Jak przygotować kolację wigilijną bez kiwnięcia palcem?

Jak co roku, w grudniu przeżywasz dokładnie to samo. Święta Bożego Narodzenia to magiczny moment, natomiast świąteczne zakupy potrafią przyprawić o ból głowy nawet najbardziej opanowaną osobę.  Przed samymi świętami, zarówno lokalne sklepy, jak i hipermarkety przeżywają oblężenie. Czy można zorganizować świąteczną kolację bez potrzeby marnowania czasu w długich kolejkach oraz przysłowiowego „stania nad garami”? To możliwe!

Udana kolacja wigilijna to nie tylko potrawy ale również i atmosfera

Świąteczne przygotowania często spędzają sen z powiek. To wcale nie jest dobre, bo przecież powinien być to czas uspokojenia, rodzinnej atmosfery i skupienia się na tym co najbardziej istotne. Cała idea Świąt gubi się w pogoni za promocjami na świątecznego karpia, śledzie i czteropak ulubionej coli. Czasami sprzątanie i przygotowywanie wigilijnych potraw pochłania tyle energii i czasu, że na kolację wigilijną siadamy zmęczeni, bez energii, fizycznie wyczerpani.  Żeby uniknąć takiej sytuacji, najlepiej zaplanować organizację kolacji Wigilijnej dużo wcześniej. Na 4 tygodnie przed świętami można zrobić uszka do barszczu, śledzie i pierogi, masę makową a następnie je zamrozić. W tym samym czasie, warto przygotować kapustę z grzybami i także wstawić ją do zamrażalki. To także dobra pora na upieczenie pierniczków, katarzynek i innych słodkich przekąsek. Na dwa dni przed Wigilią upiecz  makowiec, keks i pasztet, a także zalej suszone grzyby wodą. Dzień przed Wigilią to idealny moment na ugotowanie zupy grzybowej, zrobienie ryby po grecku, sernika i klusek z makiem. 23 grudnia należy także przygotować marynaty do śledzi i kompot z suszu. 24 grudnia odgrzewamy wcześniej przygotowane potrawy i robimy sałatkę śledziową.

Nie masz czasu? Postaw na wygodę i catering!

Jest też prostszy sposób na przygotowanie wyśmienitej kolacji wigilijnej nawet bez kiwnięcia palcem. Co więcej, każdy kto z niego skorzysta zasiądzie do stołu wigilijnego w pełni wypoczęty i zrelaksowany. Chcesz wiedzieć co to za pomysł? Wynajmij firmę cateringową, która wszystko zrobi za Ciebie. Jedyne co będzie należało do Twoich obowiązków to ułożenie menu lub wybranie go spośród propozycji firmy cateringowej.   24 grudnia, firma cateringowa dowiezie gotowe jedzenie do Twojego domu. Jeśli organizujesz kolację wigilijną na 20 osób, koszt przygotowania pełnego zestawu potraw wigilijnych przez firmę cateringową wynosi ok. 2000 – 2500 zł z dowozem do domu.

Kontroluj koszty z Monedo Now

Jeśli planujesz organizację kolacji wigilijnej lub chcesz zatrudnić firmę cateringową , ale nie masz wystarczającej ilości gotówki, aplikuj o pożyczkę na https://www.monedo.pl/nowPożyczkę w Monedo możesz wziąć już od 1500 złotych i spłacać ją nawet przez 25 kolejnych miesięcy. Dzięki dodatkowej gotówce z Monedo Now, Twoje święta mogą być o wiele mniej stresujące, dzięki czemu będziesz mógł się bardziej skupić na najbliższych  i przeżywaniu świątecznej atmosfery.

Zobacz również nasz poradnik o tym jakie wygodne i ciepłe ubrania wybrać na zimę.