Letni domek w Polsce. Gdzie go postawić? Gdzie kupić ziemię?

Letnie domki kojarzą się z oazą spokoju, odpoczynkiem, medytacją oraz bliskością natury, wiatrem otulającym ciało, czystością powietrza, chwilą relaksu z dala od zgiełku miasta. Stanowią symbol upragnionego wypoczynku ze znajomymi nad jeziorem, długimi dniami i ciepłymi wieczorami przy ognisku. Aby to wszystko sobie zagwarantować, należy dokładnie wybrać miejsce naszego wymarzonego, przyszłego domku letniskowego. Gdzie postawić letni domek w Polsce? Gdzie kupić ziemię? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Gdzie najlepiej kupić ziemię? Atrakcyjne działki w Polsce.

Najważniejszą kwestią podczas planowania zakupu działki jest odpowiedź na pytanie: gdzie najlepiej kupić ziemię? Atrakcyjne działki w Polsce znajdują się głównie w województwie kujawsko-pomorskim, na obrzeżach województwa mazowieckiego, a także w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim. Są to tereny, na których działki mają dosyć zróżnicowane ceny. Kolejnym plusem jest możliwość wynajmu domku letniskowego innym lokatorom w czasie, gdy my nie będziemy z niego korzystali. To możliwe, ponieważ wspomniane regiony są często wybierane na wakacyjne wycieczki. Jeżeli więc planujemy zbudować domek letniskowy, to pożyczka na inwestycję w ziemię w Polsce bardzo szybko nam się zwróci. Co więcej, na kupionej ziemi będziemy mogli uprawiać na swój własny, przydomowy ogródek. To ważne, gdyż chyba nie ma większej satysfakcji niż zjedzenie warzyw lub owoców, które się samodzielnie wyhodowało. Na terenie tych województw nie tylko można kupić ziemię i wybudować domek letniskowy, ale także zarobić na wynajmie i rozkręcić swój własny biznes.

Najtańsze działki w Polsce. Ile zapłacisz za metr kwadratowy w najtańszych regionach Polski?

Jeżeli Twoim marzeniem jest postawienie domku letniskowego szybko i bezproblemowo, wówczas radzimy skupić się na najtańszych działkach w Polsce. Wybór tanich działek w Polsce wcale nie jest taki mały. Z ostatnich raportów wynika, że najtańsze działki znajdują się na terenie województw lubuskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego, jednak ceny cały czas rosną. Na dziś stawka za metr kwadratowy w województwie lubuskim wynosi 54 zł, ale z każdym rokiem wzrasta. Zaraz za nią znajduje się województwo opolskie z ceną 67 zł/mkw oraz warmińsko-mazurskie gdzie cena wynosi 68 zł/mkw. Jeżeli interesuje nas domek letniskowy blisko miasta, to najtańsze działki znajdują się nieopodal Gorzowa Wielkopolskiego, ponieważ ceny tam kształtują się na poziomie 70 zł/mkw. W okolicy innych miast należy się przygotować, że ceny sięgają bardzo wysokich kwot, nawet 150 zł/mkw.

Najdroższa działki w Polsce. Ile zapłacisz za metr kwadratowy w najdroższych regionach Polski?

Najdroższe działki w Polsce znajdują się w okolicach dużych miast oraz w województwie mazowieckim. Stawka za metr kwadratowy wynosi tam ponad 200 zł/mkw, jeżeli więc naszym marzeniem jest mieć w tym województwie domek letniskowy, to musimy się przygotować na duży wydatek finansowy. Jeśli chcemy działkę niewielkiej wielkości o powierzchni tylko 10 arów to w województwie mazowieckim musimy się przygotować na wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. W porównaniu do województwa mazowieckiego niewiele tańszym województwem jest województwo pomorskie, gdzie cena metra kwadratowego sięga 175 zł, a województwa śląskie, małopolskie i wielkopolskie mają bardzo zbliżone ceny, kształtujące się na poziomie 120 zł/mkw.

Ziemia nad jeziorem. Za ile kupisz ziemię na Warmii i Mazurach?

Wbrew pozorom ziemię nad jeziorem nie należą do najdroższych. Jeżeli jesteś fanem jezior, wędkarstwa, ciszy i spokoju jest to miejsce idealne dla Ciebie, dodatkowo nie pociąga ono za sobą wielkich kosztów. Metr kwadratowy działki nad jeziorami wynosi około 70 zł/mkw. W porównaniu do najdroższych województw w Polsce to ponad dwa razy mniej, a uroki mieszkania nad jeziorami są dużo większe. Jeżeli chcemy działkę w okolicy Olsztyna, wówczas ceny plasują się w okolicach 150 zł/mkw, jest to więcej, ale lokalizacja daje dużo większy dostęp do rozrywek oferowanych przez miasto.

Ziemia 100 km od Warszawy. Gdzie Warszawiacy kupują działki rekreacyjne?

Ludzie mieszkający w Warszawie często pragną chwili oddechu od codziennych spraw. ich działki rekreacyjne znajdują się najczęściej w okolicach rzeki Bug, Wyszogrodu, Puszczy Kozienickiej, pożądanymi terenami są te wokół Nowego Dworu Mazowieckiego czy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. W te tereny, choć nie najtańsze, warto inwestować i to jak najszybciej. Ceny działek rekreacyjnych 100 km od Warszawy stopniowo wzrastają więc im szybciej się zdecydujemy, tym mniejszą weźmiemy pożyczkę, a co za tym idzie, nasza inwestycja szybciej się zwróci.

Szybka pożyczka na kupno działki rekreacyjnej w Polsce.

Pożyczka na budowę letniego domku w Polsce jest dobrym rozwiązaniem na szybki i łatwy biznes. Zwłaszcza, że niezbędne pieniądze na spełnienie własnych marzeń, możemy łatwo i szybko uzyskać. Ekstra gotówka na kupienie działki rekreacyjnej w Polsce jest w zasięgu ręki, a na takich nieruchomościach nigdy nie stracimy.  Popularnym rozwiązaniem jest szybka pożyczka w Monedo Now. Pieniądze zawsze będą, ludzie zawsze będą chcieli odpoczywać, a my zyskamy na tym, nie tylko większe wpływy finansowe, ale również własną oazę spokoju.