Oszczędź pieniądze, dzięki liście postanowień noworocznych na 2019!

Zbliża się koniec roku. To czas, w którym wiele osób spisuje swoje postanowienia noworoczne. To dobry sposób nie tylko na to, aby zmienić swoje życie, ale także na to, aby zaoszczędzić pieniądze. Ciekawi Cię jak?

Według naszego podziału, postanowienia noworoczne dzielą się na dwie grupy. Na postanowienia, które zmuszają nas do wydania większej ilości pieniędzy, a także na te, które pozwalają nam zaoszczędzić trochę gotówki i nie pozwolić jej uciec z portfela. Obie grupy postanowień są równie ważne w naszym życiu i nie warto z żadnych z nich rezygnować. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy skoro chcesz zrealizować jakieś swoje marzenie, które będzie Cię kosztować, może warto zastanowić się nad ograniczeniem niektórych rzeczy lub spowodowaniem, że będziesz zarabiać więcej.

Lista postanowień noworocznych na 2019 rok

Poniżej przedstawiamy krótką listę postanowień noworocznych, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze oraz dzięki, którym w kolejnym roku będziesz zarabiać więcej.

Postanowienie noworoczne #1: Rzuć palenie.

Palisz? Jeśli tak, wiedz, że duża część Twoich pieniędzy ucieka wraz z tytoniowym dymem. Jedna paczka papierosów kosztuje ok. 15 złotych. To znaczy, że wypalając jedną paczkę dziennie przez cały miesiąc (30 dni) wydajesz na papierosy ok. 450 złotych. Rzucenie palenie dałoby Ci więc 5400 złotych oszczędności rocznie. Co można zrobić z takimi pieniędzmi? To już zależy od Twoje wyobraźni ale możemy podpowiedzieć. Kwota ok. 5 tysięcy złotych to koszt nowego laptopa, wycieczki zagranicznej dla dwóch osób lub roczny kurs języka hiszpańskiego.

Postanowienie noworoczne #2: Rób posiłki w domu.

W pracy jesz posiłki w pobliskiej restauracji lub w kantynie biurowca? A może warto zacząć przygotowywać sobie posiłki w domu? Zamawianie gotowych dań w czasie pracy zdecydowanie zwiększa koszty, które ponosisz w związku z Twoją zawodową aktywnością. Zakładając, że poza domem jadasz jeden posiłek dziennie, który kosztuje ok 13 złotych, Twoje miesięczne wydatki na tego rodzaju jedzenie to kwota 390 złotych. Rocznie na posiłki w pracy wydajesz ok. 4680 złotych. Mniej więcej tyle kosztuje dobry rower, który za równo sprawdzi się w mieście jak i w czasie górskich wycieczek.

Postanowienie noworoczne #3: Rozwiń swoje kompetencje zawodowe!

Postanowienie noworoczne, które z pewnością pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, a nawet zwiększyć swoje dochody to inwestycja we własne kompetencje zawodowe. Pojedynczy wydatek na potrzebne Ci szkolenie lub wartościowy kurs może w konsekwencji przyspieszyć Twój awans i zwiększyć dochody. Gdy zdobywasz większą wiedzę na temat swojej branży, stajesz się automatycznie bardziej wartościowy/wartościowa dla Twojej firmy!

Postanowienie noworoczne #4: Realizuj marzenia!

Dobrym sposobem na realizację swoich nawet najbardziej kosztownych marzeń, np.: skok ze spadochronem, studia podyplomowe itp. , jest pożyczka w Monedo Now. Dzięki niej zyskujesz możliwość rozłożenia planowanych wydatków na 25 rat, które nie będą tak odczuwalne dla Twojego portfela, jak duży jednorazowy wydatek.

Czy miałeś już okazję przeczytać nasz tekst o dniu darmowej dostawy?