Jak ustabilizować swoje finanse po wakacjach? 5 porad, które pomogą Ci stanąć na nogi.

Zastanawiasz się jak ustabilizować swoje finanse po wakacjach? Wakacje to czas urlopów, wyjazdów, relaksu i odpoczynku. To również czas, w których większość Polaków przestaje kontrolować swój budżet i oddaje się wielu przyjemnościom, co czasem skutkuje brakiem gotówki na inne, potrzebne wydatki. Jak sprawić, by w wakacje zrelaksować się w wymarzony sposób nie tracąc przy tym wszystkich oszczędności? Co zrobić, by znaleźć gotówkę na inne, nieprzewidziane wydatki? Poniżej, wskazówki, które pomogą Ci stanąć na nogi po  wakacjach.

Ile kosztowały Polaków wakacje w 2019 roku?

Polacy z roku na roku wydają coraz więcej pieniędzy na wakacje. W przypadku wyjazdów krajowych to ok. 1800 zł na osobę. W przypadku wyjazdów za granicę to ok. 3200 zł na osobę.  Na to, ile kosztują Polaków wakacje wpływa przede wszystkim sposób podróżowania. Według badań, Polacy lubią wyjeżdżać zarówno z biurem podróży, jak i organizować wyjazdy samodzielnie. Z biurami podróży wyjeżdża 49% Polaków, 51% zaś planuje wszystko na własną rękę. Co może zaskakiwać, aż 70% Polaków, przed wyjazdem za granicę, kupuje dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Jak załatać dziurę w budżecie po wakacjach? Skuteczne porady, dzięki którym dołek finansowy nie będzie Ci straszny.

Jak zadbać o własne finanse po wakacjach, gdy wydało się więcej niż planowano? Jak załatać dziurę w budżecie? W tym momencie można wskazać wiele możliwości. Jedną z nich jest sprzedaż niepotrzebnych rzeczy, które będą dodatkowym zastrzykiem gotówki. Kolejną opcją jest pożyczka od rodziny. To jednak często rodzi za sobą konsekwencje tłumaczenia się bliskim ze złej sytuacji finansowej. Inną opcją, jest dodatkowa praca. W wielu dużych miastach nie brakuje przecież dorywczych ofert polegających na nauce języka dzieci, opiece nad nimi, wyprowadzaniu psów lub sprzątaniu. Dużą popularnością cieszą się pracę w branży gastronomicznej. W restauracjach i barach nigdy nie jest za mało rąk do pracy. Zawsze ktoś jest potrzebny.  Zawodami związanymi z tą branżą są, m.in.: kelner, kucharz, barman i barista. Bardziej wymagającą pracą, ale w której z pewnością zarobisz duże pieniądze, jest opieka nad osobą starszą lub niepełnosprawną. Często, brakuje osób, które chcą w weekendy zajmować się osobami niedołężnymi lub schorowanymi. Kolejnym rozwiązaniem jest pożyczka na wyjście z finansowego dołka po wakacjach. W Polsce wiele osób z niej korzysta.

Najczęstsze powody wpadnięcia w finansowy dołek. Piszemy o najczęstszych przyczynach.

Najczęstszym powodem wpadnięcia w finansowy dołek po wakacjach są dużo większe wydatki podczas wakacji, niż zaplanowano. Często są to wydatki, których nie można było wcześniej przewidzieć. Zdarza się przecież, że podczas odpoczynku psuje się auto, zalane zostaje mieszkanie lub konieczne jest opłacenie leczenia w szpitalu za granicą. Te wszystkie nieprzewidziane zdarzenia generują też dodatkowe koszty, które przecież musisz pokryć z własnych pieniędzy.

Skąd wziąć pieniądze na życie po wakacjach? Sprawdzony sposób na szybką gotówkę.

Co robić, gdy po powrocie z wakacji znajdujesz się pod ścianą, masz rachunki do zapłacenia, a w kieszeniach pustki? Osoby, które decydują się na wzięcie pożyczki w banku, najczęściej szybko się rozczarowują. Bank nie działa tak szybko jak firma pożyczkowa. Nie możesz więc mieć gwarancji, że pieniądze z banku szybko znajdą się na Twoim koncie. Aby wziąć pożyczkę z banku musisz spełnić szereg wymagań, których weryfikacja zajmuje dużo czasu. Co więcej, wynik takiej weryfikacji nie jest pewny, dlatego zawsze musisz się liczyć z decyzją odmowną banku.

Szybka pożyczka w Monedo Now

Niespodziewane wydatki mogą mieć fatalne skutki dla budżetu całej rodziny. Doskonałym rozwiązaniem może być szybka chwilówka online. To szybki i prosty sposób na naprawę domowego budżetu. Pożyczone środki szybko znajdą się na Twoim koncie. Samodzielnie napraw domowy budżet korzystając ze sprawdzonego sposobu na szybką gotówkę ekspresowej pożyczki w Monedo Now. Zamiast dniami czekać na decyzję banku, skorzystaj z formularza online na stronie Monedo Now. Wypełnienie formularza polega na wybraniu kwoty pożyczki i doboru dogodnej dla Ciebie raty. Pożyczkę w Monedo Now możesz wziąć używając do tego zarówno komputera, jak i smartfonu i tableta. Dzięki stosowanym przez nas nowoczesnym zabezpieczeniom, możesz mieć pewność, że dane, które nam przesyłasz są całkowicie bezpieczne. Wszelkich formalności możesz dokonać dokładnie tam, gdzie Ci to pasuje – np. we własnym domu. To wszystko co trzeba zrobić, aby jeszcze tego samego dnia cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi na koncie.