórnych problemów. Działają one bakteriobójczo, łagodzą stany zapalne, zmniejszają zaczerwienienia i podrażnienie skóry, a także nawilżają i wygładzają naskórek. Przyczyny trądziku, zwłaszcza w przypadku dorosłych, mogą być różne i czasami niezbędna jest konsultacja z lekarzem dermatologiem i podjęcie bardziej radykalnego leczenia.

Pamiętaj, że nieleczony trądzik może mieć przewlekły przebieg i pozostawić trwałe ślady w postaci przebarwień skóry oraz blizn. Jeśli konieczne jest podjęcie leczenia, a Ty nie masz już funduszy na ten cel, nie obawiaj się i skorzystaj z dogodnych pożyczek online Monedo Now, które załatwisz od ręki, bez zbędnych formalności, a na zwrot pieniędzy masz aż 36 miesięcy! Monedo Now to światowy lider wśród tanich pożyczek online.