Najlepiej płatne zawody fizyczne i umysłowe w 2020

Zastanawiasz się nad wyborem zawodu? Może ten, który właśnie wykonujesz nie należy do Twoich ulubionych? Chcesz spełniać marzenia? Sprawdź, jakie będą najlepiej płatne zawody w 2020 roku.

Najlepiej płatne zawody w 2020. Którzy specjaliści zarobią najwięcej?

Nasz rynek jest dynamiczny. Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na jedne zawody, na inne zaś maleje. Zastanawiasz się, kogo będą poszukiwały firmy w przyszłym roku? Jacy specjaliści najwięcej zarobią? Będą to osoby, które wykonują takie zawody jak np biotechnolog, czy inżynier elektrotechnologii. Nie zabraknie także zawodów związanych z branżą IT.

Specjalista w branży IT. Ile zarabiają?

Rynek IT jest bardzo szeroki i z każdym rokiem rośnie. Rośnie zarówno zapotrzebowanie na specjalistów. Również samych specjalizacji mamy coraz więcej. Specjaliści w branży IT to przede wszystkim:

 • Programista aplikacji
 • Web Developer
 • Architekt baz danych
 • Project manager
 • Specjalista ds sprzedaży
 • Konsultant SAP

Są to jednak także osoby, które zajmują się wspieraniem firm, specjaliści ds. marketingu w sieci i wielu innych. Jednym z coraz bardziej modnych zawodów wykonywanych przy komputerze jest VA – wirtualna asystentka/wirtualny asystent. Dzięki wsparciu takiej osoby, prezesi firm, czy zarządzającymi wielkimi projektami mogą panować nad wszystkim.

Biotechnolog. Ile zarabia?

Interesujesz się tym, jak można wykorzystać to, co dała nam natura, by polepszyć warunki na świecie? Jak można wykorzystać wiedzę zdobytą na biologii, by lepiej się nam żyło? Interesujesz się biotechnologią. Jest to nauka wykorzystująca procesy biologiczne na skalę przemysłową. Biotechnologia wykorzystywana jest podczas przetwarzania produktów mlecznych, czy warzeniu piwa. Ale nie tylko.

Istnieją bowiem trzy podziały biotechnologii. Podział tradycyjny mówi o biotechnologii zwierząt, roślin oraz żywności. Inny podział mówi o biotechnologii tradycyjnej i nowoczesnej. Organizacja Współpracy i Rozwoju proponuje podział biotechnologii pod względem kolorów:

 • biała – biotechnologia przemysłowa. Wykorzystuje ona systemy biologiczne w produkcji przemysłowej i ochronie środowiska.
 • czerwona – biotechnologia zajmująca się ochroną zdrowia.
 • zielona – ściśle związana z rolnictwem. Obejmuje ona metody inżynierii genetycznej by doskonalić produkcję roślinną i zwierzęcą.
 • niebieska – zajmuje się problemami wód.
 • fioletowa – biotechnologia związana z ustawodawstwem (uwarunkowaniami prawnymi i społecznymi biotechnologii)

Inżynier elektrotechnologii. Ile zarabia?

Nowoczesne technologie to przyszłość. Inżynier elektrotechnologii ma za zadanie przede wszystkim tworzyć technologie przyjazne środowisku. Z pewnością jest to jeden z lepiej płatnych zawodów.

Analityk Big Data. Ile zarabia?

Jeśli zbieranie danych, analizowanie ich i przedstawianie w ciekawy sposób to Twój konik, poważnie zastanów się nad tym, czy nie zostać analitykiem Big Data. Co analizują osoby zajmujący się tą profesją? Dosłownie wszystko. To dzięki nim wiemy, jak wyglądają nasze preferencje w czasie kupowania przez internet, znamy ruch ciężarówek, a nawet wiemy, ilu z nas wykonuje daną czynność na smartfonie, a ilu na komputerze.  Wykonywanie tego zawodu to korzystanie z odpowiednich narzędzi, by pozyskać ogromną ilość danych. To dzięki nim możemy wywnioskować, o jakiej porze dnia dana grupa społeczna pije kawę, a o jakiej herbatę. W dodatku jako analityk Big Data musisz to przedstawić w tak ciekawy sposób, by Twój szef docenił Twoje starania. Dzięki Tobie wiadomo, czy dany projekt czy rozwój firmy w danym kierunku się sprawdzą. Dlatego przeciętna pensja analityka Big Data waha się od 16 do 20 tysięcy brutto.

Najlepiej opłacani pracownicy fizyczni w 2020

Praca za biurkiem nie jest dla Ciebie? Zastanawiasz się, jakie będą najlepiej płatne prace fizyczne 2020? Nareszcie doceniani są fachowcy, których od kilku lat zaczyna brakować w naszym kraju. W tej grupie znajdują się zarówno alpinista przemysłowy, jak i szlifierz, kierowca C+E, czy monter fotowoltaniki.

Alpinista przemysłowy. Ile zarabia?

Prace na wysokości, z racji ryzyka jakie z sobą niosą, zawsze były dobrze płatne. Alpinista, który góry lub jaskinie zamieni na wieżowce i platformy wiertnicze, może cieszyć się naprawdę dobrą pensją. Do Twoich obowiązków jako alpinista przemysłowy, będą należały prace takie jak:

 • mycie okien, kontrola świateł ostrzegawczych i naprawa fasad wysokich budynków,
 • przegląd i malowanie naftowych platform wiertniczych,
 • konserwacja anten i masztów linii przemysłowych.

Zarobki dla alpinisty przemysłowego pracującego za granicą – 2000 euro – 7000 euro miesięcznie w zależności od kwalifikacji

Spawacz pracujący za granicą. Ile zarabia?

Spawacz w Polsce parę lat temu mógł pochwalić się bardzo dobrą pensją. Jednak im więcej chętnych na wykonywanie zawodu, tym taniej można pozyskać pracownika. Inaczej jest za granicą. Jeśli jesteś spawaczem z odpowiednimi certyfikatami i możesz pozwolić sobie na wyjazd z kraju, to musisz wiedzieć, że w zależności od kraju, Twoje zarobki będą się znacznie różniły.

W Niemczech spawacz zarabia od 1800 do 4000 euro, w Holandii zaś od 1800 do 2500 euro miesięcznie. We Francji spawacze zarabiają w zależności od doświadczenia 1600 – 2000 euro, a w krajach skandynawskich 2400 – 4100 euro.

Monter fotowoltaiki. Ile zarabia?

Panele fotowoltaiczne są coraz chętniej zakładane przez polaków. Dlatego zapotrzebowanie na monterów paneli jest coraz większe. Dobry monter fotowoltaiki musi liczyć się z tym, że firma, dla której pracuje, montuje panele fotowoltaiczne w całej Polsce, tak więc jego praca to ciągłe delegacje.

Pensja takiego fachowca w Polsce waha się od 2 do 5 tysięcy złotych miesięcznie.

Kierowca C+E. Ile zarabia?

W zależności od tego, czy będziesz jeździł tylko po kraju, czy w trasy zagraniczne, Twoja pensja będzie mieściła się w przedziale między 2500, a 6000 złotych. Jednak życie w ciągłym pośpiechu, by zdążyć z dostawą nie należy do najłatwiejszych. Wysoka pensja kierowcy C+E nie powinna tu więc nikogo dziwić.

Szlifier. Ile zarabia?

W 2020 roku, szlifierz będzie jedną z najlepiej płatnych prac fizycznych. Dlaczego? Niewiele osób wykonuje ten ciężki zawód. Każdy, kto szlifował choć raz w życiu, doskonale wie, z jakim kurzem i pyłem musi zmagać osoba na tym stanowisku.

W którym kraju w Europie zarobisz najwięcej?

Z pewnością nie dziwi Cię fakt, że za granicami naszego kraju można zarobić więcej. Zastanawiasz się, gdzie za granicą w Europie zarobisz najwięcej? Na pierwszym miejscu znajduje się Luksemburg. To kraj, w którym pensje są średnio cztery razy większe niż u nas. Warto także spojrzeć na Danię. W Niemczech zaś pensje są około trzy razy wyższe niż w Polsce.  Polacy są dobrze wykształconym narodem. Jesteśmy cenionymi fachowcami, dlatego nawet jeśli Twój język nie jest idealny, to możesz liczyć na dobrą pensję.

Małe zarobki vs. Brak gotówki. Zdradzamy, najlepsze rozwiązanie!

Twoje zarobki są po prostu małe i zwyczajnie brakuje Ci gotówki. Weź sprawy w swoje ręce i zmień to! Dobrym rozwiązaniem jest zwiększenie swoich kwalifikacji zawodowych lub całkowita zmiana zawodu! Choć nasza druga propozycja wydaje się trudna, w istocie wcale nie musi być taka. Od wykonywania wielu zawodów dzieli Cię ukończenie zaledwie kilku kursów. Kursy – w zależności od specjalizacji – kosztują od 2 000 zł do nawet 15 000 zł. Jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na zmianę zawodu, szybkim sposobem będzie wzięcie ekspresowej pożyczki w Monedo Now!