Prezent na Dzień Nauczyciela 2019. Co kupić z okazji święta nauczycieli?

14 października obchodzony jest Dzień Nauczyciela. To czas, kiedy rodzice i dzieci dziękują pedagogom i wychowawcom za trud codziennej pracy. Co kupić z okazji święta nauczyciela i czy kwiaty to wystarczający prezent? A może warto kupić droższy upominek?

Prezenty na Dzień Nauczyciela 2019. Czy kwiaty to wystarczający prezent?

Oprócz życzeń z okazji tego wyjątkowego dnia większość rodziców decyduje się na zakup kwiatów. Są to na ogół róże lub tulipany, chyba, że uczniowie wiedzą jakie są inne, ulubione kwiaty nauczyciela. Przyjęło się, że dla pań – nauczycielek kwiaty stanowią symbol docenienia ich pracy, a jednocześnie idealny prezent z racji płci. Są jednak rodzicie i wychowankowie, którzy uważają, że same kwiaty to zbyt mało. Kwestia ta jest sporna, ponieważ część nauczycieli wprost mówi, że nie oczekuje prezentów, ewentualnie poza właśnie kwiatami. Ci, którzy tego nie mówią mogą przyjąć entuzjastycznie również inne podarunki. Dlatego, jeśli kwiaty uznajemy za niewystarczający prezent – wówczas warto rozważyć własne możliwości finansowe i odpowiedzieć sobie na pytania:

  • Co jeszcze kupić na prezent dla wychowawcy dziecka?
  • Co kupić na prezent dla dyrektora?

Co kupić na prezent dla wychowawcy dziecka oprócz kwiatów?

Czy ma być to np. słodki upominek, czy coś znacznie kosztowniejszego? Wiele zależy tu od zasobności portfela. Często, np. w przedszkolach lub szkołach podstawowych rodzice decydują się na wspólny zakup prezentu. Wówczas składana jest pewna kwota (na ogół niewielka) od każdego z nich z przeznaczeniem na upominek. Warto wtedy wziąć pod uwagę kwestie możliwości finansowych wszystkich rodziców. Prezent nie powinien, więc być zbyt kosztowny. Często są to słodkości, które uważa się za odpowiedni prezent dla wychowawcy. Innym rozwiązaniem jest obdarowanie nauczyciela książką. W tym przypadku, jednak łatwo o gafę, ponieważ jeśli nie zna się jego zainteresowań, to może okazać się, że zupełnie nie trafiło się z rodzajem lektury. Zdecydowanie bardziej udanym prezentem jest np. spersonalizowane zdjęcie klasy w estetycznej ramce.

Co kupić na prezent dla dyrektora?

Dobrym pomysłem na prezent dla dyrektora jest np. kubek z ciekawym napisem. Jeśli wiemy, że lubi on np. pić poranną kawę w kubku – wówczas prezent będzie jak najbardziej trafiony. Innym rozwiązaniem jest np. przykład torba z nadrukiem, który nawiązuje do zawodu nauczyciela. Taki prezent jest praktyczny i przydaje się podczas codziennych zakupów. Obecnie modne są torby wielorakiego użytku, wykonane z ekologicznych materiałów, które można ozdabiać dowolnymi napisami, co z pewnością będzie miłym prezentem dla dyrektora. Dobrym pomysłem na prezent dla dyrektora jest również pióro.

Jakich prezentów nie kupować, aby nie popełnić faux paux?

Przyjęło się, że są pewne prezenty, których nie powinno się dawać nauczycielom. I nie ma tu znaczenia płeć obdarowywanego. Po pierwsze, zdecydowanie nietrafionym pomysłem na prezent są perfumy. Dlaczego? Wybór zapachu perfum to indywidualna sprawa i każdy sam wie, co mu się podoba. Łatwo tu, zatem o faux paux. Co ciekawe, wiele osób uważa też, że na prezent nie powinno się kupować kwiatów w doniczkach, a zwłaszcza tych z kolcami, np. kaktusów. Nie zawsze pozytywnie odbierany jest też zegarek – symbol czasu, kończącego znajomość z daną osobą. Na prezent dla nauczycieli nie poleca się też kupować dewocjonaliów, ponieważ nie wiemy czy w nich gustują. Tego typu rzeczy każdy wybiera sobie raczej sam. Zdecydowanie odpada też bielizna, ubrania i środki czystości. Nawet kostka egzotycznego, ekologicznego mydła może zostać odebrana źle, jako np. sugestia umycia się. Również nie zaleca się kupowania środków odmładzających do kosmetyczki, np. kremów przeciw starzeniu się skóry i innych tego typu produktów. Może to zostać źle odebrane przez obdarowanych. Warto wybierać prezenty ładne i użyteczne, które nie będą stać na półkach i kurzyć się. Dlatego wszelkie figurki np. w kształcie zwierzątek to raczej nieudany prezent. Prezent dla nauczyciela i dyrektora nie powinien też być ani zbyt tani, ani zbyt drogi. Warto znaleźć opcję ” po środku”, czyli produkt nie z górnej półki, ale też nie ze sklepu, gdzie nad wejściem czytamy: „Wszystko za 5 złotych”. Nie sprawdzają się też upominki z kończącą się datą ważności oraz te, które wybiegają daleko w przyszłość i nie przydadzą się.

Pożyczka na prezent dla nauczyciela

Jeśli czeka nas wydatek z okazji Dnia Nauczyciela, a finanse mocno ograniczają – wówczas warto zdecydować się pożyczkę. Pożyczka na prezent dla wychowawcy dziecka może uratować sytuację i sprawić, że w tym ważnym dniu będziemy mogli godnie podziękować nauczycielom za ich pracę. Pożyczka na prezent na Dzień Nauczyciela możesz wziąć w Monedo Now – bez zaświadczeń o dochodach i przy minimum formalności. Wiele zależy tu od kwoty jaką chcemy pożyczyć, ale faktem jest, że można szybko, łatwo i wygodnie zadbać o podratowanie domowego budżetu w sytuacji, kiedy brakuje w nim oszczędności, a 14 października zbliża się wielkimi krokami.