Podpowiadamy jaki grill warto kupić. Porównujemy grill węglowy, gazowy i elektryczny.

Słońce, żadnych deszczowych chmur na horyzoncie, kawałek trawy lub przestronny taras. Tylko tyle trzeba, aby urządzić grilla na działce. Oczywiście, nie może zabraknąć profesjonalnego sprzętu do grillowania. W artykule podpowiadamy, jaki grill na działkę kupić, aby zrobić wrażenie na znajomych, przyjaciołach i rodzinie?

Jaki grill węglowy kupić na działkę?

Grill węglowy jest najpopularniejszym rodzajem grilla wykorzystywanym na działce. To jednak nie znaczy, że nie będziesz miał problemów z wyborem dobrego sprzętu. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się jakie funkcje powinien posiadać dobry sprzęt do grillowania.

Dobry grill węglowy powinien posiadać:

Pokrywę z regulacją powietrza

Pokrywa z regulacją powietrza przede wszystkim zapobiega grillowaniu na otwartym płomieniu. Jak to działa? Wszystko dzięki otworom wentylacyjnym w pokrywie, które pozwalają na dopływ powietrza od góry i kontrolę temperatury wewnątrz grilla. Czym szerzej otwarty jest wentylator, tym mocniej temperatura wewnątrz spadnie. Co więcej, dzięki pokrywie można grillować, bez względu na warunki pogodowe.

Zabezpieczenie przed korozją

Grill węglowy powinien być też zabezpieczony przed korozją. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że przechowywany na działce przez cały rok, narażony jest na skutki różnych warunków atmosferycznych. Najbardziej odporne na korozję grille węglowe to grille żeliwne, ze stali nierdzewnej lub emalii porcelanowej.

Popielnik pod paleniskiem

Grill węglowy powinien być także wyposażony w popielnik pod paleniskiem. Dzięki temu popiół nie zostaje w palenisku, a także nie osadza się na jedzeniu, tylko zbierany jest w zamontowany pod grillem pojemnik.

Chromowany ruszt

Dobry grill węglowy posiada także chromowany ruszt. Chrom na ruszcie powoduje, że łatwiej usunąć z niego wszelkie zanieczyszczenia. Alternatywą dla chromowanych rusztów są ruszty żeliwne.

Termometr w pokrywie grilla

Gdy grill węglowy wyposażony jest w pokrywę, można łatwiej kontrolować temperaturę żaru panującą pod nią. Jednak odbywa się to według metody „na czuja”. Co innego, gdy w pokrywie grilla wbudowany jest termometr, który odczytuje temperaturę panującą w komorze kotła. Dzięki termometrowi, nigdy nie przepieczesz żadnej potrawy.

Ile kosztuje grill węglowy?

Profesjonalny grill węglowy ze wszystkimi wymienionymi powyżej funkcjami kosztuje ok. 1500 zł.

Odkryj nowe możliwości
dzięki pożyczkom Monedo Now

Odwiedź Monedo

Jaki grill gazowy kupić na działkę?

Oprócz grilli węglowych są także inne rodzaje sprzętu do grillowania, np.: grill gazowy. Przygotowywanie potraw na działce przy pomocy grilla gazowego to spore udogodnienie. Gwarantuje on przede wszystkim krótki czas pieczenia potraw oraz stosunkowo niski koszt użytkowania ze względu na niskie zużycie gazu. Co więcej, korzystając z grilla gazowego masz pełną kontrolę nad temperaturą w jego wnętrzu. Wielkość płomienia możesz regulować gałkami. Co więcej, grill gazowy osiąga wysoką temperaturę pieczenia w bardzo szybkim czasie, z kolei wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina, dzięki czemu soki mięsa zatrzymują się w jego wnętrzu. To sprawia, że przygotowywane na grillu gazowym mięso jest soczyste. Wybranie odpowiedniego grilla gazowego na działkę w sklepie może okazać się jednak sporym wyzwaniem, jeśli nie wiesz na jakie jego elementy zwrócić uwagę.

Grill gazowy żeliwny czy stalowy?

To zależy, na jakich właściwościach rusztu bardziej nam zależy. Ruszt żeliwny jest dwustronny, dzięki czemu oferuje większą moc. Ruszt ze stali szlachetnej posiada większą trwałość i nie wymaga tak starannego dbania o niego, jak pierwszy rodzaj rusztu. Przy wyborze grilla gazowego zwróć też uwagę na jego pojemność. Czym głębszy grill, tym ciepło bardziej równomiernie się rozprzestrzenia się po nim.

Liczba palników w grillu gazowym

Nieobojętna jest także liczba palników w grillu gazowym. Dobry grill gazowy powinien mieć ich przynajmniej ze trzy. Taka ilość palników zapewnia w miarę równomierne grzanie.

Grill gazowy z szafką

Istotnym jest, aby grill gazowy posiadał szafkę. Ma ona za zadanie ukryć butlę, która stojąc bez szafki zaburzy w jakimś stopniu estetykę grillowania.

Aromatyzery

Aromatyzery to pofałdowane blaszki znajdujące się pod rusztem, które sprawiają, że smak grillowanych potraw jest pełniejszy. Ich skuteczność jest wprost proporcjonalna do przestrzeni jaką zajmują. Pomagają one także w równomiernym rozprowadzaniu ciepła, a także zabezpieczają palniki przed kwasami i tłuszczem kapiącymi z potraw. Grill posiadający aromatyzery małych rozmiarów nie będzie w stanie odparować soków, ponieważ spadną one na dnie piekarnika, zabierając ze sobą cały aromat.

Profesjonalny grill gazowy posiada także:

  • system odprowadzania tłuszczu
  • termometr wbudowany w pokrywę
  • boczny palnik
  • możliwość rozpalenia zewnętrznym źródłem ognia , np. zapałką
  • pojemnik na wkładki z drewna
  • wieszaki na akcesoria
  • blaty boczne
  • lampa

Ile kosztuje grill gazowy?

Profesjonalny grill gazowy kosztuje ok. 5000 zł.

Jaki grill elektryczny kupić na działkę ?

Główną zaletą grilla elektrycznego jest to, że można wykorzystywać go zarówno w domu, jak i na balkonie. Grille elektryczne posiadają także wiele zastosowań, jeśli chodzi o przygotowywane na nich potrawy. Jest kilka rodzajów grilli elektrycznych.

Grill elektryczny z rusztem

Grill elektryczny z rusztem jest najbardziej zbliżony pod względem wyglądu do grilla na węgiel. Z jednej strony więc, grillowanie w ten sposób nawiązuje do tradycji, a z drugiej strony zapewnia wygodę. W przypadku grilla elektrycznego, tłuszcz nie skapuje na węgiel, a na grzałkę, co zobowiązuje do wyczyszczenia jej po użyciu grilla ze wszelkich nieczystości, w tym przypalonego tłuszczu.

Grill elektryczny z płytą grzewczą

Ten model grilla elektrycznego wyposażony jest w teflonową płytę grzewczą, dzięki której tłuszcz nie opada na grzałkę, a w zamian za to skapuje do specjalnego naczynia. Jego główną zaletą jest łatwość w utrzymaniu jego czystości. Dodatkowo, dzięki dużym rozmiarom grilli elektrycznych tego typu, na wspomnianej teflonowej płycie można upiec wiele potraw na raz, dzięki czemu nikt z gości nie będzie „umierał z głodu”.

Ile kosztuje grill elektryczny?

Profesjonalny grill elektryczny kosztuje ok. 1500 zł.

Pożyczka na grill na działkę

Jeśli masz ambicję, aby tego lata zostać królem imprez działkowych lub królem grillowania, koniecznie wyposaż się w profesjonalny sprzęt do grillowania. Grill na działce to przecież jeden z najpopularniejszych pretekstów do tego, aby całą rodziną lub całą paczką znajomych spotkać się na łonie natury. Jeśli lubisz mieć finansowy komfort podczas robienia zakupów, zainteresuj się ofertą pożyczki online w Monedo Now. Za pomocą intuicyjnego formularza na głównej stronie, szybko i sprawnie pożyczysz środki na zakup grilla na działkę, dobierzesz kwotę pożyczki i dogodną ilość rat.