Jaki prezent kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka. To ostatni moment, aby wybrać dla nich prezenty, a to wcale nie taka prosta sprawa, szczególnie w sytuacji, gdy chcecie podarować im coś więcej niż tylko kwiaty. Jeśli wciąż nie macie pewności, jaki prezent kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka, to w tym artykule poznacie 5 niebanalnych pomysłów.

Kiedy jest Dzień Babci? Kiedy jest Dzień Dziadka?

Daty Dnia Babci i Dnia Dziadka powinny znać wszystkie wnuki. W Polsce święta te obchodzone są kolejno 21 i 22 stycznia. W tym roku wypadają w poniedziałek i wtorek. Święto Babci obchodzone jest od ok. 1965 roku. Rok wcześniej, pomysł utworzenia święta w Polsce zasugerowało popularne czasopismo „Kobieta i Życie”. Pewien czas później, w Polsce zaczęto obchodzić także Dzień Dziadka. Daty Dnia Babci i Dnia Dziadka różnią się w zależności od kraju. We Francji jest to święto ruchome, a obchodzi się je w marcu, za to w Wielkiej Brytanii, Święto Dziadków obchodzone jest dopiero w październiku.

5 oryginalnych pomysłów na prezent dla babci i dziadka

Prezentami dla Babci lub Dziadka nie muszą być zawsze kwiaty, książka, bombonierka, koszula lub dobry trunek. Jeśli chcecie sprawić prawdziwą radość babci i dziadkowi, kupcie prezent, który odpowiada ich potrzebom lub zainteresowaniom. To może być coś związanego z ich hobby, sposobem spędzania wolnego czasu, aktywnością fizyczną lub ze zdrowiem. Zapoznajcie się z naszymi 5 oryginalnymi pomysłami na prezenty dla babci i dziadka.

Bilety do teatru. Spektakle w lutym i marcu

Twoja babcia i dziadek lubią obcować ze sztuką i kulturą? Sprawdź, jakie spektakle teatralne grane są w lutym i w marcu w lokalnych teatrach i domach kultury. Jeśli Twoi dziadkowie lubią komedie, koniecznie kup im bilety na spektakl „Miłość w Saybrook” w Teatrze 6 piętro. W rolach głównych popularni aktorzy: Szymon Bobrowski, Barabara Kurdej-Szatan, Marcin Perchuć, Katarzyna Kwiatkowska, Wiktor Zborowski, Joanna Liszowska, a także Andrzej Poniedzielski. Sztuka teatralna za pomocą historii problemów miłosnych trzech małżeńskich par, odsłania przed widzami prawdę o ludzkich uczuciach. Cena biletu to ok. 140 zł. W repertuarze Teatru Narodowego w Warszawie na luty znajdziecie ciekawe propozycje z gatunku klasycznego teatru dramatycznego, w tym sztukę teatralną „Śmierć Dantona” w reżyserii Barbary Wysockiej. Rolę głównego bohatera – Jerzego Dantona gra Oskar Hamerski. Spektakl nawiązuje do historii jednego z twórców rewolucji francuskiej. Przenosi widzów w świat bezwzględnej walki politycznej, w której silniejsi rządzą, a słabsi tracą życie. W lutym 2019 „Śmierć Dantona” zostanie wystawiona po raz ostatni na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Cena biletu to 110 zł.

Bilety do opery lub na balet. Repertuar w lutym i marcu

Oprócz wyjścia do teatru, możecie swoim dziadkom zafundować bilety do opery lub na balet. Na początku lutego, w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, wystawiona zostanie popularna opera „Carmen” opowiadająca o sile miłości i przepełniona hiszpańskim folklorem. Cena biletu – ok. 100 zł. Jeśli Wasi dziadkowie to miłośnicy tańca, dobrym pomysłem jest zabranie ich na występ Narodowego Baletu Gruzji „Sukhishvilii”. To jeden z czołowych tanecznych zespołów świata, który w ciągu całej swej historii odbył już ponad 300 tournee. Twoi Dziadkowie zobaczą na scenie aż 100 tancerzy poruszających się w rytm gruzińskiej muzyki. Cena biletu to ok. 159 zł. W Polsce balet występuje na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi.

Kurs tańca dla seniorów – dla babci i dziadka

Jeśli Wasze babcie i dziadkowie są w pełni sprawni i zdolni do aktywności fizycznej, pomyślcie o zafundowaniu im kursu tańca dla seniorów dla dwojga. Kurs tańca sprawi, że Wasi dziadkowie staną się dla siebie jeszcze bliżsi, być może przypomną sobie wspólne dancingi z przed lat, a także nauczą się czegoś nowego. Kurs tańca dla dwojga składający się z 16 spotkań to koszt ok. 1200 złotych.

Pobyt w sanatorium dla babci i dziadka

Waszym babciom i dziadkom przydałby się odpoczynek? A może potrzebują podreperować zdrowie? Jeśli tak, to wspaniałym prezent na Dzień Dziadka i Babci będzie pobyt w sanatorium. W uzdrowisku w Ciechocinku starsze osoby leczą różne schorzenia, takie jak: reumatyzm, nadciśnienie, kłopoty z drogami oddechowymi, choroby skóry, a także odbywają rehabilitację. Innymi popularnymi sanatoriami w Polsce są: uzdrowisko w Kołobrzegu, uzdrowisko w Szczawnicy, uzdrowisko w Nałęczowie oraz uzdrowisko w miejscowości Busko Zdrój.

Pożyczka na prezent na Dzień Dziadka i Dzień Babci

Twoi dziadkowie zasługują na wyjątkowe prezenty, a Tobie brakuje pieniędzy? Chcesz sprawić dziadkom radość, ale potrzebujesz dodatkowej gotówki? Wejdź na www.monedo.pl/now, wypełnij formularz i aplikuj o pożyczkę oniline. Pożyczoną gotówkę oddasz rozkładając kwotę nawet na 25 dogodnych rat.