Remont przed zimą!

Lato już za nami, wracamy do pracy po urlopie, dzieci idą do szkoły, a przed nami nowe obowiązki i zadania. Jesienne miesiące to idealny czas na odpowiednie przygotowanie domu do zimy. To dobra pora na zrobienie porządków w ogrodzie, naprawę uszkodzonych tynków i wykonanie niezbędnych prac. Jeśli remont odłożysz na później, może on okazać się kosztowniejszy i trudniejszy do przeprowadzenia w okresie zimowym. Co warto jest odnowić przed zimą? Jak zaplanować remont, aby jak najskuteczniej przeprowadzić prace remontowe? Zapraszamy do lektury.

Remontuj z głową

Remontuj z głowąNa początek, należy zastanowić się, co chcemy wyremontować i czy potrzebny będzie generalny remont od podstaw, czy może wystarczy lekka korekta wystroju wnętrza. Dlatego też przed rozpoczęciem jakiegokolwiek remontu, warto jest ocenić, w jakim jest stanie jest pomieszczenie i jaki remont jest potrzebny. Jeśli sami nie znamy się na sprawach remontowych, najlepiej jest zasięgnąć porady fachowca, który profesjonalnym okiem oceni nasze mieszkanie czy dom i doradzi, jakie przeróbki są konieczne. Jeśli budynek, w którym mieszkamy jest stary, warto jest zastanowić się nad gruntownym remontem, który obejmie całkowitą wymianę kabli i rur, a także wymianę podłóg, sufitów i być może przeróbkę ścian. Taki remont jest co prawda kosztowny, ale warto jest go przeprowadzić raz na 20-30 lat, zwłaszcza w budynkach, które już zaczynają sprawiać duże problemy. Jeśli porządnie nie wyremontujemy takiego domu, a tylko zajmiemy się dekoracją wnętrz, prawdopodobnie w bliskiej przyszłości będą nas czekać liczne przeróbki, częste wzywanie fachowców, dodatkowe koszty, itd. Jeśli dobrze oszacujemy i zaplanujemy prace, będzie na nas czekać mniej niespodzianek związanych z kosztami i przybliżonym terminem zakończenia remontu.

O czym należy pamiętać przed zimą?

O czym należy pamiętać przed zimą?Przed nadejściem chłodniejszych miesięcy nie zapomnijmy o skontrolowaniu pieca i komina. To właśnie teraz jest idealny moment na dokładne sprawdzenie przewodów, ich przeczyszczenie i zadbanie o konserwację. Przed nadchodzącą zimą koniecznie zrób również przegląd dachu i sprawdź, czy nie ma na nim żadnych ubytków. Generalny przegląd należy zacząć od sprawdzenia, czy obróbki kominowe nie są poluzowane i czy nie wykruszył się uszczelniający je silikon. W przypadku, gdy pojawiły się jakiekolwiek drobne usterki, np. pęknięcia lub szczeliny, należy je natychmiast wyeliminować, ponieważ może dostać się do nich woda, powodując rozszczelnienie pokrycia. Następny krok przedzimowych prac to konserwacja i udrożnienie rynien. Należy oczyścić rynny z piachu, połamanych gałęzi, liści i igieł, które mogą się tam gromadzić. Jest to bardzo ważne, gdyż tego typu zanieczyszczenia mogą blokować prawidłowy odpływ wody z dachu. A co się z tym wiąże – może dojść do zawilgocenia ścian, powstania grzybów, pleśni i uszkodzenia murów. Więcej informacji na temat prac konserwowych koniecznych do wykonania przed zimą można znaleźć na portalu poświęconym tematyce budowlanej Dom.pl.

O czym należy pamiętać przed zimą?Jeśli nie chcesz, aby podczas zimy zaskoczyły Cię problemy z remontem, zajmij się nim już teraz! Pamiętaj, że z remontem nie warto jest zwlekać, ani zbytnio oszczędzać na fachowcach i materiałach. Jeśli remont odłożysz na później, albo zostanie on wykonany nieprawidłowo, będzie to wiązało się z koniecznością przeróbek w bliskiej przyszłości, wieloma problemami i kolejnymi dodatkowymi kosztami… Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki, nie wahaj się i skorzystaj z pożyczki Monedo Now. W Monedo Now oferujemy szybkie pożyczki z niskim oprocentowaniem, które rozłożymy na dogodne raty. Nie zwlekaj i zajmij się pracami remontowymi już dziś!

Tagged in: