8 marca. Sztuka dawania prezentów i kwiatów na Dzień Kobiet

Wśród wielu świąt jakie warto zaznaczyć w naszym kalendarzu, bez wątpienia to, przypadające na 8 marca jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez płeć piękną. Wtedy właśnie obchodzimy Dzień Kobiet. Pomimo że tradycja sięga początku XX wieku i została zainicjowana w Stanach Zjednoczonych, święto jest obecnie obchodzone w większości krajów na całym świecie. W ten dzień, mężczyźni ofiarowują kobietom prezenty i kwiaty.  O tym, na czym polega sztuka dawania prezentów i kwiatów, piszemy w tym artykule.

Jaki prezent wybrać na Dzień Kobiet?

Prezent powinien być pewnego rodzaju zaskoczeniem. Oczywiście, możemy wybrać kwiaty w postaci tulipanów lub innych, ulubionych przez Panią, która ma być obdarowana. Jeśli jednak mamy ochotę wyjść nieco poza schemat, powinniśmy przemyśleć zakup również innego prezentu. O to kilka propozycji:

  • Biżuteria. Zapewne, na twarzy każdej Kobiety pojawi się uśmiech, kiedy będzie mogła do pracy czy na wspólne wyjście z koleżankami ubrać nową biżuterię, która jest prezentem od jej partnera. Popularne firmy jubilerskie tworzą na tę okazję specjalne kolekcje tak, aby wzorem oddać ducha tego święta. Dobrym wyborem będą kolczyki, łańcuszek czy nowy zegarek. Należy pamiętać, że 14 lutego obchodzony jest Dzień Zakochanych. W związku z tym, dwa bliskie sobie święta będą dobrą okazją do zakupu całego kompletu.
  • Pomimo powszechnego trendu fit, każda z Pań będzie zadowolona z pudełka ulubionych czekoladek. Wiele firm cukierniczych na tę okazję powiększa swoją ofertę o możliwość zamówienia dedykowanych konkretnej osobie słodkości. Warto, zatem, przypomnieć sobie nieco wcześniej o dacie 8 marca i zaskoczyć prezentem swoją Panią.
  • Wspólna kolacja. Rzeczy materialne sprawiają radość, ale wspólny czas i chwile spędzone razem zapadają na długo w pamięci. Wspólne wyjście na kolację czy do ulubionej restauracji będzie zatem bardzo dobrym pomysłem oraz pretekstem do rozmowy czy wspomnień.

Drobne upominki na Dzień Kobiet

Powszechną zasadą jest, że każdy prezent powinien wywoływać uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby. Często jest tak, że mimo szczerych chęci, nie możemy spędzić czasu z tą konkretną osobą. Nie oznacza to jednak, że mamy sobie odmawiać zrobienia jej przyjemności. Pewna dawka sympatii i dobrych chęci wolą nam na zrobienie drobnego prezentu z okazji Dnia Kobiet. O to kilka pomysłów:

  • Butelka dobrego wina. Każda z Pań ma swoje ulubione wino, którego smakiem lubi się delektować w wolnej chwili. Prezent w takiej postaci, zapewne, zrobi jej przyjemność oraz zagwarantuje, że pijąc wino na pewno miło i ciepło pomyśli o osobie, od której je dostała.
  • Jeśli nie mamy okazji kupić całego bukietu kwiatów lub zwyczajnie nie chcemy, by nasz prezent wydał się zbyt nachalny, warto wyrazić swoją sympatię w postaci chociaż jednego tulipana. Będzie to odczytane jako miły gest, który zostanie zapamiętany na długo.
  • Voucher do ulubionego sklepu. Większość z Pań ma sklep, do którego udają się w pierwszej kolejności. Właśnie w nim odnajdują idealny dla siebie styl i kreacje. Podobnie jest z kosmetykami czy biżuterią. Dlatego właśnie, voucher czy karta podarunkowa do takiego sklepu będzie bardzo dobrym pomysłem na prezent.

Jakie kwiaty będą dobre na Dzień Kobiet?

Powszechnie przyjęło się, że symbolem Dnia Kobiet są tulipany i goździki. Jeśli jednak chcemy bardziej się wykazać, a jednocześnie zrobić na naszej Pani większe wrażenie, warto pochylić się również nad innymi propozycjami. W zależności od tego, jakie relacje łączą nas z osobą, której chcemy je ofiarować oraz jakie uczucia chcemy okazać, powinniśmy wybrać inne kwiaty.

Symbolika kwiatów

Chcąc wyrazić wdzięczność i szacunek będzie to Śniadek oraz Dzwonek. Pierwszy z nich uspakaja białą kolorystyką, drugi, natomiast, swoim żywym kolorem i delikatnym kształtem ożywi każdy bukiet. Mężczyzna zauroczony lub zakochany w swojej Pani powinien wybrać czerwone róże. Na tę okazję nie muszą być one bardzo duże. W tej sytuacji, idealnie sprawdzą się małe i delikatne róże. Jak wspomniano, pierwotnie kobiety obdarowywano goździkami. Pomimo odejścia od tej tradycji, obecnie również będą dobrym pomysłem. Oznaczają szacunek i podziękowanie za codzienną obecność i współpracę. To jedynie najważniejsze i najbardziej popularne propozycje, jakie można wybrać. Warto pamiętać jednak, że każdorazowo należy kierować się, przede wszystkim, gustami osoby obdarowywanej.

Jak ofiarować kwiaty i ile powinno ich być?

Przede wszystkim, najważniejszym przesłaniem jest to, że nie liczy się ilość, a szczere chęci i intencje. Jeśli jednak skupiać się nad takimi szczegółami, to przyjęło się, iż liczba kwiatów powinna być nieparzysta. Dlaczego? Wiele osób wierzy w przesąd mówiący o tym, że parzysta liczba kwiatów przynosi nieszczęście. Właśnie dlatego, zwyczajowo, parzysta liczba przewidziana jest na zdecydowanie mniej radosne okoliczności. Wyjątkiem jest kompozycja stworzona z bardzo dużej liczby kwiatów – ponad 60 sztuk. Wtedy nie musimy sugerować się tą zasadą.

Kwiaty cięte, czy doniczkowe?

Warto też zapoznać się ze swoistym savoir vivre wręczania kwiatów. Po pierwsze, kwiaty powinny być cięte. Jeśli więc w sklepie „wpadniemy” na pomysł zakupu kwiatów doniczkowych, powinniśmy go szybko porzucić. Tego typu rozwiązania przeznaczone są raczej dla osób, z którymi łączy nas więź rodzinna, czy bardzo przyjacielska (rodzice, rodzeństwo). Kwiaty wręczamy bez opakowania. Osoba sprzedająca nam bukiet w kwiaciarni zadba o to, by nasze kwiaty bezpiecznie dotarły do miejsca docelowego, owijając je w folię lub papier. Musimy jednak pamiętać, by pozbyć się tej osłony przed wręczeniem bukietu wybranej osobie. W końcu, konieczne jest, by bukiet wręczać kwiatami do góry.

Kolorystyka kwiatów

O ile liczba wręczanych kwiatów może umknąć uwadze, Kobiety, o tyle ich kolorystyka zdecydowanie rzuca się w oczy. Jak wspomniano, liczy się gest, dobre słowo i pamięć. Warto jednak zwrócić uwagę także na kolor kwiatów. Białe kwiaty oznaczają niewinność i szlachetne zamiary. Będą one bardzo dobrze komponowały się z różowym kolorem sympatii i niebieską nutą symbolizującą przyjaźń i wierność. Dla osób o miłosnych zamiarach dedykowane są, zdecydowanie, kolory czerwieni. Oznacza ona miłość i namiętność. Ponieważ w każdym uczuciu nieco zdrowej zazdrości nie zaszkodzi, żółty kolor kwiatów również będzie mile widziany.

Naprawdę szybka pożyczka na prezent na 8 marca

8  marca to dzień, w którym możesz docenić kobietę nie tylko kwiatami i upominkami. Jeśli zechcesz zaskoczyć ją i obdarować ją czymś wyjątkowym, możesz potrzebować na szybko dodatkowej gotówki. Wydatek rzędu 2000 zł lub 4000 zł może stanowić nie lada wyzwanie dla domowego budżetu. Na szczęście, ekstra pieniądze w Monedo Now dostaniesz szybko i bezproblemowo. Natomiast, dzięki możliwości podpięcia karty do konta pożyczki, nigdy nie przegapisz nadchodzącego terminu spłaty.