Skuter, czy motor? Radzimy, co warto kupić i czym kierować się przy wyborze skutera lub motoru

Choć skuter i motor na pierwszy rzut oka są bardzo podobnymi do siebie pojazdami, to jednak różnice pomiędzy nimi są ogromne i wypływają oczywiście na to, jak prowadzi się i użytkuje dany pojazd. W artykule odpowiadamy na odwieczne pytanie kupujących –  co wybrać? Skuter, czy motor? Co warto kupić i czym kierować się przy wyborze skutera lub motoru.

Różnice między motorem, a skuterem. Czym różnią się skuter i motor od siebie.

Zastanawiasz się nad różnicami między motorem, a skuterem? Najważniejszą różnicą jest oczywiście ich rozmiar i moc. Skuter jest z reguły wyposażony w bardzo mały, niewielkiej mocy silniczek. Ogranicza go to w kwestii mocy i przyspieszenia, jednak powoduje także, że do jego prowadzenia nie trzeba uprawnień, a jego prowadzenie jest niezwykle proste i nieskomplikowane. Motocykl natomiast jest znacznie większy, mocniejszy i oczywiście szybszy. Jest też oczywiście o wiele droższy.

Czym się charakteryzuje skuter? Cechy skutera.

Cechą charakterystyczną skutera jest to, że jest to maszyna niewielkich rozmiarów, z równie niewielkim silnikiem. Efektem tego jest to, że nie potrzeba do jego prowadzenia specjalnych uprawnień. Dzięki temu skuter jest bardzo często wybierany, chociażby do przemieszczania się pomiędzy pracą a domem w mieście. Bardzo wygodne również jest to, że jest to pojazd niewielkich rozmiar, więc nigdy nie ma problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego dla niego.

Czym się charakteryzuje motor? Cechy motocykla.

Cechą charakterystyczną motoru jest przede wszystkim to, że jest znacznie większy i mocniejszy niż nawet najbardziej okazały skuter. Wymaga on uprawnień do prowadzenia, ale też sporego doświadczenia. Wybierany jest przez osoby, które oprócz miejskiej jazdy będą chciały również pojeździć całkiem sporo rekreacyjnie poza miastem. Jest to pojazd oczywiście znacznie droższy niż skuter. Z tego powodu bardzo powszechna jest pożyczka na motor, która, tak czy inaczej, jest bardzo tania, ponieważ jest to pojazd o wiele tańszy w eksploatacji niż typowy samochód.

Czym się kierować przy zakupie motoru lub skutera?

Zastanawiasz się, czym się kierować przy zakupie motoru lub skutera? Najważniejszą sprawą, która powinna decydować o wyborze jednego z nich jest to, gdzie będzie on użytkowany. Jeśli ma to być pojazd tylko do niewielkich miejskich odległości, warto zdecydować się na skuter. Jeśli jednak pojazd ten ma służyć także do bardziej wymagających podróży, zdecydowanie lepiej zdecydować się na mocniejszy i wygodnie pod tym względem motocykl..

Poruszanie się po mieście. Co będzie lepsze? Skuter, czy motor, gdy poruszasz się tylko po mieście.

Życie w mieście, choć pełne jest różnego rodzaju zalet i udogodnień, to jednak obciążone jest także koniecznością codziennego zmagania się z uporczywymi korkami. Nic zatem dziwnego, że wiele osób stara się przed nimi uciec wybierając pojazdy, którymi łatwo poruszać się w zatłoczonym  mieście. Jakiego typu pojazd jednak wybrać?

Skuter, czy motor? Co najlepiej kupić do jazdy po mieście?

Jeśli zadajesz sobie pytanie, co najlepiej kupić do jazdy po mieście, na pewno zdajesz sobie sprawę, z tego, że miasto jest szczególnym środowiskiem do poruszania się. Pojazd musi sprawdzać się w warunkach, które panują w miastach w godzinach szczytu i do tłoku na drodze. Co dziwne, mimo to jest raczej blisko do każdego punktu, nawet z tego najbardziej oddalonego.

Skuter – najlepszy pojazd do jazdy po mieście.

Z tych właśnie powodów wydaje się, że najlepszym pojazdem do płynnej jazdy po mieście jest skuter. Ten niewielkich rozmiarów pojazd nie wymaga posiadania prawa jazdy, specjalnego ubioru i wielkich umiejętności. Można zatem od razu po jego zakupie włączyć silnik i cieszyć się nieskrępowaną możliwością przemieszczania się po mieście. Jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki na kupno tego pojazdu, weź niewielką pożyczkę na skuter.

Częste wyjazdy w długie trasy. Co lepsze – skuter, czy motor, gdy musisz często podróżować.

Wiele osób potrzebuje pojazdu do wyjazdów w długie trasy. Który pojazd – skuter, czy motor –  lepiej wybrać, aby móc jeździć w takie podróże?

Co wybrać – skuter, czy motor do częstych wyjazdów w długie trasy?

Choć  cena, a także poziom spalania skutera przemawia na jego korzyść, to lepszym wyjściem jest jednak w dalekie podróże zabrać motor. Dlaczego? Po pierwsze, dlatego że będzie on znacznie wygodniejszy. Pozycja nawet na najbardziej sportowym pojeździe jest o wiele wygodniejsza niż na skuterze. Po drugie, nawet pomimo małego spalania skuter daną trasę pokona o wiele wolniej, a co za tym idzie, drożej. Nie można także zapominać, że niewielka prędkość skutera na drodze poza miastem będzie po prostu niebezpieczna. Jeśli potrzebujesz pojazdu, dzięki któremu twoje podróże w długie trasy staną się łatwiejsze i przyjemniejsze ale nie masz wystarczającej ilości środków na jego zakup, weź pożyczkę

Pożyczka na skuter lub motor. Skąd wziąć pieniądze na zakup skutera lub motoru?

Jeśli potrzebujesz pożyczki na skuter lub motor, wystarczy, że wypełnisz wniosek na stronie Monedo Now.  Wypełnienie wniosku zajmie Ci tylko 3 minuty. Szybka pożyczka online w Monedo Now bez BIK jest bardzo elastyczna i łatwo dopasujesz ją do własnych potrzeb. Możesz zarówno wybrać kwotę pożyczki, która jest Ci potrzebna, jak i wielkość rat.