Prezent dla dziecka na zakończenie roku szkolnego. Pomysły na upominki dla uczniów.

Wszystko wskazuje na to, że Twoje dziecko zakończy rok szkolny z czerwonym paskiem? A może po prostu chcesz wynagrodzić je za całoroczny trud i ślęczenie bez przerwy nad książkami? Doceń wysiłek, który Twoja pociecha wkłada w naukę. Idealną okazją, aby to zrobić jest koniec szkoły. W artykule podpowiadamy, jaki prezent dla dziecka będzie najlepszy na zakończenie roku szkolnego.

4 prezenty, z których ucieszy się każdy dobry uczeń

1. Komputer gamingowy dla dziecka

Komputery gamingowe przestały być już tylko zabawkami. Aktualnie, to zaawansowane technologicznie maszyny, które mogą być wykorzystywane do wielu operacji wymagających dużych zasobów systemowych, np. do montowania filmów i tworzenia grafiki 3D. Marki takie jak Asus, Dell, HP i Lenovo wręcz prześcigają się w tworzeniu coraz to nowocześniejszych komputerów do gier. Nic dziwnego? Gry to jeden z głównych tematów dyskusji dzieci na szkolnych korytarzach. Co więcej, wokół gier koncentruje się duża część społecznego życia w Internecie. Każde dziecko ogląda m.in. swoich ulubionych game streamerów, pokazujących swoim fanom jak przejść kolejne poziomy danej gry. Siłą komputera gamingowego jest przede wszystkim jego karta graficzna. To aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Innym, znaczącym elementem istotnym przy wyborze komputera gamingowego jest jego design i wygoda w użytkowaniu. Cena dobrego komputera gamingowego to ok. 5000 zł

Przykłady popularnych gier online

 • Counter Strike
 • Battlegrounds
 • Overwatch
 • Fortnite
 • League of Legends
 • Warframe

2. Konsola do gier dla dziecka

Kolejnym pomysłem na prezent – też związanym z grami – jest konsola do gier. To bardziej rodzinna forma rozrywki. Kupując konsole do gier swojemu dziecku, zyskujesz możliwość wspólnego grania z nim w jego ulubione gry. Do grania na konsoli może zasiąść też cała rodzina lub koledzy i koleżanki dziecka. Wybierając konsole do gier musisz sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie – wybrać Playstation 4, czy Xbox One. Choć wszystkie te urządzenia służą do tego samego, każde z nich jest inne i przeznaczone dla osób o innych wymaganiach. Dla wielu graczy, najlepszą konsolą do gier jest PlayStation 4. Jej popularność i uznanie wśród graczy wynika w dużej mierze z faktu, że to właśnie z tym urządzeniem kompatybilnych jest najwięcej gier. Co więcej, Playstation posiada wysoką jakość grafiki i umożliwia granie zarówno w jakości HDR, jak i rozdzielczości 4K (PS4 Pro). Cena Playstation 4 to ok. 1300 zł. Gracze decydujący się na Xbox One kierują się przede wszystkim tym, że jest to konsola, która przystosowana jest do grania na niej w gry sportowe i strzelaniny. Co więcej, Xbox jest konsolą i odtwarzaczem Blu-ray w jednym. Cena Xbox One S to ok. 1800 zł.

Popularne modele konsol do gier

 • PlayStation 4 Slim i PS4 Pro
 • Xbox One S i Xbox One X
 • Nintendo Switch i 2DS/3DS
 • Nintendo Classic Mini SNES
 • Nvidia Shield

Kup konsolę do gier
za pomocą pożyczki Monedo Now!

Odwiedź Monedo

3. Czytnik e-booków dla dziecka

Obowiązkiem ucznia na języku polskim jest czytanie lektur i korzystanie z podręczników na lekcjach. To z kolei, oznacza przymus codziennego noszenia ciężkich plecaków do szkoły. A gdyby tak, Twoje dziecko – wszystkie książki – miało w jednym urządzeniu? To możliwe, dzięki istnieniu czytników e-booków. Z pewnością, to urządzenie pomoże Twojemu dziecku na czytanie lektur i innych książek w dowolnym miejscu. Nowoczesnym standardem są czytniki 6 calowe. Taki ekran ma rozmiar 12 x 9 cm, co umożliwia czytanie na nim długich tekstów, np. powieści. Innym istotnym aspektem przy wyborze czytnika e-book jest to, czy ma on podświetlenie ekranu. Pozwala ono na komfortowe czytanie ebooków w miejscach nieoświetlonych. Cena czytnika e-booków waha się od 500 do 700 zł.

4. Smartpen dla dziecka

Nowoczesnym pomysłem na prezent dla dziecka jest także smartpen. Dostępne na rynku smartpeny łączą w sobie funkcję długopisu, a także skanera notatek. Dzięki wbudowanej w te urządzenia funkcji OCR, potrafi on przetranskrybować zapisany tekst bezpośrednio do wybranego edytora tekstu. Cena smartpena to ok. 500 – 1000 zł.

Pożyczka na prezent dla dziecka na zakończenie roku szkolnego

Chcesz sprawić prezent swojemu dziecku na zakończeniu roku szkolnego? Świetny pomysł. W Monedo Now dostaniesz środki na jego realizację. Wejdź na stronę Monedo Now i wybierz kwotę pożyczki, która Cię interesuję. Następnie, określ czas, przez który chcesz spłacać pożyczkę. Wybierając dłuższy okres spłaty, wybierasz mniejsze raty.

Zobacz również: