Jak radzić sobie z jesienno-zimową chandrą?

Za oknem deszcz, mgły i niskie temperatury, a Ty szukasz sposobu na jesienno-zimową chandrę?  Oto lista 3 miejsc, do których możesz przed nią uciec.

Wakacje zimą? To dobry pomysł!

Wzięcie urlopu zimą to pod wieloma względami bardzo dobry pomysł. I nie tylko, dlatego że podróżując zimą do ciepłych krajów, możemy zrobić sobie miłą przerwę od najbardziej ponurego sezonu w Polsce.  Po pierwsze, w większości zagranicznych i krajowych kurortów poza sezonem nie ma tłumów turystów oraz tak dużego hałasu przez co poznajesz dane miejsce takie jakie ono rzeczywiście jest. Poza tym, co równie ważne, dzięki mniejszej ilości turystów, właściciele pensjonatów, hosteli, a także restauracje oferują za swoje usługi niższe ceny. Popularne kierunki zimą to m.in. Egipt, Teneryfa, Fuertaventura, Tajlandia, Turcja, Madera i Dominikana. W tym artykule, przedstawimy Ci trzy najlepsze – naszym zdaniem –  destynacje.

Egipt jesienią?

Choć Egipt to destynacja całoroczna, naszym zdaniem najlepiej odwiedzić go poza sezonem. Od maja do końca września, hotele w Egipcie są w pełni obłożone. Gdy w Polsce, ludzie zmagają się z trudami jesieni i zimy, baseny, aquaparki i zjeżdżalnie w hotelach w Egipcie są cały czas czynne ale przyjemniej z nich korzystać ze względu na małą ilość przebywających w hotelach turystów. Kolejnym argumentem, zgodnie z którym z wakacjami w Egipcie warto poczekać do listopada lub grudnia jest temperatura powietrza, która latem jest tak wysoka, że uniemożliwia ona poruszanie się poza hotelem.  Temperatura w Egipcie spada dopiero w listopadzie i średnio wynosi 22 stopnie.

Teneryfa zimą?

Temperatura na Teneryfie przez cały rok waha się między 22, a 25 stopniami Celsjusza. Hotele czynne są przez cały rok, serwując hiszpańskie tapas i pyszne wino, a większość oferowanych na wyspie usług  od listopada do lutego jest o połowę tańsza niż latem.  Co więcej, prądy działające wokół wyspy powodują, że temperatura oceanu u wybrzeży Teneryfy waha się od 18 do 20 stopni, dzięki czemu wyspa ta, to idealna miejsce, aby w czasie polskiej zimy, móc zanurzyć się w ciepłym oceanie. Dobrym pomysłem jest wynajęcie samochodu i objechanie Teneryfy dookoła. Po drodze czeka nas wiele małych, klimatycznych miasteczek ze wspaniałymi zabytkami, masywne góry, a także wulkan Teide.

Fuerteventura cały rok?

Pogoda na Fuerteventurze jest kształtowana przez dwa kluczowe czynniki – prądy morskie i wiatry z nad Sahary. Co więcej, niebo nad tą kanaryjską wyspą jest właściwie bezchmurne, a to za sprawą płaskiego ukształtowania terenu. Słońce świeci tutaj przez ok. 330 dni w roku, a średnie temperatury utrzymują się na poziomie ok. 23 stopni Celsjusza w ciągu dnia niezależnie od sezonu. Dzięki temu, na wyspie panują idealne warunki zarazem do opalania się i wodnych kąpieli, jak i uprawiania sportów także w listopadzie. Fuertaventura urzeka przede wszystkim szerokimi i piaszczystymi plażami, a także to idealne miejsce dla fanów windsurfingu i kitesurfingu z powodu występujących  nad Oceanem Atlantyckim wiatrów.

Pożyczka na wakacje jesienią lub zimą!

10 dniowy pobyt na Teneryfie to koszt ok. 3800 zł na osobę,  w tym:

  • Bilety samolotowe – 900 złotych
  • Apartament z aneksem kuchennym (9 noclegów) – 800 złotych
  • Wyżywienie – 1400 złotych
  • Wynajęcie samochodu + benzyna – 700 złotych

Jeśli Twoim marzeniem jest przeczekanie ponurej, jesienno-zimowej aury w jednym z ciepłych krajów to najwyższy czas je zrealizować. I to nawet jeśli wydaje Ci się, że w tym miesiącu, limit wydatków został już przez Ciebie wyczerpany.  Wystarczy, że wypełnisz online wniosek o pożyczkę na Monedo Now i wybierzesz kwotę, której potrzebujesz. Jej spłatę rozłożysz nawet na 25 wygodnych rat. Gdy będziesz już na jednej z ciepłych plaż, nie zapomnij, popijając drinka, wysłać do nas zdjęcia z wakacji.

Czy miałeś już okazję przeczytać nasz poradnik o tym, jak zorganizować niezapomniane andrzejki 2018?