Droga do bogactwa

Nie każdy jest Markiem Zuckerbergiem czy Billem Gatesem. Nie każdy urodził się w przysłowiowym czepku. Nie każdy ma głowę do interesów, wielką intuicję i wrodzony talent do zarabiania i pomnażania pieniędzy. Jeśli nie układa Ci się w „życiu finansowym”, chcesz odmienić Twój los i zawalczyć o wyższy standard życia, zachęcamy Cię do przeczytania następujących pozycji. Oto pięć książek, które pomogą odmienić Twoje życie już dziś! Poszerz swoją wiedzę o finansach już dzisiaj i nie bój się zawalczyć o własne szczęście!

1. „Inwestycyjny poradnik bogatego ojca”, Robert T. Kiyosaki

1. „Inwestycyjny poradnik bogatego ojca”, Robert T. KiyosakiInwestowanie ma dla każdego inne znaczenie. Istnieją odmienne inwestycje dla każdej z grup: dla bogatych, biednych i klasy średniej. Inwestycyjny poradnik bogatego ojca jest poradnikiem dla każdego, kto chce się stać bogatym inwestorem i chce inwestować w to, w co inwestują bogaci”. Inwestowanie – to słowo dla każdego ma inne znaczenie. Każda grupa społeczna: czy to bogaci, czy biedni, czy klasa średnia, chce inwestować, aby osiągnąć inne cele. „Inwestycyjny poradnik bogatego ojca” jest przewodnikiem skutecznego inwestowania w aktywa zarezerwowane dotąd tylko dla najbogatszych. Pomaga on zrozumieć różne rodzaje aktywów, skuteczne strategie i zasady inwestowania w aktywa pomagające w minimalizacji ryzyka i przekształceniu swoich przychodów w dochód pasywny i zyski kapitałowe. Robert T. Kiyosaki nie obiecuje szybkiej drogi do osiągnięcia bogactwa, tylko wskazuje, że zanim będzie możliwe przejęcie kontroli nad swoją przyszłością finansową, najpierw trzeba dokonać inwestycji we własną wiedzę i poświecić swój czas na edukację finansową. Poradnik ten nie należy do najtańszych, ale dzięki naszym pożyczkom online możesz uzyskać dostęp do profesjonalnej wiedzy na temat finansów osobistych już dzisiaj!

2. „Jak inwestować i pomnażać oszczędności?”, Maciej Samcik

Maciej Samcik, doświadczony inwestor, dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej” oraz laureat prestiżowych nagród, w tym nagrody Grand Press dla najlepszego dziennikarza specjalistycznego, przedstawia wady i zalety korzystania z lokat bankowych, obligacji skarbowych oraz polis ubezpieczeniowych. Zdradza również tajniki szerokich możliwości drzemiących w alternatywnych sposobach inwestowania, takich jak nieruchomości, złoto czy dzieła sztuki. Wyjaśnia zasady funkcjonowania giełdy oraz rynków międzynarodowych. Poza tym, w zrozumiały sposób opisuje ostatnie zmiany w OFE, które mogą mieć wpływ na emeryturę przeciętnego Kowalskiego. Dzięki radom autora można uniknąć popełnienia nieraz bardzo kosztownych błędów. „Jak inwestować i pomnażać oszczędności?” jest wiarygodnym źródłem wiedzy o efektywnym oszczędzaniu i inwestowaniu. Poradnik ten w bardzo przystępny sposób przekazuje informacje o pozornie skomplikowanych produktach finansowych. Z pewnością będzie on dla czytelnika atrakcyjnym bodźcem do zastanowienia się, jak gospodarować swoimi zasobami finansowymi i podejmować trafne decyzje inwestycyjne.

3. „Giełda. Podstawy inwestowania”, Adam Zaremba

3. „Giełda. Podstawy inwestowania”, Adam ZarembaKsiążka ta otwiera podwoje skarbca wiedzy o polskiej giełdzie. Jest to elementarna wiedza, którą musi zdobyć każdy początkujący inwestor zanim zacznie obracać swoimi pieniędzmi na giełdzie. Portfel osoby pozbawionej takiej wiedzy może boleśnie odczuć skutki jej braku i doprowadzić do innych poważnych konsekwencji. Autor twierdzi, że objawy takich braków występują także u weteranów polskiej giełdy. Problemy, z jakimi zmagał się świat wielkich finansów w latach 2007-2009 i będący ich konsekwencją kryzys zadłużeniowy w strefie euro dotkliwie ugodziły także GPW, skutecznie odchudzając portfele polskich inwestorów o kwoty przekraczające najśmielsze wyobrażenia.

4. „Milion w zasięgu ręki. Poradnik zarządzania finansami”, Maciej Karsznia

4. „Milion w zasięgu ręki. Poradnik zarządzania finansami”, Maciej KarszniaTen poradnik o zachęcającym tytule przekonuje, że wystarczy zaledwie 1 sekunda na podjęcie decyzji o zostaniu milionerem! Samochód Jamesa Bonda, złoty zegarek, luksusowy sznur pereł, koń pełnej krwi, podróż dookoła świata, mała wyspa na którymś z oceanów, gwiazdka z nieba… to wszystko jest na wyciągnięcie ręki! „Milion w zasięgu ręki” jest owocem kilkunastoletnich obserwacji rynku kapitałowego i zdobytego doświadczenia. Przez cały ten czas rynek ulegał ciągłym zmianom, wprowadzano nowe produkty finansowe. Coraz więcej ludzi pragnęło zdobyć fortunę godną Rockefellera, jednak kończyło się to często niepowodzeniem ponieważ nie rozumieli tych wszystkich mechanizmów i wpadali w pułapki, jakimi najeżony jest świat współczesnych finansów. Całe swoje bogate doświadczenie zdobyte w walce o przetrwanie w tej dżungli autor zawarł w swojej książce. Dzięki temu jej czytelnik ma szansę nie powtórzyć tych samych błędów. Książka ta jest praktycznym poradnikiem, jak zdobyć duże pieniądze na rozkręcenie interesu i dobry początek. W książce tej opisano następujące zagadnienia:

  • – Inwestują bogaci, czy mnie się też opłaci?
  • – Proste i zrozumiałe wyjaśnienia skomplikowanych mechanizmów finansowych.
  • – Trzy skuteczne strategie inwestycyjne – inwestowanie systematyczne, strategia Darwina, ucieczka przed spadkami.
  • – Magia procentu składanego.
  • – Zasady działania funduszy inwestycyjnych.
  • – Wykresy, przykłady i studia przypadków.
  • – Oraz wszystko to, co (na temat funduszy) ukrywają politycy.

Przeczytaj tę książkę i popraw swoją sytuację finansową już teraz!

5. „Potęga podświadomości”, Joseph Murphy

5. „Potęga podświadomości”, Joseph MurphyNie jest to książka o tematyce stricte finansowej, ale zdecydowaliśmy się ją umieścić na naszej liście, gdyż bardzo często, aby osiągnąć sukces zawodowy, a co za tym idzie również finansowy, należy nauczyć się pozytywnie myśleć i zmienić swoje nawyki. Książka ta ma na celu pokazać i pomóc nam odkryć potęgę naszej podświadomości. Opisuje ona jedno z najważniejszych zagadnień ówczesnej psychologii i pomaga ludziom uwierzyć w siebie i swoje marzenia. Jest napisana w dość komercjalny sposób, bo jest poradnikiem skierowanym do szerokiego grona odbiorców. Wbrew pozorom wiele osób ma problem z odpowiednim nastawieniem i pozytywnym myśleniem, co przekłada się na osiąganie negatywnych rezultatów w życiu zawodowym. Z góry zakładają, że nie dadzą rady i nic im się nie uda. W rezultacie szybko tracą motywację, zapał do pracy, chęć działania i nie udaje im się osiągnąć zamierzonego celu albo po prostu stwierdzają, że nie warto jest nawet próbować. Dopadają ich wypalenie i frustracja. „Potęga podświadomości” na podstawie konkretnych przykładów obrazuje, że pozytywne myślenie jest dla człowieka lepsze niż niepotrzebne zamartwianie się, pomaga zmienić złe nastawienie i korzystać z „nieograniczonych możliwości ludzkiego umysłu”. To książka, która z pewnością odmieni Twoje życie.

Jeśli nie radzisz sobie z finansami albo po prostu chcesz polepszyć swoją sytuację finansową, gorąco zachęcamy Cię do przeczytania książek z naszej listy, a także innych ciekawych artykułów i blogów o zarządzaniu i inwestowaniu swoich oszczędności. Naucz się, jak mądrze zarządzać finansami osobistymi i spełniaj swoje marzenia. W kryzysowych sytuacjach nie wahaj się skorzystać z naszych ekspresowych pożyczek online. Dzięki nim możesz pokryć niespodziewane wydatki i wygospodarować w domowym budżecie dodatkowe środki. Zaciągniętą u nas pożyczkę możesz zwrócić na bardzo dogodnych warunkach w odpowiednim dla siebie terminie, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnych stresów. Już dzisiaj zadbaj o swoje finanse osobiste. Życzymy powodzenia!