Idealny prezent dla nastolatka w wieku 18 – 23 lat. Gotowe propozycje

W ostatnim artykule na blogu pisaliśmy o prezentach dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. A jaki prezent kupić na Dzień Dziecka nastolatkowi maturzyście lub studentowi? Poznaj nasze pomysły na prezent dla nastolatka w wieku 18 – 23 lat.

1. Kurs na prawo jazdy kat. B

Egzamin z prawa jazdy i uzyskanie uprawnień do prowadzenia samochodu to ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka, często porównywane z ukończeniem 18 roku życia lub zdaniem matury. Zanim jednak Twoje dziecko zda egzamin na prawo jazdy, musi najpierw pójść na kurs. Kompletny kurs na prawo jazdy kat. B kosztuje ok. 2000 zł, jednak należy pamiętać, że Twojemu dziecku mogą by potrzebne dodatkowe lekcje. Godzina jazdy z instruktorem kosztuje ok. 60 zł.

2. Używany samochód dla nastolatka

Twoje dziecko cały czas prosi Cię o pożyczenie samochodu? Spełnij jego marzenie i kup mu jego pierwsze w życiu auto. Samochód jako prezent na Dzień Dziecka to świetny pomysł dla nastolatka, który jest pełnoletni i posiada prawo jazdy. Świeżo upieczony kierowca nie ma jeszcze dużego doświadczenia w prowadzeniu samochodu. Nawet, jeśli zdał egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem, przez pierwsze lata prowadzenia samochodu będzie musiał nauczyć się jazdy samochodem w praktyce. To zaś oznacza, że w tym czasie, mogą zdarzyć się różne incydenty drogowe, takie jak zarysowanie i wgniecenie karoserii, zniszczenie skrzyni biegów, itp. Właśnie dlatego, zakup nowego auta jest dla początkującego kierowcy wysoce nieopłacalny i ryzykowny. Dobrym pomysłem jednak, jest zakup samochodu używanego w benzynie, z manualną skrzynią biegów – o wartości do 12 tys. złotych. Samochód na prezent dla Twojego dziecka, który wybierzesz musi być przede wszystkim niezawodny i bezpieczny. Przed zakupem auta, koniecznie umów się na jego przegląd i na jazdę próbną. Szczególnie ważne jest dokładne sprawdzenie takich elementów jak silnik, podwozie, układ hamulcowy i układ kierowniczy. Jak sprawdzić samochód używany przed zakupem, dowiesz się z artykułu „Jak kupić używany samochód?”.

3. Podróż po Europie lub wyjazd Work & Travel

Studia powinny być czasem poznawania nowych kultur, zdobywania nowych doświadczeń i poznawania ciekawych ludzi. Tego wszystkiego młoda osoba może doświadczyć na wyjazdach Work & Travel, czyli w trakcie podróży, podczas których studenci z całego świata łączą się w grupy, wspólnie pracują np. w kuchni, a po zakończeniu okresu pracy mają czas na zwiedzanie Stanów Zjednoczonych. Pobyt na Work & Travel pozwala młodej osobie na podszlifowanie języka angielskiego, na poznanie kultury Stanów Zjednoczonych, na zawarcie międzynarodowych znajomości, a także na zdobycie doświadczenia w pracy. Taki wyjazd to doświadczenie, które Twoje dziecko będzie wspominać całe życie i które być może ukształtuje jego patrzenie na świat. Udział w Work & Travel kosztuje ok. 10 000 zł uwzględniając koszt biletu lotniczego.

Odkryj nowe możliwości
dzięki pożyczkom Monedo Now

Odwiedź Monedo

4. Kurs językowy za granicą

Świat jeszcze nigdy nie był wcześniej tak otwartym miejscem, jakim jest teraz. Coraz większa swoboda w przekraczaniu granic między państwami, a także dostęp do Internetu sprawiła, że komunikacja międzyludzka stała się szybsza i łatwiejsza. Jednak, aby z tego skutecznie korzystać warto znać przynajmniej jeden język obcy. Pomóż Twojemu dziecku przełamać bariery językowe i w prezencie podaruj mu kurs językowy za granicą. Dzięki zajęciom językowym w innym państwie nie tylko szybko opanuje wybrany język obcy, ale także pozna ludzi, którzy być może staną się jego przyjaciółmi na całe życie. Co więcej, podobnie jak w przypadku wyjazdu Work & Travel, Twój nastolatek zyska międzynarodowe doświadczenie, a po powrocie do Polski zyska sporą przewagę nad swoimi rówieśnikami na rozmowach rekrutacyjnych, w szkole lub na studiach. Cena kursu językowego za granicą trwającego tydzień to ok. 4000 zł – 6 000 zł.

Pożyczka na prezent dla nastolatka na Dzień Dziecka

1 czerwca (Dzień Dziecka) lada moment, a Ty cały czas zbierasz pieniądze na wyjątkowy prezent dla Twojego dziecka? Pomoc uzyskasz w Monedo Now. Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://www.monedo.pl/now, wybierzesz kwotę, którą chcesz pożyczyć, a także dobierzesz wielkość raty. Niczego więcej nie potrzebujesz, aby sprawić swojemu dziecku miłą niespodziankę.