Pożyczki krótkoterminowe vs pożyczki długoterminowe

Pożyczek na rynku jest z każdym dniem coraz więcej. Ofert jest tak dużo, że często nie wiemy na którą się zdecydować. Do wyboru zazwyczaj mamy pożyczki krótko lub długoterminowe. Przed decyzją o wzięciu pożyczki należy przeanalizować wady i zalety każdej z dostępnych opcji. Pamiętaj, że pożyczka powinna przede wszystkim być dopasowana do Twoich potrzeb. Służy temu, żeby Tobie pomóc, a nie przysporzyć Ci kolejnych kłopotów finansowych. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniej pożyczki zespół Monedo Now przedstawi Ci charakterystykę oraz wady i zalety pożyczek krótko i długoterminowych. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą dokonasz właściwego wyboru produktu idealnego dla Ciebie.

Pożyczki krótkoterminowe vs pożyczki długoterminowe

Pożyczki krótkoterminowe

Pożyczki krótkoterminowe charakteryzują się krótkim okresem spłaty, który zazwyczaj wynosi maksymalnie 3 miesiące. Ponadto jest to produkt, który ma za zadanie nam pomóc w kryzysowych sytuacjach, czy nagłych, nieprzewidzianych wydarzeniach, które pokrzyżowały nam plany. Takimi problematycznymi sytuacjami może być np. awaria pralki, czy samochodu. Kwoty takich pożyczek rzadko przekraczają 3000 zł, a cały proces jej przyznania jest błyskawiczny i przebiega w 100% online. Jednak ich krótki czas spłaty wielu z nas może przysporzyć problemów, gdyż często zapominamy o ich spłacie, czy też zwyczajnie nie jesteśmy w stanie zgromadzić danej sumy pieniędzy w terminie. Przed wyborem tej pożyczki należy się dowiedzieć czy można ją przedłużyć w razie gdybyśmy nie byli w stanie jej spłacić w określonym terminie oraz czy wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Niektórzy z nas traktują chwilówki jako rozwiązanie na każdą nagłą potrzebę gotówki: kiedy potrzebujemy pieniędzy na nowe buty, wakacyjny wyjazd czy kurs językowy dla dziecka. Jest to zasadniczy błąd, który popełnia wielu z nas. Pożyczamy za dużo i w rezultacie pożyczki stają się dla nas obciążeniem, a nasze długi sukcesywnie rosną.

Pożyczki długoterminowe

Z kolei pożyczki długoterminowe to takie, których okres spłaty wynosi więcej niż 6 miesięcy, a w niektórych firmach pożyczkowych może on nawet wynieść 48 miesięcy. Decyzja o wyborze tego typu pożyczki zazwyczaj jest bardziej przemyślana z uwagi jej długi czas spłaty. Wiąże się to również z większym zobowiązaniem, na które musimy być gotowi przed podpisaniem umowy. Kwoty takich pożyczek są o wiele wyższe niż pożyczek krótkoterminowych. Korzystamy z tych usług kiedy np. mamy w planach kupno mieszkania, czy wyposażenia domu. Jest to poważna decyzja, gdyż będziemy obciążeni spłatami pożyczki przed długi czas i dlatego też musimy być pewni, że będziemy w stanie ją spłacić. W tego typu pożyczkach nie ma mowy o pochopnych i spontanicznych decyzjach. Kwoty tych pożyczek są za wysokie, by sobie na to pozwolić. Ze względu na długi okres spłaty tych pożyczek, musimy się dowiedzieć wszystkich szczegółów związanych z ratami i w jaki sposób będą się one zmieniać na przestrzeni miesięcy, czy lat. Niektóre firmy oprócz promocji, oferują nam raty malejące. Różnice zazwyczaj są niewielkie, ale jak wiemy każdy grosz się liczy i nie warto przepłacać na usłudze, która w innej firmie pożyczkowej może być tańsza.
Jesteśmy pewni, że teraz różnica między pożyczkami krótko i długoterminowymi jest dla Ciebie jasna i przed jakąkolwiek decyzją o wyborze pożyczki poświęcisz chwilę, by wybrać najkorzystniejszą ofertę, która spełni nasze oczekiwania. Zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą szybkich pożyczek Monedo Now, na pewno wybierzesz coś dla siebie!