Jak wyjść z pętli długu. Sposoby by poradzić sobie z długiem od A do Z

Nie jesteś wstanie przewidzieć przyszłości. Wystarczy jakakolwiek sytuacja losowa (utrata pracy, nagły remont, problemy zdrowotne itp.), aby zachwiać naszą sytuację finansową. Coraz trudniej jest nam uzyskać kredyt w banku, dlatego częściej decydujemy się na chwilówkę online. Co zrobić, gdy miesięczne kwoty rat przewyższają nasze dochody? Jak wyjść z pętli długów, aby nie mieć większych problemów? Z pewnością te i wiele innych pytań, zadają sobie osoby, które borykają się z chwilą trudną sytuacją finansową. Aby nieco pomóc Wam z tym zagadnieniem w naszym poradniku, przedstawiamy najważniejsze zasady wyjścia z długów oraz wyjaśniamy, dlaczego warto wziąć szybką pożyczkę online na spłatę długów.

Skąd wziąć pieniądze na spłatę długu. Wsparcie finansowe na spłatę wszystkich zobowiązań?

Przede wszystkim, powinniśmy zacząć od podliczenia naszych wszystkich długów i określenia ile maksymalnie, co miesiąc możemy spłacać, aby ich się pozbyć. Drugim elementem wychodzenia z długów jest odpowiedź na pytanie skąd wziąć pieniądze na spłatę długu. W tej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest konsolidacja długów dzięki pożyczce online, którą o wiele łatwiej otrzymać niż standardowy kredyt.

Wpis do Krajowego Rejestru Długów. Czy wszyscy dłużnicy trafiają do KRD?

Zgodnie z polskim prawem, każdy dłużnik może zostać wpisany do KRD, co niesie za sobą wiele trudności. Bowiem w przyszłości możemy mieć kłopoty z otrzymaniem kredytu, czy nawet wzięciem telefonu na abonament. Niezwykle ważne jest to, że do KRD trafiamy bez względu na kwotę zadłużenia, może to być nawet 10 zł, a zła historia usuwana jest dopiero po 5 latach od spłaty.

Skuteczne sposoby na wyjście z pętli długu.

Istnieje wiele sposobów na to, by poradzić sobie z długami. Warto zapoznać się z najpopularniejszymi taktykami wychodzenia z długu:

1 – Kontakt z wierzycielem

Jeżeli nie możesz spłacić długu w określonym terminie, skontaktuj się z wierzycielem. Podczas rozmowy z nim masz szansę wynegocjować zmienić warunki spłaty zadłużenia. Zanim zdecydujesz się na jakieś działanie ustal najpierw jakie masz opcje. Najgorszą opcją w przypadku narastających długów jest chowanie głowy w piasek. Kredytobiorcy też zależy na tym, aby dłużnik spłacił swoje zobowiązanie dlatego często jest otwarty na negocjacje.

2 – Wydłużenie terminu spłaty zobowiązania

Warto spróbować wynegocjować wydłużenie terminu spłaty kolejnej raty pożyczki lub jej odroczenie o np. 14 lub 30 dni. Często Pożyczkodawcy umożliwiają zmianę terminu za dodatkową opłatą. Długość wydłużenia czasu spłaty zobowiązania jest zależny od wysokości zaciągniętego kredytu oraz aktualnej sytuacji dłużnika.

Być może pożyczkodawca zaproponuje Ci możliwość wydłużenia spłaty raty lub rozbicie płatności na mniejsze raty. Nie ma pewności, że tak się stanie, jednak zawsze warto spróbować.

3 – Spłacenie najpilniejszych zobowiązań, szczególnie  komorniczych

Dług który jest przedawniony i zajęty przez komornika może być poważnym problemem. W pierwszej kolejności warto skupić się właśnie na egzekucji komorniczej. Celem powinno być zakończenie lub zawieszenie postępowania komorniczego.

4 – Konsolidacja, czyli refinansowanie długów

Pętla zadłużenia powstaje, gdy jednym zobowiązaniem spłacamy drugi. Dochodzi wówczas do sytuacji, w której miesięczne raty przekraczają nawet dziesięciokrotnie nasze dochody i nie wiemy, jak sobie z tym poradzić. Jedynym sensownym i racjonalnym zobowiązaniem w takiej sytuacji jest konsolidacja długów, czyli ekstra gotówka na spłatę wszystkich zobowiązań. Wszystkie dotychczasowe pożyczki zostają spłacone przez innego pożyczkodawcę, a my zamiast 15 różnych zobowiązań zyskujemy jedną ratę, którą spokojnie możemy spłacać. Zdarza się również, że kwota z konsolidacji pozwala na uzyskanie dodatkowych wolnych środków, które możemy przeznaczyć na dowolny cel. Różnica często jest ogromna. Dodatkowo warto podkreślić, że w związku z planami uchwalenia nowej ustawy antylichwiarskiej dostęp do pożyczek i innych instrumentów finansowych może zostać ograniczona. Dlatego warto jest zacząć działać jak najszybciej.

5 – Kontrola nad wydatkami i ustalenie budżetu

Długi potrafią negatywnie wpływać na decyzje finansowe. W wyjściu z pętli zadłużenia pomocne jest prowadzenie domowego budżetu. Dzięki planowaniu wydatków na przyszłość łatwiej jest wygospodarować środki na spłatę zobowiązań.

6 – Zwiększenie zarobków

Zwiększenie zarobków to dobra strategia długoterminowa. Im więcej zarabiasz tym łatwiej spłacisz swoje zobowiązania. Zmiana pracy, podnoszenie kwalifikacji zawodowych to uniwersalny sposób na wyjście ze spirali zadłużenia.

Bezpieczna pożyczka dla zadłużonych. Podpowiadamy, dlaczego wziąć bezpieczną pożyczkę na spłatę długów.

Powodów, aby wziąć bezpieczną pożyczkę dla zadłużonych jest wiele. Jednak wśród kluczowych warto wyróżnić to, że możemy pozbyć się bieżących zaległości finansowych oraz uniknąć wpisu do KRD. O wiele łatwiej jest nam uzyskać taką pomoc online, niż w tradycyjnym banku, który często wymaga wielu dodatkowych dokumentów. Kolejnym plusem jest to, że takie wsparcie możemy uzyskać nawet w 3 minuty. Bez konieczności poręczenia, czy zaświadczenia o dochodach lub bez umowy o pracę, którą przecież nie wszyscy posiadają. Zamiana kilkunastu rat na jedną pozwala z pewnością spać spokojniej i uniknąć obaw o to, że komornik zapuka do naszych drzwi. Tym bardziej, jeżeli o naszych problemach nie wie na przykład rodzina. Zamiast obciążać innych naszymi problemami, warto uwierzyć w siebie i skorzystać z bezpiecznych rozwiązań w postaci bezpiecznej pożyczki dla zadłużonych bez BIK, która przyznawana jest także osobom z negatywną historią kredytową. Wypełnienie wniosku online zajmie ok. 3 minuty, a pożyczone pieniądze trafią na Twoje konto jeszcze tego samego dnia.

Konsekwencje pozostawania w pętli długu. Co Ci grozi, jeśli długo nie będziesz spłacać długów.

Gdy wpadasz w pętle długu, niesie to za sobą ogromne konsekwencje. Wśród najczęściej spotykanych, warto wskazać:

  • większa kwota do spłaty z tytułu rosnących odsetek,
  • zajęcia komornicze,
  • dodatkowe koszty sądowe,
  • brak wiarygodności,
  • wizyty windykatorów oraz wiele innych nieprzyjemnych sytuacji, które będą spędzały Ci sen z powiek przez długi czas.